« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Triumf Golona nad Grzybem po dogrywce (wideo)

Piotr Golon podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów stoczył jeden z najtrudniejszych pojedynków w swojej karierze. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka pokonał Macieja Grzyba z Papaj Boxing Team w walce formule MMA w kategorii -77 kg dopiero po dogrywce.


- Bardzo miło mi z powodu dużego zainteresowania moją walką i z pewnością będę chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Cieszy mnie, że mogę walczyć przed tak szeroką publicznością i mam nadzieję, że wyjdę zwycięsko przy takiej publice - mówił jeszcze przed walką Piotr Golon.

Reklama

 

Początek walki dla zawodnika pochodzącego z Olszyn k. Myszyńca był bardzo trudny, bo to Maciej Grzyb potrafił zepchnąć go do defensywy. Pierwszą rundę wygrał pewnie zawodnik Warszawy, ale reprezentant Fight Academy Ostrołęka potrafił się pozbierać i w drugiej rundzie rywalizować, jak równy z równym z zawodnikiem Papaj Boxing Team.

 

Trzecia odsłona walki to zdecydowana przewaga Piotra Golona, który przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności chciał skończyć walkę przed czasem. Po trzech rundach sędziowie nie byli jednomyślni i o rozstrzygnięciu pojedynku miała zadecydować dogrywka. W niej zdecydowanie aktywniejsza postawa podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka sprawiła, że sędziowie przyznali zwycięstwo reprezentantowi gospodarzy.


Esprit

- Przeciwnik był bardzo doświadczonym judoką i wiedzieliśmy, że będzie chciał sprowadzać walkę do parteru - mówił po walce trener Arkadiusz Ludwiczak. - Dwie rundy Piotr przegrał 9:10, jednak dobre przygotowanie fizyczne i taktyka doprowadziły do wygrania trzeciej rundy 10:8, co dało remis i dogrywkę. W niej nasz zawodnik już mocno zaznaczył swoją przewagę i zasłużenie wygrał walkę. Piotr pokazał nie tylko duże umiejętności, ale także charakter i walczył do końca, udowadniając swoją wyższość.

 

Zapraszamy do obejrzenia walki Piotra Golona podczas Gali Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w hali im. Arkadiusza Gołasia. W najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym zaprezentujemy również wywiad, który przeprowadziliśmy z zawodnikiem tuż po walce.

 

Odsłon: 4741
Komentarzy: 6
11:40, 29.10.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dmochowski i Gnatkowski bili się w Sochaczewie. Peczyńska i Orzoł w Warszawie

Dmochowski i Gnatkowski bili się w Sochaczewie. Peczyńska i Orzoł w Warszawie

Czworo podopiecznych Arkadiusza Ludwiczaka wzięło udział w zmaganiach sportów walki. Dwóch zawodników pojawiło się na mistrzostwach kraju MMA w Sochaczewie, zaś pozostali walczyli podczas Warszawskiej Grandy w K-1.

 

Doświadczenia Jakuba Gnatkowskiego

Doświadczenia Jakuba Gnatkowskiego

W Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA. W rywalizacji w formule junior w kat. 61 kg wziął udział Jakub Gnatkowski. Podopieczny Rafała Gnatkowskiego walczył w gronie ponad 20 zawodników. Stoczył dwa pojedynki. Zawodnik Predator MMA Myszyniec zebrał cenną lekcję

 

Żarnoch wygrał w debiucie

Żarnoch wygrał w debiucie

Wychowanek Victorii Ostrołęka świetnie spisał się w swojej pierwszej zawodowej walce. Podczas Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie był o wiele lepszy od Radosława Rudiuka. Były podopieczny Zbigniewa Stodolskiego wyraźnie górował nad przeciwnikiem. 26-latek był zadowolony po ogłoszeniu werdyktu.

 

Żarnoch przed zawodowym debiutem

Żarnoch przed zawodowym debiutem

Już w sobotę (19 września) pierwszą profesjonalną walkę zaliczy Paweł Żarnoch. Wychowanek Victorii Ostrołęka zmierzy się na gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie. Jego rywalem będzie Radosław Rudiuk. Jak przebiegały przygotowania byłego podopiecznego Zbigniewa Stodolskiego? Jakim znanym zawodnikiem odbył sparingi? Czy zna słowo porażka?

Gnatkowski mistrzem Mazowsza

Gnatkowski mistrzem Mazowsza

Zawodnik Predator MMA Myszyniec wywalczył tytuł mistrza Mazowsza w ju-jitsu podczas zmagań dla dzieci i młodzieży w Sochaczewie. Jakub Gnatkowski w finale uporał się z rywalem i stanął na najwyższym stopniu podium. 17-latek startował w kategorii junior 66 kg.

 

» Wasze komentarze

GMG @ 11:47, 29.10.2018r. IP: *.*.189.180

Jedyna walka gdzie sędziowie poszli w stronę Ostrołęczanina, dla mnie decyzja o dogrywce była śmieszna, ale niestety takie są realia gospodarza ;)
Walka była ciekawa , parter Grzyba na bardzo wysokim poziomie

Golon @ 12:11, 29.10.2018r. IP: *

Zweryfikuj jak wyglądała druga runda 50-50 stójka dla mnie i moja boczna pozycja przed przetoczeniem, lecz też przyznałbym na jego korzyść osobiście, popatrz na różnicę w stójce, przede wszystkim ilość celnych ciosów, a samo trzymanie pozycji bez zadawania ciosów nie jest żadną znaczącą przewagą przy punktowaniu MMA, a poza tym nie zają mi nawet pozycji bocznej w trakcie calej walki, gdzie ja w trzeciej rundzie miałem dosiad, plecy i była masa ciosów z mojej strony w tym parterze, ale wy przecież i tak umiecie lepiej punktować od sedziow, którzy są zawodnikami PRO z wysokimi rekordami z topowego klubu MMA w Polsce( czyli Berkut Arrachion Olsztyn, gdzie trenuje m.in. Mamed)...

Golon @ 12:13, 29.10.2018r. IP: *

Zajął* poprawka

Alan @ 12:21, 29.10.2018r. IP: *.*.158.83

Moim zdaniem walka była wyrównana i dogrywka jak najbardziej wskazana. W niej to już dominacja Piotra. Widać przecież oglądając walkę, że prawidłowe decyzje, chociaż sędziowie chyba byli podzieleni.

do Golon @ 08:28, 30.10.2018r. IP: *.*.4.205

Drogi zawodniku:) Ty już lepiej walcz:) Nie pisz...proszę:) Bo niestety dajesz obraz zawodnika, który zdania sklecić nie umie:) Walcz:) Nie kompromituj się.

Widz @ 17:16, 30.10.2018r. IP: *.*.99.32

Do poprzednika.
Treść wpisu Golona jest czytelna nawet dla laika. Jeśli masz problem ze zrozumieniem treści (bo jakiś tam przecinek), to poprzestań na oglądaniu walk, pięknych walk. Nie czytaj - oglądaj i podziwiaj.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo