« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

VIII Łubudu Cup dla Staśkiewicza (zdjęcia, wideo)

Paweł Staśkiewicz okazał się najlepszy w rywalizacji w VIII Łubudu Bowling Cup 2018. W zawodach zaprezentowali się głównie mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego, którzy chcieli wspólnie wesprzeć leczenie małej Kalinki. Poznaj najlepszych zawodników rywalizacji.


W finale Paweł Staśkiewicz wygrał z wynikiem 169 punktów. Na drugiej lokacie uplasował się Marcin Połatyński - 157 pkt, a na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Sienkiewicz - 156 pkt. Tuż za podium uplasował się Marcin Wójcik - 151 pkt, piąty był Łukasz Połatyński - 144 pkt, a stawkę finalistów domknął Karol Kupis - 141 pkt.

 

Świetnych wyników nie zabrakło w pierwszych dwóch rundach eliminacyjnych. Pierwszą wygrał Arkadiusz Spinek z Ostrowi Mazowieckiej z wynikiem 176 pkt. W drugiej rundzie najlepszy wynik osiągnął Marcin Połatyński - 181 pkt.

Reklama

 

Turniej był okazją do wsparcia leczenia Kalinki, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jej organizm nie produkuje substancji odpowiedzialnej za ochronę neuronów, w wyniku czego neurony umierają. Efektem jest postępujący zanik mięśni. Chory przestaje samodzielnie jeść, oddychać, a jego funkcje życiowe podtrzymuje respirator. Kalinka obecnie przebywa w Belgii, gdzie otrzymała pierwszą dawkę leku, który może pozwoli jej wyzdrowieć. Proces powrotu do zdrowia będzie jednak długotrwały i bardzo kosztowny.

 

We wspólną pomoc włączyli się mieszkańcy Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, ale także Ostrowi Mazowieckiej. Do zmagań przystąpili także radni miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski i Łukasz Kulik. Wspólnie w jeden wieczór udało się uzbierać 1432 zł, które wspomogą rehabilitację chorej Kalinki.Patronat medialny sprawowały portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit. Organizatorem imprezy była Sportowa Agencja Informacyjna ADmedia oraz Łubudu Bowling&Good Time.

 

Zobacz zdjęcia:
VIII Łubudu Bowling Cup 2018 dla Kalinki

 

Odsłon: 6628
Komentarzy: 0
10:29, 26.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza do wzięcia udziału w Wiosennej Lidze Bowlingowej. Rozgrywki zainaugurują już w poniedziałek 9 marca. Wciąż można dołączyć do grona uczestników ligi. Maksymalnie rywalizować będzie osiem drużyn.

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Polski Związek Kręglarski powołał do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów zawodnika Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik będzie reprezentował nasz kraj w holenderskim Tilburgu. Zawody odbędą się w dniach 3-13 kwietnia br.

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo