Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Korona z "Łyżwą" ograła Drukarza (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka wreszcie cieszyli się z wygranej. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w konfrontacji siódmej kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali Drukarza Warszawa 1:0 i zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Korona Ostrołęka do spotkania przystąpiła m.in. bez Pawła Dzbeńskiego, który ze względów osobistych musiał opuścić sobotnie spotkanie. W drużynie ponownie wystąpił za to Andrzej Łyziński, co dla wielu kibiców na stadionie przy ulicy Witosa było dużą niespodzianką. Żółto-niebiescy zagrali bardzo pewnie w defensywie, a w ofensywie rozkręcali się z minuty na minutę.

W pierwszej połowie spotkania dobre sytuacje strzeleckie mieli Jakub Laska i Dominik Dzwonkowski. Drugi z wymienionych zawodników nie wykorzystał sytuacji sam na sam po dwóch kwadransach gry, ale na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy świetne podanie od Jakuba Laski zamienił na pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę sobotniego starcia.

W drugiej odsłonie meczu Korona rozwinęła skrzydła i zdominowała rywala, ale nie potrafiła strzelić drugiego gola. Bardzo dobre okazje do strzelenia gola mieli m.in. Jakub Laska, Damian Słowik i Maciej Staszczuk, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki rywali. Ostatecznie żółto-niebiescy wygrali 1:0 i zapisali na swoim koncie niezwykle ważny komplet punktów.

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego ponownie zaprezentują się przed własną publicznością w starciu z Mazurem Gostynin. Mecz zaplanowany na sobotę, 22 października o godz. 16.00.

Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa 1:0 (1:0)
Bramki: Dzwonkowski 43.

Korona: Łyziński - Kowalczyk, Górski, Jastrzębski, Borkowski - Strzeżysz - Laska, Słowik, Gąska (67. Staszczuk), Kraska - Dzwonkowski

Spotkanie siódmej kolejki IV ligi mazowieckiej: Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa

Odsłon: 14236