Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Przemysław Dąbrowski ma za sobą kolejny udany start, chociaż apetyty były na jeszcze szybsze bieganie. Reprezentant gminy Rzekuń wywalczył ósme miejsce w PKO Wrocław Maraton z wynikiem 2:29:55. W gronie Biało-czerwonych zajął trzecią lokatę.

Rywalizację wygrał Kenijczyk Barnabas Kipyego Bor, który trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:17:47. Drugi na mecie zameldował się jego rodak Kiplagat Hoea Tuei - 2:19.40, a trzeci był kolejny z Kenijczyków - Kibet Abel Rop - 2:19:44.

Najlepszym z Biało-czerwonych był Kamil Jastrzębski z Kraśnika - 2:24:37, przed Andrzejem Rogiewiczem - 2:26:03 i Przemysławem Dąbrowskim - 2:29:55. Wspomniana trójka uplasowała się na miejscach sześć-osiem i odebrała nagrody dla najlepszych reprezentantów Polski.

Do Przemysława Dąbrowskiego trafiło jeszcze jedno wyróżnienie, a mianowicie tytuł najszybszego nauczyciela w Polsce.
- Zadowolony jestem, ale z miejsc, a nie z czasu 2:29:55. jaki uzyskałem - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Po drugim żelu na 30 km złapał mnie ostra kolka w okolicy żołądka. W tym dniu żołądek niestety nie współpracował, ale walczyłem do końca i utrzymałem ósmą pozycję. Z Wrocławia wyjechałem jednak zadowolony i dziękuję Wszystkim za trzymanie kciuków.

Kolejną okazją do zaprezentowania się tym razem lokalnej publiczności będzie VI Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym. Przemysław Dąbrowski ponownie będzie bronić tytułu najszybszego zawodnika i powalczy o nowy rekord 10 km trasy. W zawodach pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Więcej o imprezie w dziale Lekkoatletyka.