Sztafetowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Walka o medale i awans do finałów międzypowiatowych przyciągnęła nad tereny położne nad Narwią lekkoatletów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Nie zabrakło emocji, chociaż zawody nie cieszyły się tak wysoką frekwencją jak w ostatnich latach. Kto wywalczył awans? Sprawdź.

W rywalizacji dziewcząt ze szkół podstawowych z powiatu ostrołęckiego na dystansie 10x800 m najlepsza okazała się SP Olszewo-Borki z czasem 35 minut i 52 sekund. Drugi miejsce i awans wywalczyła także PSP Myszyniec - 36:53, a trzecie SP Czerwnin 37:46. W gronie szkół z miasta najlepsza była SP nr 1 - 39:18, przed SP nr 2 - 41:50 i SP nr 3 - 41:56.

W gronie chłopców w powiecie triumfowała SPS Myszyniec - 33:02, przed SP Kadzidło - 34:06 i SP Czerwin - 34:19. W gronie szkół z miasta najlepsza była SP nr 10 - 32:50, przed SP nr 1 - 36:44 i SP nr 6 - 37:30.

W rywalizacji młodzieży w gronie dziewcząt najlepsza okazała się SP Kadzidło z wynikiem 33:52. Awans uzyskała także PSP Myszyniec - 33:58. W mieście wygrała SP nr 5 - 35:24, przed SP nr 1 - 36:32. W gronie chłopców na dystansie 10x1000 m w powiecie wygrała PSP Myszyniec - 30:39, przed SP Czerwin - 31:42, a w mieście wystartowała jedynie SP nr 1 - 34:35.

W ramach Licealiady na dystansie 10x800 m w gronie kobiet awansowały zespoły III LO - 36:04 i II LO - 36:14 oraz ZSP Myszyniec - 36:34. w gronie mężczyzn na dystansie 10x1000 m zwyciężyło II LO - 28:32, przed ZSZ nr 1 - 28:39 i II LO - 30:06. Z powiatu zaprezentowała się tylko jedna szkoła - ZSP Myszyniec - 33:08.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy. Szczegółowe wyniki dostępne w załączniku. Finały międzypowiatowe zostaną przeprowadzone w sobotę, 13 października o godz. 10.00.