« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte partie o "Złotą Wieżę" (zdjęcia, wideo)

Szachiści z kilkunastu miejscowości rywalizowali w ósmej już edycji zawodów o "Złotą Wieżę" w Lelisie. W zawodach organizowanych w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu zmagania były zacięte nie tylko w gronie seniorów, ale także dzieci i młodzieży.


W gronie open najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Bakiera z Ostrołęki, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw i wyprzedził kolejnych w stawce Pawła Szeligowskiego z Łomży z dorobkiem pięciu wygranych i Pawła Krajewicza z Ostrołęki, który wygrał trzy partie, a dwie zremisował.

Reklama

 

W rywalizacji najlepszą z kobiet okazała się Patrycja Bałdyga z Łysych, do której trafiła nagroda specjalna ufundowana przez Studio Urody i Relaksu Spaja. W gronie najmłodszych szachistów do lat 10 zwyciężył Franciszek Kwaśny z Ostrołęki, przed Miłoszem Niechodą z Łęgu Starościńskiego i Wojciechem Tadrzakiem z Ostrołęki.

 

W gronie juniorów do lat 16 najlepszy okazał się Stanisław Wiszniewski z Łomży, przed Jakubem Firmugą, również z Łomży i Mateuszem Zawistowskim z Małkini Górnej. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Nalewajk z Ostrołęki.Zawody otworzył ustępujący dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak, a nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali wójt gminy Lelis Stefan Prusik i prezes Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Poczęstunek dla zawodników przygotowały Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz JBB Bałdyga.

 

Patronat medialny nad zawodami już po raz czwarty sprawował portal Moja Ostrołęka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiały filmowego. Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter.com. 

 

Zobacz zdjęcia:
VIII Turniej o "Złotą Wieżę" w Lelisie

 

Odsłon: 3196
Komentarzy: 1
10:18, 02.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Kilkadziesiąt imprez sportowych znalazło się na liście projektów, które uzyskały wsparcie miasta w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Przedstawiamy jak podzielono 100 000 zł z budżetu na sport. 

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Znamy już wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Prezydent Łukasz Kulik zatwierdził propozycję przygotowaną przez komisję konkursową, której przewodniczył wiceprezydent Maciej Kleczkowski.

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Sztangistki UKS Atleta dzielnie rywalizowały o medale wagowych Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w Podnoszeniu Ciężarów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, zdobywając dla naszego miasta dwa medale.

» Wasze komentarze

Wieśniak @ 07:50, 03.12.2018r. IP: *.*.221.2

Ponad 1000 odsłon i 0 komentarzy co się stało czyżby w Lelisie zapanowała żałoba po ponu Derektorze . Gdzie są wszystkie Matki.Miejscowe.Lelisiak.itd co tak się zachwycali?
Wytłumaczenie jest tylko jedno wiadomo kto i dlaczego to wszystko pisał. Cel został osiągnięty więc po co się dalej produkować.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo