Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Kolejne świetny wynik na swoim koncie zapisał reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Sebastian Moszczyński. W zawodach Nestle Cup Warszawa 2018 zawodnik prowadzony przez trenera Andrzeja Danelskiego wywalczył złoty medal.

Impreza w stolicy kraju na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie była finałem ogólnopolski zawodów dla uczniów biorących udział w programie realizowanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. "Lekkoatletyka dla każdego" przyciąga na trening coraz więcej dzieci i młodzieży.

OKLA Ostrołęka w zawodach reprezentowała piątka zawodników. W kategorii U16 w skoku wzwyż złoty medal z rezultatem 2.00 m wywalczył Sebastian Moszczyński, czwarte miejsce w tej samej konkurencji osiągnął Damian Zakrzewski, skacząc 175 m. Srebrny medal w konkurencji pchnięcia kulą 5 kg wywalczył Adrian Milewski, uzyskując w najlepszej próbie 12.91 m.

W kategorii wiekowej U 12 rywalizacja przeprowadzona została drużynowo. Wiktor Laskowski i Igor Łada wywalczyli złote medale w szalecie 8x200 metrów i pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej z uwzględnieniem konkurencji - skok w dal, bieg na 60 metrów, rzut piłką lekarską.

JBB

Już we wtorek, 18 września kolejna okazja do zaprezentowania się lekkoatletów OKLA w Mityngu Konkret Młodzików. Na stadionie miejskim od godz. 15.00 rywalizować będą zawodniczki i zawodnicy z całego regionu. Więcej informacji w materiale Mityng Konkret Młodzików OKLA z mocną obsadą.