« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte partie o "Złotą Wieżę" (zdjęcia, wideo)

Szachiści z kilkunastu miejscowości rywalizowali w ósmej już edycji zawodów o "Złotą Wieżę" w Lelisie. W zawodach organizowanych w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu zmagania były zacięte nie tylko w gronie seniorów, ale także dzieci i młodzieży.


W gronie open najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Bakiera z Ostrołęki, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw i wyprzedził kolejnych w stawce Pawła Szeligowskiego z Łomży z dorobkiem pięciu wygranych i Pawła Krajewicza z Ostrołęki, który wygrał trzy partie, a dwie zremisował.

Reklama

 

W rywalizacji najlepszą z kobiet okazała się Patrycja Bałdyga z Łysych, do której trafiła nagroda specjalna ufundowana przez Studio Urody i Relaksu Spaja. W gronie najmłodszych szachistów do lat 10 zwyciężył Franciszek Kwaśny z Ostrołęki, przed Miłoszem Niechodą z Łęgu Starościńskiego i Wojciechem Tadrzakiem z Ostrołęki.

 

W gronie juniorów do lat 16 najlepszy okazał się Stanisław Wiszniewski z Łomży, przed Jakubem Firmugą, również z Łomży i Mateuszem Zawistowskim z Małkini Górnej. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Nalewajk z Ostrołęki.Zawody otworzył ustępujący dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak, a nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali wójt gminy Lelis Stefan Prusik i prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Poczęstunek dla zawodników przygotowały Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz JBB Bałdyga.

 

Patronat medialny nad zawodami już po raz czwarty sprawował portal Moja Ostrołęka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiały filmowego. Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter.com. 

 

Zobacz zdjęcia:
VIII Turniej o "Złotą Wieżę" w Lelisie

 

Odsłon: 2263
Komentarzy: 1
10:18, 02.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków został przeprowadzony na torze w Piątnicy. Zawodnicy rywalizowali ponownie w dwóch kategoriach, a pełen błota tor był sporym utrudnieniem w kolejnych wyścigach. Mikołajkowy Wrak Race cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka mają na swoim koncie kolejny udany start. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Zawody w podnoszeniu ciężarów zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali w Trzciance w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters. W zmaganiach zaprezentowali się zawodnicy z całego kraju, a ostrołęcki klub reprezentowali z powodzeniem Justyna Niedźwiecka i Karol Janczewski.

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.

» Wasze komentarze

Wieśniak @ 07:50, 03.12.2018r. IP: *.*.221.2

Ponad 1000 odsłon i 0 komentarzy co się stało czyżby w Lelisie zapanowała żałoba po ponu Derektorze . Gdzie są wszystkie Matki.Miejscowe.Lelisiak.itd co tak się zachwycali?
Wytłumaczenie jest tylko jedno wiadomo kto i dlaczego to wszystko pisał. Cel został osiągnięty więc po co się dalej produkować.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo