« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zienkiewicz: To będzie mocna i twarda bitka (wideo)

Aleksy Zienkiewicz rywalizować będzie z Dominikiem Parolem w walce w formule K1 w kategorii wagowej -75 kg podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Ostrołęce. W hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta liczy na wsparcie kibiców i dobre widowisko.


W obecnym sezonie Aleksy Zienkiewicz ze zmiennym szczęściem rywalizował w kolejnych odsłonach gal sztuk walki w Lelisie, Ostrowi Mazowieckiej i Sulejówku.

Reklama
- W tym roku stoczyłem trzy półzawodowe walki w K1, z czego dwie przegrałem - mówi Aleksy Zienkiewicz. - Musiałem uznać wyższość zawodników na punkty, a trzecią wygrałem przed czasem w Sulejówku. Jest to mały niedosyt, nie jestem zadowolony z tego wyniku, więc wchodząc w sobotę do ringu będę czuł duży głód zwycięstwa.

 

Dominik Parol to doświadczony zawodnik, który kibicom znany jest głównie z występów w karate kyokushin, a obecnie w kickboxingu.
- Z tego co wiem, Dominik jest doświadczonym karateką, więc walka nie jest mu obca, próbuje swoich sił również w kickboxingu w K1 - podkreśla Dominik Parol. - Liczę, że będzie to mocna i twarda bitka. Szczerze mówiąc nie przygotowywałem się na Dominika, bo dobranie przeciwnika było dość dużym problemem. Był on czwartą osobą, bo wielu przeciwników wypadało, więc nie mam tutaj jakiejś szczególnej taktyki, nastawienia na Dominika. Po prostu będę robił to co myślę, że robię najlepiej. Będę walczył i próbował go pokonać z każdego swojego możliwego założenia, w punkcie taktyki i trzyrundowej wojny. Na to jestem nastawiony.Przygotowania Aleksego Zienkiewicza do Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów to ciężka praca, którą trzeba pogodzić z pracą zawodową.
- Szczerze mówiąc godzę się z tym od ponad roku od Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Lelisie, czyli od marca jestem tak naprawdę jestem cały czas na sali - podkreśla Aleksy Zienkiewicz. Te ostatnie prawdziwe przygotowania zacząłem od września do Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Ostrołęce, więc wyrzeczenia nie są mi obce. Umiem pogodzić jedno z drugim, wiem co jest ważne i ważniejsze w tym sporcie i idę dalej.

 

Cała rozmowa z Aleksym Zienkiewiczem o przygotowaniach do sobotniej walki i emocjach, które towarzyszą tak dużemu wydarzeniu w materiale filmowym.

Odsłon: 5087
Komentarzy: 2
08:57, 25.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyróżnienie Zyśka

Wyróżnienie Zyśka

"Ostrołęcki Taran" został doceniony przez portal bokser.org. Przemysław Zyśk ma na swoim koncie 14 pojedynków w zawodowym ringu. W ostatniej walce podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach po ośmiu rundach pokonał Tomiego Silvennoinena przez jednogłośną decyzję sędziów. 28-latek jest cały czas niepokonany w ringu. W Suwałkach rywalem naszego zawodnika był mistrz świata WBC Youth. Jak się nieoficjalnie mówi, Przemek jest pretendentem do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej. 

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Prezydent Łukasz Kulik przyznał Wiesławowi Orzołowi nagrodę dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki. Prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, a jednocześnie legitymujący się stopniem mistrzowskim V Dan trener, miał okazję świętować z okazji wielu sukcesów ćwiczących pod jego okiem młodych adeptów wytworzonej na japońskiej Okinawie sztuki walki.

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik złożył gratulacje Pawłowi Żarnochowi z okazji jego niedawnych osiągnięć sportowych. Podczas wrześniowej gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie ostrołęczanin odniósł zdecydowane zwycięstwo na punkty w swej pierwszej zawodowej walce, gdzie wyraźnie górował nad przeciwnikiem podczas wszystkich czterech rund.

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Ostatnie zawody mają za sobą przedstawiciele Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Artura Prusińskiego, Kingi Przybyłek oraz Wojciecha Domańskiego walczyli podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Bartoszyce Cup. Były to ostatnie zmagania dla zawodników MKKK w 2020 roku.

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z powodzeniem radziła sobie podczas Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Białołęka Cup 2020. Podopieczni Daniela Opęchowskiego i Dominiki Pyskło przywieźli do domów osiem medali: dwa złote, jeden srebrny oraz pięć brązowych. 

» Wasze komentarze

ZP @ 15:29, 25.10.2018r. IP: *.*.17.42

Trzymamy kciuki!!!

@@ @ 06:55, 27.10.2018r. IP: *.*.187.70

Jakże to wulgarna i prymitywna ,,rozrywka,,.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo