« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Maria Pisarek: Dla mnie było to mega przeżycie

Maria Pisarek to jedna z niezwykłych sportsmenek w naszym regionie, która ciężką pracą dochodzi do znaczących osiągnięć. Na swoim koncie m.in. tytuł wicemistrzyni Polski medalowe lokaty w silnie obsadzonych zawodach i występ w mistrzostwach Europy.


W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym przez Martę Mierzejewską w Radio Oko, Maria Pisarek opowiada o swoich osiągnięciach, licznych wyrzeczeniach i ciężkiej pracy, która prowadzili na szczyt.

Reklama


- Ogólnie moja pasja narodziła się ponad cztery lata temu, ponieważ miała motywację od moich starszych sióstr, są one ode mnie dużo starsze - mówiła na antenie Radio Oko Maria Pisarek. - One zaczęły ćwiczyć i pokazały mi jak to wszystko wygląda, no i zaciekawiły mnie tym. Stwierdziłam, że ja też chcę tak wyglądać. Zabrały mnie na zawody, widziałam zawodniczki na scenie. Stwierdziłam, że też chcę wyglądać tak jak one i zaczęłam działać w tym kierunku.

 

Dla Marii Pisarek 2018 roku przyniósł pasmo sukcesów, które z pewnością były nagrodą za ciężką pracę.
- Obecnie mam na swoim koncie wicemistrzostwo Polski z tego roku, mam także pierwsze miejsce na zawodach międzynarodowych z seniorkami, gdzie ja teraz mam 18 lat, to jest dla mnie duże osiągnięcie - podkreślała Maria Pisarek. - Do tego trzecie w międzynarodowych juniorkach, jeszcze doszło mi czwarte miejsce w Mistrzostwa Polski Juniorów w Kulturystyce, gdzie w tamtym roku miałam szóste, więc o dwa miejsca przeskoczyłam. Dzięki temu, że zostałam wicemistrzynią Polski, dostałam się do kadry narodowej, do drużyny "A" i poleciałam do Santa Susana na Mistrzostwa Europy. Dla mnie było to mega przeżycie na scenie z zawodniczkami, które są mistrzyniami Europy i świata, mogłam się z nimi porównać. Gdzie w wieku 18 lat dostać się do kadry narodowej i lecieć na mistrzostwa Europy to jest naprawdę dla mnie wielki sukces.


Esprit

Obecnie Maria Pisarek ćwiczy sama, ale swoimi radami służy jej Karol Milewski z Warszawy i Andrzej Jószkiewicz ostrołęckiej Kuźni Sportów Sylwetkowych.
- W obecnej chwili ja już ćwiczę sama - mówiła Maria Pisarek. - Wiem, jak dobierać sobie ćwiczenia. Z dietą mam trenera Karola Milewskiego z Warszawy. On mi pomaga w układaniu typowo pod zawody. A Andrzej Jószkiewicz pomaga mi w takich typowych ćwiczeniach na siłowni. Czyli jeżeli coś robię, podejdzie podejrzy, powie mi co jest nie tak, co poprawić. Ja bardzo szanuje jego słowa, wiem, że jest mega doświadczonym zawodnikiem. Może jeszcze będzie startował, kto wie. Ma duże doświadczenie, jestem młoda także bardzo chętnie uczę się od takich osób. Jego pomoc jest dla mnie bardzo ważna.

 

Cała rozmowa Marty Mierzejewskiej z Marią Pisarek dostępna ma stronie Radiooko.pl. 

Odsłon: 9923
Komentarzy: 0
08:26, 13.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo