« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niepodległościowe granie w Łubudu (zdjęcia, wideo)

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale także reprezentanci Ostrowi Mazowieckiej rywalizowali w "100 Strików na 100-lecie Niepodległości organizowanym przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy Łubudu. W zmaganiach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.


To było prawdziwe święto bowlingu, a w zmaganiach szybko zapewniły się listy chętnych zawodników, którzy chcieli wspólnie uczcić odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

- Głównym celem imprezy jest promowanie bowlingu, w połączeniu z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości - podkreśla prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński. - Cieszymy się z dużego zainteresowania zawodami i mamy nadzieję, że bowling będzie cieszyć się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem.

 

Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi kręglarze, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat. W gronie najmłodszych zawodników najlepszy okazał się Kacper Wiszowaty z wynikiem 100 punktów, drugą lokatę zajęła Dominika Kupis - 98 pkt., a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Połatyński 87 pkt.

 

W gronie młodzieży pierwszą lokatę wywalczył Jakub Bałon - 87 pkt. przed Marcelem Pawlakiem - 75 pkt. Wszyscy młody adepci bowlingu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczał prezydent elekt Ostrołęki Łukasz Kulik.Jeszcze większe emocje dostarczyła rywalizacja w kategorii open, gdzie zwyciężył Kamil Sienkiewicz w finałowej rozgrywce pokonując Pawła Staśkiewicza 146:131. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sebastian Żegota, w decydujące rozgrywce okazując się lepszym od Łukasza Połatyńskiego 149:122. Dodatkowo nagrodzony został także Arkadiusz Dłużniewski za uzyskanie w zawodach setnego strike'a.

 

Do najlepszych zawodników trafiły puchary i nagrody od licznego grona sponsorów, które wspólnie wręczali radny nowej kadencji Jakub Frydryk, prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński oraz prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.

 

Zobacz zdjęcia:
Turniej 100 Strików na 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Łubudu

 

Odsłon: 5682
Komentarzy: 0
09:43, 20.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza do wzięcia udziału w Wiosennej Lidze Bowlingowej. Rozgrywki zainaugurują już w poniedziałek 9 marca. Wciąż można dołączyć do grona uczestników ligi. Maksymalnie rywalizować będzie osiem drużyn.

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Polski Związek Kręglarski powołał do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów zawodnika Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik będzie reprezentował nasz kraj w holenderskim Tilburgu. Zawody odbędą się w dniach 3-13 kwietnia br.

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo