« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejny biegowy sukces Dąbrowskiego (wideo)

Blisko setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji w III Półmaratonie Ostrowskim. Po raz kolejny na trasie o długości 21.097 m zwyciężył Przemysław Dąbrowski reprezentujący w zawodach Agro-Metal. W zawodach nie zabrakło licznej grupy ostrołęczan.


Przemysław Dąbrowski przez większość dystansu prowadził wspólnie z Konradem Nosarzewskim z Badania Dieta Trening Słupsk. Na dwóch ostatnich kilometrach oderwał się od rywala i pewnie finiszował z czasem 1:16:33. Kolejne osiem sekund za nim pojawił się Konrad Nosarzewski, a trzeci z czasem 1:20:28 zameldował się Daniel Chojecki z KP PSP Węgrów.

Reklama

 

W gronie kobiet najlepsza okazała się Anna Kesler z Walnięty z Kopyta Stare Lubiejewo z czasem 1:34:04, przed zawodniczką KS Ostrów Biega Magdaleną Malik z czasem 1:45:55 i Teresą Kempisty z Ugniewa z rezultatem - 1:51:39.

- Bieg w półmaratonie w Ostrowi Mazowieckiej ukazał obraz na jakim etapie obecnie jestem - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Jestem teraz po czterech tygodniach roztrenowania i chciałem sprawdzić, jak okres odpoczynku wpływa na mój organizm. Sprawdzian wyszedł naprawdę fajnie, ponieważ mimo przerwy biegało mi się dobrze, kontrolując cały bieg. Postanowiłem poczekać do 19 km i wtedy zaatakować. Ta sztuka mi się udała i po raz kolejny mogłem cieszyć się z wygranej w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Jak podkreśla biegacz z Rzekunia trasa była wymagająca dla wszystkich zawodniczek i zawodników biorących udział w imprezie.
- Trasa do łatwych nie należała. Większa część trasy prowadziła po ścieżkach leśnych, dlatego czas 1:16:33 uważam za dobry trening - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Sama organizacja i przebieg imprezy biegowej stała na najwyższym poziomie. Wszystko było poukładane i tu wielkie gratulacje składam organizatorom biegu. W sumie mam zaplanowane pięć tygodni roztrenowania, po to, aby móc wypocząć i porządnie zacząć okres przygotowawczy pod starty wiosenne.Na trasie biegu pojawili się spora grupa biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego: Sławomir Mąka, Mirosław Wilkowski, Michał Skowroński, Robert Głosek, Tomasz Długokęcki, Krzysztof Modzelewski, Wiesław Modzelewski, Marek Będźkowski, Andrzej Kamiński, Jacek Mariusz Kamionowski, Małgorzata Mierzejewska i Beata Żebrowska.

 

Galeria zdjęć z imprezy dostępne w portalu OstrowMaz24.pl. Więcej o ostatnich sukcesach Przemysława Dąbrowskiego piszemy w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka. 

 

Odsłon: 4019
Komentarzy: 0
09:09, 08.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobra dyspozycja kulomiotów OKLA w stolicy

Dobra dyspozycja kulomiotów OKLA w stolicy

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w mityngu rozpoczynającym sezon 2019. W zawodach bardzo dobrą dyspozycją wykazali się kulomioci prowadzeni przez trenerów Katarzynę i Konrada Szusterów.

Trzy mityngi UKS Siódemka z dobrymi wynikami

Trzy mityngi UKS Siódemka z dobrymi wynikami

Już trzy starty w nowym sezonie halowym mają za sobą lekkoatleci UKS Siódemka w mityngach przeprowadzonych w Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie i Toruniu. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego zanotowali dobry wyniki.

Półmaraton po raz drugi dla Dąbrowskiego

Półmaraton po raz drugi dla Dąbrowskiego

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy w Półmaratonie Kurpiowskim. Na trasie o długości 21.097 km finiszował z dobrym wynikiem 1:09:45. Impreza była wydarzeniem wzbudzającym największe zainteresowanie w maju 2018 roku.

Medal i rekordy życiowe młodego narybku OKLA

Medal i rekordy życiowe młodego narybku OKLA

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w finałowych zawodach Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach zaprezentowali się młodzi adepci prowadzeni przez trenerów Katarzynę Szuster i Bartosza Witkowskiego.

Bieg WOŚP 'Policz się z cukrzycą' po raz pierwszy

Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" po raz pierwszy

Już blisko 150 osób zgłosiło się do pierwszej ostrołęckiej edycji biegu "Policz się z cukrzycą". Impreza będzie towarzyszyła finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 13 stycznia uczestnicy będą rywalizowali na trasie liczącej 5 km. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo