Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Ambitne wyciskanie ciężarowców UKS Atleta

Reprezentanci klubów z całego kraju rywalizowali w VIII Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. W doborowym gronie nie zabrakło także podopiecznych trenera Władysława Niedźwieckiego, którzy walczyli ambitnie o dobre wyniki.

Na imprezę siłaczy z całego kraju zaprosiła Galeria Fitness Kołecki. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujący Puławy, Warszawę, Gdańsk, Łódź, Płońsk, Nidzicę, Giżycko, Łuków, Przasnysz, Wyszków, Płock, Kutno, Sierpc, Wrocław, Ostrołękę, Białą Podlaską, Bieżuń, Ojrzeń, Pabianice, Nowopole oraz Ciechanowie.

W kategorii -75 kg zwyciężył Jakub Chrzanowski z Przasnysza wyciskając 192.5 kg. Drugą lokatę zajął Sebastian Żurawski z Nowopola, a brązowy medal wywalczył Łukasz Kozłowski z Ciechanowa. W tej kategorii wagowej startowała jedyna wyjątkowa kobieta Honorata Kozłowska z Białej Podlaskiej, która wycisnęła 130 kg zajmując piątą lokatę.

Kolejna kategoria wagowa do 85 kg zgromadziła 10 zawodników. Złoto zdobył Tomasz Zieliński z Wyszkowa z wynikiem 220 kg, srebro przypadło Norbertowi Stojeckiego z Ciechanowa, który w najlepszej próbie wycisnął 167.5 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Brzeziński z Ojrzenia. UKS Atleta Ostrołęka w tej kategorii reprezentowali: Patryk Mocek z wynikiem 130 kg zajął ósmą lokatę, a Wiesław Cybulski z wynikiem 105 kg, który został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

W najliczniej obsadzonej kategorii do 110 kg niepokonany był Bartosz Borowski z Gdańska wyciskając 227.5 kg. Srebro zdobył Michał Węglicki z Mławy z wynikiem 220 kg oraz brąz zdobył Kamil Pilarski z Siedlec z wynikiem 217.5 kg. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka Jakub Borkowski z wynikiem 155 kg zajął trzynastą lokatę.