« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niepodległościowe granie w Łubudu (zdjęcia, wideo)

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale także reprezentanci Ostrowi Mazowieckiej rywalizowali w "100 Strików na 100-lecie Niepodległości organizowanym przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy Łubudu. W zmaganiach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.


To było prawdziwe święto bowlingu, a w zmaganiach szybko zapewniły się listy chętnych zawodników, którzy chcieli wspólnie uczcić odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

- Głównym celem imprezy jest promowanie bowlingu, w połączeniu z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości - podkreśla prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński. - Cieszymy się z dużego zainteresowania zawodami i mamy nadzieję, że bowling będzie cieszyć się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem.

 

Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi kręglarze, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat. W gronie najmłodszych zawodników najlepszy okazał się Kacper Wiszowaty z wynikiem 100 punktów, drugą lokatę zajęła Dominika Kupis - 98 pkt., a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Połatyński 87 pkt.

 

W gronie młodzieży pierwszą lokatę wywalczył Jakub Bałon - 87 pkt. przed Marcelem Pawlakiem - 75 pkt. Wszyscy młody adepci bowlingu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczał prezydent elekt Ostrołęki Łukasz Kulik.


JBB

Jeszcze większe emocje dostarczyła rywalizacja w kategorii open, gdzie zwyciężył Kamil Sienkiewicz w finałowej rozgrywce pokonując Pawła Staśkiewicza 146:131. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sebastian Żegota, w decydujące rozgrywce okazując się lepszym od Łukasza Połatyńskiego 149:122. Dodatkowo nagrodzony został także Arkadiusz Dłużniewski za uzyskanie w zawodach setnego strike'a.

 

Do najlepszych zawodników trafiły puchary i nagrody od licznego grona sponsorów, które wspólnie wręczali radny nowej kadencji Jakub Frydryk, prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński oraz prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.

 

Zobacz zdjęcia:
Turniej 100 Strików na 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Łubudu

 

Odsłon: 4012
Komentarzy: 0
09:43, 20.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Chcesz trenować bowling? Dołącz do OKB Łubudu

Chcesz trenować bowling? Dołącz do OKB Łubudu

Setki ostrołęczan skorzystały już z możliwości gry w bowling, a chętnych do wspólnych treningów w OKB Łubudu ciągle przybywa. W każdy poniedziałek reprezentanci klubu spotykają się podczas regularnych treningów. Chcesz dołączyć do wspólnych zajęć?

XI Łubudu Cup dla Sienkiewicza (zdjęcia, wideo)

XI Łubudu Cup dla Sienkiewicza (zdjęcia, wideo)

Kamil Sienkiewicz zwyciężył w rywalizacji w XI Łubudu Bowling Cup 2019. W decydującej batalii uzyskał aż 184 punkty i wyprzedził Agnieszkę Bacławską 174 pkt i Patrycję Mrówkę 165 pkt. W sumie w wielkim finale zaprezentowało się aż pięć kobiet.

XI Łubudu Bowling Cup już w poniedziałkowy wieczór

XI Łubudu Bowling Cup już w poniedziałkowy wieczór

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a także z całego regionu będą mieli okazję do rywalizacji w kolejnych zawodach z cyklu Łubudu Bowling Cup. Turniej zorganizowany z kolei dnia kobiet, a w rywalizacji pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Chcecie dołączyć?

XI Łubudu Bowling Cup specjalnie dla pań. Dołącz

XI Łubudu Bowling Cup specjalnie dla pań. Dołącz

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a także z całego regionu będą mieli okazję do rywalizacji w kolejnych zawodach z cyklu Łubudu Bowling Cup. Turniej zorganizowany z kolei dnia kobiet w szczególności skierowany jest do płci pięknej. Dołączcie do zmagań.

Filip Terlik nowym rekordzistą w bowlingu

Filip Terlik nowym rekordzistą w bowlingu

14-letni Filip Terlik jest obecnie rekordzistą kręgielni w Łubudu i legitymuje się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas treningu zapisał na swoim koncie 236 punktów, na które złożyło się siedem strike'ów i cztery spare.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo