Środa, 17 kwietnia 2024 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Złoto i brąz Marii Pisarek w Diamond Cup 2018

Maria Pisarek wywalczyła dwa medale w międzynarodowych mistrzostwach IFBB Diamond Cup FIWE 2018. Zawodniczka trenuje i rozwija swoją pasję do kulturystyki w Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia". Ze stolicy kraju powróciła ze złotym i brązowym medalem.

Zawody, na które przyjechały ekipy z 22 krajów, połączone były z międzynarodowymi targami FIWE - jednymi z największych w Europie związanymi ze sportami sylwetkowymi. To także duże wydarzenie branży fitness&wellness w Polsce, mające na celu zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów i usług.

Marysia, jako jedna z nielicznych zawodniczek, próbowała rywalizacji w dwóch kategoriach: bikini fitness junior open oraz kategorii seniorek do 166 cm. W kategorii juniorek wywalczyła brąz, zaś w seniorkach zajęła najwyższy stopień podium i zdobyła złoto. Trenerem zawodniczki jest Karol Milewski.

18-letnia zawodniczka uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Szkołę umiejętnie łączy ze sportem, który jest jej ogromną pasją. Obecnie Marysia jest nie tylko najmłodszą zawodniczką w historii ostrołęckich sportów sylwetkowych, ale też najbardziej utytułowaną.

Maria Pisarek wywalczyła sobie także miejsce w kadrze Polski, a to okazja, aby reprezentować kraj również na arenie międzynarodowej. Laury, które zdobyła w niedzielę, 23 września to wspaniałe rozpoczęcie sezonu.

Odsłon: 15651