Wtorek, 19 marca 2024 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Korona na remis z Kasztelanem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka w spotkaniu dziesiątej kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej zremisowali z Kasztelanem Sierpc 1:1. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego decydującego o losach meczu gola stracili w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Spotkanie na stadionie przy ulicy Witosa bardzo dobrze ułożyło się dla żółto-niebieskich. W dwunastej minucie meczu po stałym fragmencie gry Paweł Dzbeński umieścił piłkę w siatce przy asyście Arkadiusza Kowalczyka i Macieja Staszczuka. W kolejnych minutach meczu obie drużyny miały problem ze stwarzaniem dogodnych sytuacji strzeleckich i po pierwszej połowie Korona prowadziła 1:0.

Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego oddali inicjatywę rywalowi, który z minuty na minutę stwarzał coraz groźniejsze sytuacje strzeleckie. Zespołowi z Sierpca brakowało jednak wykończenia akcji, a strzały z dystansu pewnie bronił Andrzej Łyziński. Żółto-niebiescy odpowiadali kontratakami, które mogły przynieść drugiego gola.

Najlepszą sytuację strzelecką miał Maciej Staszczuk, który po podaniu od Jakuba Laski z kilku metrów strzelił tuż nad poprzeczką. Aktywny był również Damian Słowik, który kilka razy przedostał się pod bramkę rywala, ale nie potrafił oddać mocnego celnego strzału.

W doliczonym czasie gry Kasztelan Sierpc zdołał doprowadzić do wyrównania. Przy próbie dośrodkowania w pole karne piłkę ręką zagrał Karol Górski. Arbiter główny nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr boiska. Do rzutu karnego podszedł Daniel Mitura i pewnym strzałem pokonał Andrzeja Łyzińskiego. Ostatecznie na Witosa doszło do podziału punktów, który nie zadowala żadnej z ekip.

Kolejnym rywalem ostrołęckiej Korony będzie Mławianka Mława. Wyjazdowa konfrontacja zostanie rozegrana w sobotę, 13 października o godz. 15.00. Emocje na stadion przy ulicy Witosa powrócą w sobotę, 20 października rywalem przed własną publicznością będzie Ząbkovia Ząbki.

Korona Ostrołęka - Kasztelan Sierpc 1:1 (1:0)

Bramki: Dzbeński 12. - Mitura 90.+4 (k)

Korona: Łyziński - Kowalczyk, D. Jastrzębski, Górski, Borkowski - Strzeżysz, Kraska (47. Gąska) - Dzbeński (84. Skorupka), Macioch (53. Słowik), Dzwonkowski (67. Laska) - Staszczuk (87. Muchin)

Spotkanie 10 kolejki IV ligi: Korona Ostrołęka - Kasztelan Sierpc

Odsłon: 11858