Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Już po raz siódmy UKS Piątka zaprosił do rywalizacji w mistrzostwach miasta w pływaniu. Do zmagań przystąpiło blisko trzystu młodych adeptów z kilkunastu klubów z różnych miejscowości. Wśród nich zaprezentowali się z powodzeniem reprezentanci naszego miasta.

Reklama W rankingu drużynowym najlepiej wypadli pływacy Polonii Warszawa, którzy zdobyli aż 20 złotych, 14 srebrnych i 10 brązowych medali. Drugi miejsce w klasyfikacji zespołowej przypadło klubowi Płetwal Szczytno z 13 medalami na koncie - 9 złotych, srebrny i trzy brązowe, a trzecia była Juvenia Białystok z 19 medali na koncie - 6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.

Z ostrołęckich klubów najlepiej zaprezentowała się Squatina, która wywalczyła pięć medalowych lokat - 3 złote (Blanka Mulewska, Jakub Bieżuński, Kamil Szporak), srebrny - Kamil Szporak i brązowy - Maja Barańska. WOPR-OS zdobył dwa złote medale za sprawą Huberta Milewskiego, Narew Ostrołęka zdobyła złoto i brąz, które wywalczyła dla klubu Angelika Wikieł. Trzy brązowe medale zdobył klub UKS Piątka

(dwukrotnie Magda Kowalska i Natalia Skórzewska)

Szczegółowe wyniki rywalizacji dostępne w załączniku.