Niepodległościowe granie w Łubudu (zdjęcia, wideo)

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale także reprezentanci Ostrowi Mazowieckiej rywalizowali w "100 Strików na 100-lecie Niepodległości organizowanym przez Ostrołęcki Klub Bowlingowy Łubudu. W zmaganiach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.

To było prawdziwe święto bowlingu, a w zmaganiach szybko zapewniły się listy chętnych zawodników, którzy chcieli wspólnie uczcić odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Głównym celem imprezy jest promowanie bowlingu, w połączeniu z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości - podkreśla prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński. - Cieszymy się z dużego zainteresowania zawodami i mamy nadzieję, że bowling będzie cieszyć się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi kręglarze, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat i 11-13 lat. W gronie najmłodszych zawodników najlepszy okazał się Kacper Wiszowaty z wynikiem 100 punktów, drugą lokatę zajęła Dominika Kupis - 98 pkt., a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Połatyński 87 pkt.

W gronie młodzieży pierwszą lokatę wywalczył Jakub Bałon - 87 pkt. przed Marcelem Pawlakiem - 75 pkt. Wszyscy młody adepci bowlingu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczał prezydent elekt Ostrołęki Łukasz Kulik.

Jeszcze większe emocje dostarczyła rywalizacja w kategorii open, gdzie zwyciężył Kamil Sienkiewicz w finałowej rozgrywce pokonując Pawła Staśkiewicza 146:131. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sebastian Żegota, w decydujące rozgrywce okazując się lepszym od Łukasza Połatyńskiego 149:122. Dodatkowo nagrodzony został także Arkadiusz Dłużniewski za uzyskanie w zawodach setnego strike'a.

Do najlepszych zawodników trafiły puchary i nagrody od licznego grona sponsorów, które wspólnie wręczali radny nowej kadencji Jakub Frydryk, prezes OKB Łubudu Marcin Połatyński oraz prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.