« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 lutego 2020 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niepodległościowe granie w Łubudu (zdjęcia, wideo)

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale także reprezentanci Ostrowi Mazowieckiej rywalizowali w "100 Strików na 100-lecie Niepodległości organizowanym przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy Łubudu. W zmaganiach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.


To było prawdziwe święto bowlingu, a w zmaganiach szybko zapewniły się listy chętnych zawodników, którzy chcieli wspólnie uczcić odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

- Głównym celem imprezy jest promowanie bowlingu, w połączeniu z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości - podkreśla prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński. - Cieszymy się z dużego zainteresowania zawodami i mamy nadzieję, że bowling będzie cieszyć się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem.

 

Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi kręglarze, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat. W gronie najmłodszych zawodników najlepszy okazał się Kacper Wiszowaty z wynikiem 100 punktów, drugą lokatę zajęła Dominika Kupis - 98 pkt., a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Połatyński 87 pkt.

 

W gronie młodzieży pierwszą lokatę wywalczył Jakub Bałon - 87 pkt. przed Marcelem Pawlakiem - 75 pkt. Wszyscy młody adepci bowlingu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczał prezydent elekt Ostrołęki Łukasz Kulik.Jeszcze większe emocje dostarczyła rywalizacja w kategorii open, gdzie zwyciężył Kamil Sienkiewicz w finałowej rozgrywce pokonując Pawła Staśkiewicza 146:131. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sebastian Żegota, w decydujące rozgrywce okazując się lepszym od Łukasza Połatyńskiego 149:122. Dodatkowo nagrodzony został także Arkadiusz Dłużniewski za uzyskanie w zawodach setnego strike'a.

 

Do najlepszych zawodników trafiły puchary i nagrody od licznego grona sponsorów, które wspólnie wręczali radny nowej kadencji Jakub Frydryk, prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński oraz prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.

 

Zobacz zdjęcia:
Turniej 100 Strików na 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Łubudu

 

Odsłon: 5438
Komentarzy: 0
09:43, 20.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

Mikołajkowy turniej bowlingowy. Kibicuj w Łubudu!

Mikołajkowy turniej bowlingowy. Kibicuj w Łubudu!

Już w najbliższy poniedziałek, 9 grudnia, w kręgielni Łubudu Bowling & Good Time po raz kolejny rywalizować będą zawodnicy z całego regionu. Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprosił kręglarzy do turnieju mikołajkowego. Wielkich emocji z pewnością nie zabraknie.

Liga Bowlingowa Hulakula dobiegła końca. Reprezentanci OKB na podium

Liga Bowlingowa Hulakula dobiegła końca. Reprezentanci OKB na podium

W warszawskiej kręgielni Hulakula przez dwanaście tygodni zawodnicy rywalizowali w lidze bowlingowej. W rozgrywkach nie zabrakło reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego - Pawła Staśkiewicza i Filipa Terlika. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Reprezentant OKB triumfował w Łodzi. Filip Terlik indywidualnym mistrzem Polski

Reprezentant OKB triumfował w Łodzi. Filip Terlik indywidualnym mistrzem Polski

Wielki sukces na swoim koncie zanotował zawodnik Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik na mistrzostwach Polski w bowlingu zdobył złoty medal w kategorii do lat 19. Mieszkaniec Olszewa-Borek pokonał w finale Mikołaja Czarneckiego z Warszawy 140:133.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo