« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejny biegowy sukces Dąbrowskiego (wideo)

Blisko setka zawodniczek i zawodników przystąpiła do rywalizacji w III Półmaratonie Ostrowskim. Po raz kolejny na trasie o długości 21.097 m zwyciężył Przemysław Dąbrowski reprezentujący w zawodach Agro-Metal. W zawodach nie zabrakło licznej grupy ostrołęczan.


Przemysław Dąbrowski przez większość dystansu prowadził wspólnie z Konradem Nosarzewskim z Badania Dieta Trening Słupsk. Na dwóch ostatnich kilometrach oderwał się od rywala i pewnie finiszował z czasem 1:16:33. Kolejne osiem sekund za nim pojawił się Konrad Nosarzewski, a trzeci z czasem 1:20:28 zameldował się Daniel Chojecki z KP PSP Węgrów.

Reklama

 

W gronie kobiet najlepsza okazała się Anna Kesler z Walnięty z Kopyta Stare Lubiejewo z czasem 1:34:04, przed zawodniczką KS Ostrów Biega Magdaleną Malik z czasem 1:45:55 i Teresą Kempisty z Ugniewa z rezultatem - 1:51:39.

- Bieg w półmaratonie w Ostrowi Mazowieckiej ukazał obraz na jakim etapie obecnie jestem - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Jestem teraz po czterech tygodniach roztrenowania i chciałem sprawdzić, jak okres odpoczynku wpływa na mój organizm. Sprawdzian wyszedł naprawdę fajnie, ponieważ mimo przerwy biegało mi się dobrze, kontrolując cały bieg. Postanowiłem poczekać do 19 km i wtedy zaatakować. Ta sztuka mi się udała i po raz kolejny mogłem cieszyć się z wygranej w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Jak podkreśla biegacz z Rzekunia trasa była wymagająca dla wszystkich zawodniczek i zawodników biorących udział w imprezie.
- Trasa do łatwych nie należała. Większa część trasy prowadziła po ścieżkach leśnych, dlatego czas 1:16:33 uważam za dobry trening - stwierdza Przemysław Dąbrowski. - Sama organizacja i przebieg imprezy biegowej stała na najwyższym poziomie. Wszystko było poukładane i tu wielkie gratulacje składam organizatorom biegu. W sumie mam zaplanowane pięć tygodni roztrenowania, po to, aby móc wypocząć i porządnie zacząć okres przygotowawczy pod starty wiosenne.Na trasie biegu pojawili się spora grupa biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego: Sławomir Mąka, Mirosław Wilkowski, Michał Skowroński, Robert Głosek, Tomasz Długokęcki, Krzysztof Modzelewski, Wiesław Modzelewski, Marek Będźkowski, Andrzej Kamiński, Jacek Mariusz Kamionowski, Małgorzata Mierzejewska i Beata Żebrowska.

 

Galeria zdjęć z imprezy dostępne w portalu OstrowMaz24.pl. Więcej o ostatnich sukcesach Przemysława Dąbrowskiego piszemy w naszym serwisie sportowym w dziale Lekkoatletyka. 

 

Odsłon: 5231
Komentarzy: 0
09:09, 08.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

W niedzielę, 14 kwietnia ostrołęckimi ulicami pobiegną uczestnicy V Biegu Papieskiego. Do udziału w biegu na dystansie 3 km zgłosiło się 250 osób. Imprezę organizuje UKS Clan, pod patronatem prezydenta Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego.

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Kazimierz Puławski z Łysych wystartował w 12. Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, które w ostatni weekend odbyły się Supraślu. Ultramaratończyk z Kurpi w ciągu doby przebiegł dystans 154 km i 951 m. Jak zapowiada, będzie chciał ten wynik poprawić.

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

W Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki trenuje obecnie około 50 osób, w tym 30 zawodników z licencją. Pracuje z nimi pięciu szkoleniowców. O sytuacji w klubie oraz warunkach treningowych rozmawialiśmy z nowym prezesem OKLA, Konradem Szusterem.

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Przemysław Dąbrowski zapowiadał walkę o dobry wynik podczas startu w maratonie w Łodzi i słowa dotrzymał. Biegacz z gminy Rzekuń zameldował się na mecie jako czwarty z czasem 02:22:05. To już kolejny dobry start naszego reprezentanta w tym roku.

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Piąta edycja przełajowego "Biegu szalonego Kurpsia" przeszła do historii. W biegu głównym na 10km zwyciężył Piotr Wiśniewski z Ostrołęki, a wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Barbara Wojnar (BBL Ostrołęka). Na przełaj pobiegli dorośli, młodzież i dzieci.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo