« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ambitne walki MKKK Shinkyokushin w Budapeszcie

Bez medali, ale z cennym doświadczeniem reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin rywalizowali w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca pozostawili po sobie dobre wrażenie.


W zawodach MKKK Shinkyokushin reprezentowali: Natalia Nalewajk w kategorii kumite młodzieżowiec -55 kg, Kinga Kot w kategorii kumite młodzieżowiec -65 kg, Aleksandra Perzan w kategorii kumite kadetek -50 kg i Sebastian Jankowski w kategorii kumite kadetów -55 kg.

Reklama

 

- W zawodach nie wywalczyliśmy medalowych lokat, ale postawa na macie pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość - stwierdza sensei Marian Zając. - Cała czwórka stoczyła piękne pojedynki. Najbliżej medalu była Natalia Nalewajk, która swoją pierwszą walkę wygrała w bardzo dobrym stylu z zawodniczką z Węgier. Jednak w kolejnym pojedynku o wejście do finałowej czwórki przegrała z późniejszą Mistrzynią Europy z Ukrainy.

 

Kolejny z zawodników MKKK Shinkyokushin Sebastian Jankowski również miał okazję zmierzyć się ze zwycięzcą w swojej kategorii, ale tak jak Aleksandra Perzan i Kinga Kot musiał uznać wyższość przeciwnika w eliminacjach. W tym miejscu należy pogratulować całej reprezentacji Polski, dla której mimo wszystko był to udany turniej.


Esprit

W sumie Biało-czerwoni zdobyli 16 medali, w tym dwa złote, dwa srebrne i dwanaście brązowych, co pokazuje jak silne jest polskie karate. Opiekunami naszych zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek, sędzią zawodów Wojciech Domański. Sensei Marian Zając pełnił potrójną rolę trenera reprezentacji Polski Kadetów (U-16) i Młodzieżowców (U-21) oraz sekundanta zawodników MKKK Shinkyokushin.

 

W Mistrzostwach Europy w stolicy Węgier - Budapeszcie wzięło udział czterystu karateków z 25 państw.

Odsłon: 3753
Komentarzy: 0
10:22, 30.11.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zyśk skrzyżuje rękawice z Vasylem Kurasovem

Zyśk skrzyżuje rękawice z Vasylem Kurasovem

To już dziesiąta odsłona KnockOut Boxing Night i trzecia, która zostanie przeprowadzona w hali sportowej w Łomży. Do ringu wraca Artur Szpilka, ale ostrołęczan najbardziej interesuje kolejny pojedynek niepokonanego Przemysława Zyśka.

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Tomasz Sarara już po raz drugi był gościem Fight Academy Ostrołęka. Tym razem seminarium szkoleniowe, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, zostało przeprowadzone w hali sportowej przy ulicy Partyzantów na ostrołęckim osiedlu Wojciechowice.

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin przez tydzień szlifował formę podczas Zimowej Szkoły Karate w Zębie. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła przygotowywali się do pierwszych imprez, które czekają klub już w marcu. Przed reprezentantami OKKK wiele ważnych wyzwań.

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Zgodnie z japońską tradycją Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin pierwszy noworoczny trening, w sobotę 25 stycznia, przeprowadził na świeżym powietrzu. Zajęcia połączone były z krótkim biegiem ulicami Ostrołęki i egzaminem na stopnie kyu.

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Ponad 150 zawodników ze wszystkich sekcji OKKK wzięło udział w turnieju noworocznym. W hali sportowej przy ulicy Partyzantów można było zobaczyć karateków z Ostrołęki, Myszyńca, Olszewa-Borek, Lelisa, Baranowa, Pułtuska, Przasnysza, Broku i Mławy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo