« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?


Najlepszy okazał się Wojciech Kopeć z Olszynka z czasem 2:28:11, a drugą lokatę zajął Kamil Czapla z Rybnika - 2:28:53. Jak podkreśla Przemysław Dąbrowski tym razem nie czas był najważniejszy, a zawodnik celował w miejsce na podium.

Reklama

- To był bieg typowo na miejsce - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Pojechałem do Rzeszowa, żeby wygrać trzeci raz z rzędu. To się nie udało, ale nie oznacza to, że nie jestem zadowolony z tego biegu. Trzecie lokata w zawodach jest przecież miejscem na podium. Czasami bywa tak, że biega się na miejsce, nie na czas. Na czas biega się wtedy, gdy człowiek jest przygotowany. Teraz mam okres przejściowy i nie nastawiam się na wyniki. Chodzi mi o to, by biegać, dobrze się pokazywać i reprezentować nasz rejon.

 

Po ostatnim Półmaratonie Kurpiowskim Przemysław Dąbrowski powiedział, że za rok będzie pracować jeszcze mocniej. Motywacji do jeszcze cięższej pracy nie zabraknie?
- Możliwe, że jeszcze w tym roku wystąpię w Ostrowi Mazowieckiej. Nastawiam się głównie na ten 2019 rok, żeby powalczyć przede wszystkim o wynik - mówi Przemysław Dąbrowski. - Jeśli chodzi o igrzyska to jestem jakoś sceptycznie nastawiony, ponieważ by biegać na takim poziomie należy zająć się tylko i wyłącznie bieganiem. Ja nie chcę stawiać wszystkiego na bieganie, ale też chcę być na tym topie, top 10, top 6 w Polsce, jeśli chodzi o maraton.


Last minute Service

W 2019 roku Przemysław Dąbrowski, wygrał maratony i półmaratony, jest mistrzem Polski nauczycieli, teraz dorzucił kolejne podium w maratonie i sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Swoją pasją zaraża również kolejne osoby.
- Tak, fajnie rozwija się moja grupa. Zaznaczyłem swoją obecność niefizyczną w biegu Ułanów Zasławskich w Susku Starym poprzez wystawienie mojego teamu. Zawsze utożsamiam się z biegami w naszej okolicy. Przede wszystkim celem jest promowanie aktywności, jaką są biegi - dodaje utytułowany biegacz.

 

Przemysław Dąbrowski wychowuje również kolejne pokolenie młodych biegaczy, którzy startują już w zawodach i osiągają wartościowe wyniki.
- W mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych zaprezentowali się moi podopieczni ze szkół z klas czwartych - mówi Przemysław Dąbrowski. - To była taka próbka tego, co robimy tutaj na orliku w Rzekuniu, gdzie odbywają się treningi pod moim okiem. Zbieram te dzieciaki ze szkół. Podczas ostatniego biegu w Susku Starym namówiłem dzieci, żeby wyszły na ulicę i pokibicowały. Samo to jak zobaczą kogoś innego jak biega, może ich zaszczepić sportem w jakiś sposób.

Odsłon: 6279
Komentarzy: 3
07:50, 20.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobra dyspozycja kulomiotów OKLA w stolicy

Dobra dyspozycja kulomiotów OKLA w stolicy

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w mityngu rozpoczynającym sezon 2019. W zawodach bardzo dobrą dyspozycją wykazali się kulomioci prowadzeni przez trenerów Katarzynę i Konrada Szusterów.

Trzy mityngi UKS Siódemka z dobrymi wynikami

Trzy mityngi UKS Siódemka z dobrymi wynikami

Już trzy starty w nowym sezonie halowym mają za sobą lekkoatleci UKS Siódemka w mityngach przeprowadzonych w Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie i Toruniu. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego zanotowali dobry wyniki.

Półmaraton po raz drugi dla Dąbrowskiego

Półmaraton po raz drugi dla Dąbrowskiego

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w Półmaratonie Kurpiowskim. Na trasie o długości 21.097 km finiszował z dobrym wynikiem 1:09:45. Impreza była wydarzeniem wzbudzającym największe zainteresowanie w maju 2018 roku.

Medal i rekordy życiowe młodego narybku OKLA

Medal i rekordy życiowe młodego narybku OKLA

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w finałowych zawodach Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach zaprezentowali się młodzi adepci prowadzeni przez trenerów Katarzynę Szuster i Bartosza Witkowskiego.

Bieg WOŚP 'Policz się z cukrzycą' po raz pierwszy

Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" po raz pierwszy

Już blisko 150 osób zgłosiło się do pierwszej ostrołęckiej edycji biegu "Policz się z cukrzycą". Impreza będzie towarzyszyła finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 13 stycznia uczestnicy będą rywalizowali na trasie liczącej 5 km. 

» Wasze komentarze

anty gall @ 21:00, 20.10.2018r. IP: *.*.111.67

jakich zasławskich

Zorientowany @ 23:33, 20.10.2018r. IP: *.*.60.111

Top 6 top 10do tego bardzo daleko, nie realne. Igrzyska- zapowiedzi 2 lata temu, teraz wycofanie od poczatku wzbudzalo smiech u osob zorientowanych. Proszę nie zaciemaniac obrazu i nie macic osobom które nie znają się na bieganiu czołowych zawodników w Polsce.
Niemniej gratulacje za pracę z
młodzieżą i amatorami

Amator @ 08:29, 21.10.2018r. IP: *.*.42.53

Brawo Przemek !!! W tym sezonie pokazałeś klasę, mimo innych obowiązków :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo