Korona ograła Ząbkovię Ząbki (zdjęcia, wideo)

W spotkaniu 12 kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej piłkarze Korony Ostrołęka pokonali Ząbkovię Ząbki 3:1. To trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego w rundzie jesiennej przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa.

Żółto-niebiescy w obecnym sezonie z trudem zdobywają punkty i notują zwycięstwa nawet w meczach rozegranych przed własną publicznością. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego skromnie pokonali Mazura Gostynin 1:0, Drukarza Warszawa 1:0 i teraz chcieli sprawić niespodziankę w konfrontacji z jednym z najmocniejszych zespołów rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej.

W pierwszej połowie sobotniego starcia na Witosa więcej z gry mieli goście, ale obie drużyny miały kłopot ze stwarzaniem klarowanych sytuacji strzeleckich. W 39 minucie spotkania Wojciech Skorupka dośrodkował piłkę w pole karne, futbolówka odbiła się do jednego z obrońców Ząbkovii i rykoszetem trafiła do bramki rywali trącona jeszcze przez Karola Górskiego.

W efekcie do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 i apetyty na sukces rosły z każdą minutą. Po zmianie stron kibice liczyli na kolejne emocje, stwarzane sytuacje strzeleckie i bramki ostrołęczan. W 51 minucie meczu to jednak goście za sprawą Daniela Kozika zdobyli wyrównującą bramkę. W kolejnej akcji żółto-niebiescy zdołali odpowiedzieć.

Marcin Kraska świetnie dograł do Macieja Staszczuka, a napastnik Korony nie zmarnował wybornej okazji do wpisania się na listę strzelców. W 67 minucie spotkania gospodarze zdobyli trzeciego gola za sprawą rozgrywającego bardzo dobre zawody Artura Muchina. W kolejnych minutach meczu Ząbkovia mogła odpowiedzieć, ale kolejne świetne interwencje zanotował Andrzej Łyziński.

Gospodarze mogli przypieczętować zwycięstwo w ostatniej minucie gry, ale Dominik Dzwonkowski przestrzelił w stuprocentowej sytuacji strzeleckiej. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W ekipie żółto-niebieskich za przepychanki czerwoną kartkę obejrzał Paweł Dzbeński i będzie musiał pauzować w kolejnym meczu.

Kolejne spotkanie piłkarze Korony Ostrołęka rozegrają w sobotę, 27 października o godz. 13.00. Rywalem żółto-niebieskich w wyjazdowej konfrontacji będzie Mazovia Mińsk Mazowiecki. Emocje związane z meczem żółto-niebieskich powrócą na stadion przy ulicy Witosa w sobotę, 3 listopada o godz. 13.30. Rywalem będzie MKS Przasnysz.

Rundę jesienną ostrołęczanie zakończą meczem z MKS Ciechanów, który został zaplanowany na sobotę, 10 listopada na godz. 13.00. Tydzień później podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego czeka także potyczka z MKS Przasnysz, w finale okręgowego Pucharu Polski.

Korona Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki 3:1 (1:0)
Bramki: Górski 39., Staszczuk 52., Muchin 67. - Kozik 51.

Korona: Łyziński - Skorupka, Górski, D. Jastrzębski, Borkowski (46. Kowalczyk) - Słowik (72. Gąska), Strzeżysz (86. Macioch) - Dzbeński, Kraska, Muchin - Staszczuk (70. Dzwonkowski)

Spotkanie 12 kolejki rozgrywek IV ligi: Korona Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki

Odsłon: 14018