« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?


Najlepszy okazał się Wojciech Kopeć z Olszynka z czasem 2:28:11, a drugą lokatę zajął Kamil Czapla z Rybnika - 2:28:53. Jak podkreśla Przemysław Dąbrowski tym razem nie czas był najważniejszy, a zawodnik celował w miejsce na podium.

Reklama

- To był bieg typowo na miejsce - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Pojechałem do Rzeszowa, żeby wygrać trzeci raz z rzędu. To się nie udało, ale nie oznacza to, że nie jestem zadowolony z tego biegu. Trzecie lokata w zawodach jest przecież miejscem na podium. Czasami bywa tak, że biega się na miejsce, nie na czas. Na czas biega się wtedy, gdy człowiek jest przygotowany. Teraz mam okres przejściowy i nie nastawiam się na wyniki. Chodzi mi o to, by biegać, dobrze się pokazywać i reprezentować nasz rejon.

 

Po ostatnim Półmaratonie Kurpiowskim Przemysław Dąbrowski powiedział, że za rok będzie pracować jeszcze mocniej. Motywacji do jeszcze cięższej pracy nie zabraknie?
- Możliwe, że jeszcze w tym roku wystąpię w Ostrowi Mazowieckiej. Nastawiam się głównie na ten 2019 rok, żeby powalczyć przede wszystkim o wynik - mówi Przemysław Dąbrowski. - Jeśli chodzi o igrzyska to jestem jakoś sceptycznie nastawiony, ponieważ by biegać na takim poziomie należy zająć się tylko i wyłącznie bieganiem. Ja nie chcę stawiać wszystkiego na bieganie, ale też chcę być na tym topie, top 10, top 6 w Polsce, jeśli chodzi o maraton.


JBB

W 2019 roku Przemysław Dąbrowski, wygrał maratony i półmaratony, jest mistrzem Polski nauczycieli, teraz dorzucił kolejne podium w maratonie i sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Swoją pasją zaraża również kolejne osoby.
- Tak, fajnie rozwija się moja grupa. Zaznaczyłem swoją obecność niefizyczną w biegu Ułanów Zasławskich w Susku Starym poprzez wystawienie mojego teamu. Zawsze utożsamiam się z biegami w naszej okolicy. Przede wszystkim celem jest promowanie aktywności, jaką są biegi - dodaje utytułowany biegacz.

 

Przemysław Dąbrowski wychowuje również kolejne pokolenie młodych biegaczy, którzy startują już w zawodach i osiągają wartościowe wyniki.
- W mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych zaprezentowali się moi podopieczni ze szkół z klas czwartych - mówi Przemysław Dąbrowski. - To była taka próbka tego, co robimy tutaj na orliku w Rzekuniu, gdzie odbywają się treningi pod moim okiem. Zbieram te dzieciaki ze szkół. Podczas ostatniego biegu w Susku Starym namówiłem dzieci, żeby wyszły na ulicę i pokibicowały. Samo to jak zobaczą kogoś innego jak biega, może ich zaszczepić sportem w jakiś sposób.

Odsłon: 8036
Komentarzy: 3
07:50, 20.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

W niedzielę, 14 kwietnia ostrołęckimi ulicami pobiegną uczestnicy V Biegu Papieskiego. Do udziału w biegu na dystansie 3 km zgłosiło się 250 osób. Imprezę organizuje UKS Clan, pod patronatem prezydenta Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego.

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Kazimierz Puławski z Łysych wystartował w 12. Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, które w ostatni weekend odbyły się Supraślu. Ultramaratończyk z Kurpi w ciągu doby przebiegł dystans 154 km i 951 m. Jak zapowiada, będzie chciał ten wynik poprawić.

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

W Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki trenuje obecnie około 50 osób, w tym 30 zawodników z licencją. Pracuje z nimi pięciu szkoleniowców. O sytuacji w klubie oraz warunkach treningowych rozmawialiśmy z nowym prezesem OKLA, Konradem Szusterem.

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Przemysław Dąbrowski zapowiadał walkę o dobry wynik podczas startu w maratonie w Łodzi i słowa dotrzymał. Biegacz z gminy Rzekuń zameldował się na mecie jako czwarty z czasem 02:22:05. To już kolejny dobry start naszego reprezentanta w tym roku.

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Piąta edycja przełajowego "Biegu szalonego Kurpsia" przeszła do historii. W biegu głównym na 10km zwyciężył Piotr Wiśniewski z Ostrołęki, a wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Barbara Wojnar (BBL Ostrołęka). Na przełaj pobiegli dorośli, młodzież i dzieci.

» Wasze komentarze

anty gall @ 21:00, 20.10.2018r. IP: *.*.111.67

jakich zasławskich

Zorientowany @ 23:33, 20.10.2018r. IP: *.*.60.111

Top 6 top 10do tego bardzo daleko, nie realne. Igrzyska- zapowiedzi 2 lata temu, teraz wycofanie od poczatku wzbudzalo smiech u osob zorientowanych. Proszę nie zaciemaniac obrazu i nie macic osobom które nie znają się na bieganiu czołowych zawodników w Polsce.
Niemniej gratulacje za pracę z
młodzieżą i amatorami

Amator @ 08:29, 21.10.2018r. IP: *.*.42.53

Brawo Przemek !!! W tym sezonie pokazałeś klasę, mimo innych obowiązków :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo