Wtorek, 23 lipca 2019 r., imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława

Patriotyczne biegania w SP nr 10 (zdjęcia, wideo)

Z okazji uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II zorganizowała zawody lekkoatletyczne z patriotycznym przesłaniem. Wzięli w nim udział uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.

Reklama W ten sposób chcieli wyrazić swój patriotyzm. W akcji można było zauważyć zarówno uczniów i ich rodziców, a także dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Na zawody zostali również zaproszone władze miasta z prezydentem miasta Januszem Kotowskim na czele.

Wszyscy uczestnicy mieli na sobie biało-czerwone stroje z szalikami. Z transparentami robili kolejna kółka dla Ojczyzny. Na wydarzeniu frekwencja dopisała, wiele osób chciało dołączyć do wspólnej rywalizacji.

Bieg miał charakter sztafetowy, co oznacza każdy uczeń może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego, gdy otrzyma od niego pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian. Z każdej klasy wychowawcy wytypowali dziesięciu uczniów, którzy brali udział w biegu. Rywalizacja została przeprowadzona na boisku Szkoły Podstawowej nr 10.