« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 listopada 2018 r., imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?


Najlepszy okazał się Wojciech Kopeć z Olszynka z czasem 2:28:11, a drugą lokatę zajął Kamil Czapla z Rybnika - 2:28:53. Jak podkreśla Przemysław Dąbrowski tym razem nie czas był najważniejszy, a zawodnik celował w miejsce na podium.

Reklama

- To był bieg typowo na miejsce - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Pojechałem do Rzeszowa, żeby wygrać trzeci raz z rzędu. To się nie udało, ale nie oznacza to, że nie jestem zadowolony z tego biegu. Trzecie lokata w zawodach jest przecież miejscem na podium. Czasami bywa tak, że biega się na miejsce, nie na czas. Na czas biega się wtedy, gdy człowiek jest przygotowany. Teraz mam okres przejściowy i nie nastawiam się na wyniki. Chodzi mi o to, by biegać, dobrze się pokazywać i reprezentować nasz rejon.

 

Po ostatnim Półmaratonie Kurpiowskim Przemysław Dąbrowski powiedział, że za rok będzie pracować jeszcze mocniej. Motywacji do jeszcze cięższej pracy nie zabraknie?
- Możliwe, że jeszcze w tym roku wystąpię w Ostrowi Mazowieckiej. Nastawiam się głównie na ten 2019 rok, żeby powalczyć przede wszystkim o wynik - mówi Przemysław Dąbrowski. - Jeśli chodzi o igrzyska to jestem jakoś sceptycznie nastawiony, ponieważ by biegać na takim poziomie należy zająć się tylko i wyłącznie bieganiem. Ja nie chcę stawiać wszystkiego na bieganie, ale też chcę być na tym topie, top 10, top 6 w Polsce, jeśli chodzi o maraton.


Fight

W 2019 roku Przemysław Dąbrowski, wygrał maratony i półmaratony, jest mistrzem Polski nauczycieli, teraz dorzucił kolejne podium w maratonie i sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Swoją pasją zaraża również kolejne osoby.
- Tak, fajnie rozwija się moja grupa. Zaznaczyłem swoją obecność niefizyczną w biegu Ułanów Zasławskich w Susku Starym poprzez wystawienie mojego teamu. Zawsze utożsamiam się z biegami w naszej okolicy. Przede wszystkim celem jest promowanie aktywności, jaką są biegi - dodaje utytułowany biegacz.

 

Przemysław Dąbrowski wychowuje również kolejne pokolenie młodych biegaczy, którzy startują już w zawodach i osiągają wartościowe wyniki.
- W mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych zaprezentowali się moi podopieczni ze szkół z klas czwartych - mówi Przemysław Dąbrowski. - To była taka próbka tego, co robimy tutaj na orliku w Rzekuniu, gdzie odbywają się treningi pod moim okiem. Zbieram te dzieciaki ze szkół. Podczas ostatniego biegu w Susku Starym namówiłem dzieci, żeby wyszły na ulicę i pokibicowały. Samo to jak zobaczą kogoś innego jak biega, może ich zaszczepić sportem w jakiś sposób.

Odsłon: 3986
Komentarzy: 3
07:50, 20.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym. Do pokonania uczestnicy będą mieli 5 km. Zanim dołączą do rywalizacji na stadionie miejskim przy ulicy Witosa odśpiewają wspólnie hymn, a następnie wyruszą w trasę.

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

» Wasze komentarze

anty gall @ 21:00, 20.10.2018r. IP: *.*.111.67

jakich zasławskich

Zorientowany @ 23:33, 20.10.2018r. IP: *.*.60.111

Top 6 top 10do tego bardzo daleko, nie realne. Igrzyska- zapowiedzi 2 lata temu, teraz wycofanie od poczatku wzbudzalo smiech u osob zorientowanych. Proszę nie zaciemaniac obrazu i nie macic osobom które nie znają się na bieganiu czołowych zawodników w Polsce.
Niemniej gratulacje za pracę z
młodzieżą i amatorami

Amator @ 08:29, 21.10.2018r. IP: *.*.42.53

Brawo Przemek !!! W tym sezonie pokazałeś klasę, mimo innych obowiązków :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo