Czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Trójka ograła SPR Nowe Piekuty (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Rafała Niećki pokonali po raz drugi w obecnym sezonie SPR Nowe Piekuty 32:24 i zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów do tabeli.

W pierwszym meczu rozegranym w Nowych Piekutach ostrołęczanie do przerwy przegrywali z beniaminkiem 9:14. Po zmianie stron w drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Niećkę nastąpiło przebudzenie i to nasi szczypiorniści cieszyli się z końcowego zwycięstwa 24:22.

W rewanżowym spotkaniu scenariusz był zgoła odmienny. To ostrołęczanie mimo kontuzji i problemów kadrowych prowadzili już do przerwy 16:8. W drugiej odsłonie meczu gospodarze nie forsowali tempa, ale starali się utrzymywać przewagę i odnieśli końcowy triumf 32:24, sprawiając dużo radości licznie zgromadzonej publiczności.

W ekipie gospodarzy po sześć bramek na swoim koncie zapisali Łukasz Kosiński i Artur Kraszewski. W meczu z powodu urazu pachwiny nie wystąpił grający trener Rafał Niećko, ale pojawił się za to były szkoleniowiec Radosław Żebrowski, który zaprezentował wysoką formę na rozegraniu.

W przerwie meczu doszło do uroczystości podczas której Radosław Żebrowski, wieloletni szkoleniowiec UMKS Trójka oraz Arkadiusz Dobkowski, członek zarządu i dziennikarz zostali odznaczeni Brązową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej.

Last minute Service

Kolejne spotkanie piłkarzy ręcznych ostrołęckiej Trójki rozegrają w sobotę, 17 listopada o godz. 18.00. Rywalem w wyjazdowym meczu będzie Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. W kolejnych meczach podopieczni trenera Rafała Niećki również na wyjazdach zagrają z KS Warszawianka Warszawa i AZS-AWF Warszawa. Przed własną publicznością zaprezentują się jeszcze w meczu z Bestiosem Białystok - w sobotę, 8 grudnia o godz. 17.00 w hali ZS nr 5 przy ulicy Blachnickiego.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Nowe Piekuty 32:24 (16:8)
Trójka: Dworak, Prekiel - Deptuła 4, Żebrowski 2, Lesiński 0, Kosiński 6, Kraszewski 6, Zieliński 1, Dmowski 5, Kowalczyk 3, Gąska 0, Sumiński 4, Gawkowski 0, Wojdyna 2.

Spotkanie dziewiątej kolejki II ligi piłki ręcznej: UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Nowe Piekuty