Czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Polska pokonała USA, Łomacz zagra o złoto!

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali USA w półfinale mistrzostw świata 3:2. Podopieczni trenera Vitala Heynena po niesamowicie emocjonującym spotkaniu zameldowali się w finale, w którym czeka już na nich Brazylia po zwycięstwie nad Serbią 3:0.

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia i w pierwszym secie prowadzili już 19:11. Ostatecznie pierwszą partię wygrali 25:22, ale w kolejnych dwóch partiach to Amerykanie byli skuteczniejsi, a kluczem do zwycięstw w drugim i trzecim secie okazała się mocna zagrywka.

Stany Zjednoczone wygrały odpowiednio 25:20 i 25:23. W czwartym secie dobre przyjęcie, skuteczna zagrywka i atak po stronie Biało-czerwonych sprawiły, że to Polacy wygrali 25:20 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującym secie to Amerykanów dopadła niemoc na zagrywce i ataku. Rywale nie mogli przebić się przez nasz blok i to Grzegorz Łomacz wspólnie z kolegami cieszyli się z wygranej 15:11 i i całym spotkaniu 3:2.

W efekcie w niedzielnym spotkaniu finałowym Polska zagra z Brazylią o godz. 21.15. Wcześniej o godz. 17.00 w meczu o trzecie miejsce Serbia zmierzy się z USA.