« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kettlebells w Bee Hero dla wszystkich (wideo)

Centrum Sportu Bee Hero zaprasza na cykl bezpłatnych treningów Kettlebell, których celem jest popularyzacja dyscypliny wśród mieszkańców naszego miasta. Trenerzy chcą zachęcić do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej, a jednocześnie świetnej zabawy.


- Treningi będą przystosowane tak, aby każdy mógł wziąć w nich udział, nauczyć się poprawnie wykonywać ćwiczenia poprzez progresje treningowe od elementów pojedynczych po trudniejsze i bardziej złożone - podkreśla trener Bee Hero Grzegorz Mulinek. - Każdy z uczestników, który będzie na większości treningach otrzyma pamiątkowe zdjęcie i dyplom wyszczególniający przerobione techniki i sumę powtórzeń, które były w programie kettlebell.

Reklama

 

Kettlebells to odważniki, które pojawiły się w Rosji już w XVIII wieku. Początkowo służyły one jako przeciwwaga do ważenia zboża. Z czasem, mężczyźni chcący popisać się swoją siłą i zręcznością, zaczęli wykonywać trudne ruchy przy użyciu kettli. Stało się to elementem tradycji - często można spotkać konkurencje z odważnikami np. podczas dożynek.

 

Odważniki te wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem lub czajnik. Obecnie stały się ponownie popularne i są szeroko wykorzystywane, np. w treningu crossfitowym. Po 300 latach doskonalenia, odważniki te uzyskały maksymalnie ergonomiczny i anatomiczny kształt. Dzięki przesuniętemu środkowi ciężkości, kettlebells zapewniają większą efektywność treningu niż zwykłe hantle.Tradycyjnie, kettle mają następujące masy: 8 kg, 12 kg, 16 kg, 24 kg, 32 kg i 40 kg. W Bee Hero są dostępne odważniki o masie już od 4 kg, ze stopniowaniem co 2 kg. Pozwala to efektywnie ćwiczyć zarówno kompletnym nowicjuszom, jak i starym wyjadaczom.

- Trening z kettlami to jedna z najlepszych form ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych - mówi trener Grzegorz Mulinek. - Kettle są idealnym narzędziem do nauki harmonijnego posługiwania się swoim ciałem. Pozwalają czerpać siłę z całego organizmu i efektywnie ją wykorzystywać.

Ciągłe balansowanie i napinanie praktycznie wszystkich mięśni ciała pozwala uzyskać smukłą, harmonijnie rozwiniętą sylwetkę i wypracowanie mięśni. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Efekty, jakie można osiągnąć, to zwiększenie siły, wytrzymałości,gibkości, mobilności, koordynacji i wydolności oraz zrzucenie zbędnych kilogramów.

 

Bezpłatne treningi w Bee Hero ruszają w sobotę, 27 października godz. 9.00 w Bee Hero Sports Center, ul. Bohaterów Warszawy 29. Zgłoszenia na bezpłatne zajęcia pod numerem tel. 575 049 649.

 

Odsłon: 10458
Komentarzy: 0
08:45, 18.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo