« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 listopada 2018 r., imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejny biegowy sukces Dąbrowskiego (wideo)

Blisko setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji w III Półmaratonie Ostrowskim. Po raz kolejny na trasie o długości 21.097 m zwyciężył Przemysław Dąbrowski reprezentujący w zawodach Agro-Metal. W zawodach nie zabrakło licznej grupy ostrołęczan.


Przemysław Dąbrowski przez większość dystansu prowadził wspólnie z Konradem Nosarzewskim z Badania Dieta Trening Słupsk. Na dwóch ostatnich kilometrach oderwał się od rywala i pewnie finiszował z czasem 1:16:33. Kolejne osiem sekund za nim pojawił się Konrad Nosarzewski, a trzeci z czasem 1:20:28 zameldował się Daniel Chojecki z KP PSP Węgrów.

Reklama

 

W gronie kobiet najlepsza okazała się Anna Kesler z Walnięty z Kopyta Stare Lubiejewo z czasem 1:34:04, przed zawodniczką KS Ostrów Biega Magdaleną Malik z czasem 1:45:55 i Teresą Kempisty z Ugniewa z rezultatem - 1:51:39.

- Bieg w półmaratonie w Ostrowi Mazowieckiej ukazał obraz na jakim etapie obecnie jestem - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Jestem teraz po czterech tygodniach roztrenowania i chciałem sprawdzić, jak okres odpoczynku wpływa na mój organizm. Sprawdzian wyszedł naprawdę fajnie, ponieważ mimo przerwy biegało mi się dobrze, kontrolując cały bieg. Postanowiłem poczekać do 19 km i wtedy zaatakować. Ta sztuka mi się udała i po raz kolejny mogłem cieszyć się z wygranej w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Jak podkreśla biegacz z Rzekunia trasa była wymagająca dla wszystkich zawodniczek i zawodników biorących udział w imprezie.
- Trasa do łatwych nie należała. Większa część trasy prowadziła po ścieżkach leśnych, dlatego czas 1:16:33 uważam za dobry trening - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Sama organizacja i przebieg imprezy biegowej stała na najwyższym poziomie. Wszystko było poukładane i tu wielkie gratulacje składam organizatorom biegu. W sumie mam zaplanowane pięć tygodni roztrenowania, po to, aby móc wypocząć i porządnie zacząć okres przygotowawczy pod starty wiosenne.


Esprit

Na trasie biegu pojawili się spora grupa biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego: Sławomir Mąka, Mirosław Wilkowski, Michał Skowroński, Robert Głosek, Tomasz Długokęcki, Krzysztof Modzelewski, Wiesław Modzelewski, Marek Będźkowski, Andrzej Kamiński, Jacek Mariusz Kamionowski, Małgorzata Mierzejewska i Beata Żebrowska.

 

Galeria zdjęć z imprezy dostępne w portalu OstrowMaz24.pl. Więcej o ostatnich sukcesach Przemysława Dąbrowskiego piszemy w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka. 

 

Odsłon: 1861
Komentarzy: 0
09:09, 08.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

Żebrowski triumfuje w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Żebrowski triumfuje w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Już po raz szósty Klub Sportowy Arco Ławy zaprosił zawodniczki i zawodników z całego regionu, a także najdalszych zakątków naszego kraju do rywalizacji w biegu na dystansie 10 km. Najlepszy okazał się tym razem Krzysztof Żebrowski z Makowa Mazowieckiego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo