Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Dobry początek MŚ, Polska pokonała Kubę

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali Kubę 3:1 w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata w Warnie. Podopieczni Vitala Heynena rozegrali trzy bardzo dobre sety, oddając inicjatywę rywalom jedynie w trzeciej partii, doznając nieoczekiwanej porażki.

W pierwszym secie środowego spotkania Biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo 25:18. W kolejnej odsłonie meczu świetne serwisy, skuteczna gra blokiem sprawiły, że Polska wygrała 25:19 i była na dobrej drodze do zwycięstwa. W trzeciej partii kibice liczyli na przypieczętowanie zwycięstwa 3:0.

Tak się jednak nie stało. Nasi siatkarze popełniali zbyt dużo błędów i musieli uznać wyższość Kubańczyków ulegając 21:25. W decydującej czwartej partii podopieczni Vitala Heynena nie dali szans rywalom odnosząc zwycięstwo 25:14 i zapisując na swoim koncie ważny komplet punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem z naszej drużynie był atakujący Artur Szapuk. Biało-czerwoni nie mają zbyt dużo czasu na regenerację sił. Już we czwartkowe popołudnie o godz. 16.00 rywalem będzie Portoryko.

Kolejnymi rywalami w pierwszej fazie grupowej będą: Finlandia (sobota, 15 września, godz. 19.30), Iran (poniedziałek, 17 września, godz. 19.30) i Bułgaria (wtorek, 18 września, godz. 19.40).

Kuba - Polska 1:3 (18:25, 19:25, 25:21, 14:25)
Polska: Szalpuk (20), Kurek (17), Kubiak (14), Nowakowski (9), Kochanowski (5), Drzyzga (1), Zatorski (libero) oraz Schulz (2), Wojtaszek i Łomacz