« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.


- Cieszymy się, że rozmowy podjęte jakiś czas temu, udało się doprowadzić do owocnego końca - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. - Dziękuję prezesowi Mariuszowi Nicewiczowi oraz Adamowi Szyszce, zawodnikowi z Kadzidła, który od dłuższego czasu zabiegał o podjęcie tej ciekawej idei. Wyścigi wraków to bardzo widowiskowe zawody. Kuszą dużą publiczność. Ustaliliśmy szczegóły. Miejsce wskazane przeze mnie przypadło do gustu prezesowi Nicewiczowi.

Reklama

 

Impreza ma zostać przeprowadzona na terenie przy ulicy Lokalnej i zakończyć cykl kurpiowskich wyścigów.
- Uzgodniliśmy, że zawody w Kadzidle, zakończą cykl kurpiowskich "wyścigów wraków" - dodaje włodarz gminy Kadzidło. - Cykl ten stanie się nieoficjalnymi Mistrzostwami Kurpiowszczyzny. To dla nas ciekawa forma promocji. Obok kultury kurpiowskiej warto tę naszą przestrzeń urozmaicać o zupełnie nowe, choćby najbardziej zaskakujące, elementy. Dziękuję naszym partnerom za dobre rozmowy i zaufanie. Do zobaczenia podczas "wyścigów wraków" w Kadzidle.

 

W zawodach rywalizują wraki samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000 złotych. Chętnych do rywalizacji nie zabrakło w Dawii i Wykrocie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z zawodów.


JBB

Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków wystartowała w Dawii

 

Odsłon: 8086
Komentarzy: 3
09:03, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Afryki

Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Afryki

Przyłącz się wspólnie ze swoją drużyną do zbiórki sprzętu sportowego na rzecz potrzebujących dzieci z Afryki. Kwesta odbędzie się, w sobotę 31 sierpnia, na stadionie miejskim przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Mile widziany sprzęt sportowy w postaci odzieży, piłek, itp.

Strzelali ku chwale Ojczyzny (zdjęcia, wideo)

Strzelali ku chwale Ojczyzny (zdjęcia, wideo)

Ponad 200 mieszkańców z całego regionu skorzystało z zaproszenia Klubu Strzelectwa Sportowego Obrońca i rywalizowało w Kadzidle w zawodach strzeleckich pn. "10 strzałów ku chwale Ojczyzny". Najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Wyrzykowski.

Wraki opanowały Kadzidło (zdjęcia, wideo)

Wraki opanowały Kadzidło (zdjęcia, wideo)

Szósta runda Polskiej Ligi Wraków odbyła się dzisiaj w Kadzidle. Na specjalnie przygotowanym torze przy ulicy Lokalnej rywalizowało wielu kierowców z całego kraju. Impreza była doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu w niedzielne przedpołudnie.

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Na specjalnie przygotowanym torze w Kadzidle zostanie przeprowadzona szósta runda tegorocznej Polskiej Ligi Wraków. W rywalizacji wezmą udział kierowcy, których samochody nie przekraczają wartości tysiąca złotych. Kibice mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" kontynuuje przedwojenne tradycje zawodów o nazwie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" organizowanych od 1932 roku przez Związek Strzelecki. Kolejna już edycja wydarzenia została zaplanowana na niedzielę 18 sierpnia w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Piter @ 14:52, 04.12.2018r. IP: *.*.214.129

Byłem zawodnikiem w obydwu rajdach i mogę powiedzieć że miejsca wybrane do organizacji były Oki ale tor niestety nie dało się normalnie jeździć na tych kurpiowskich piaskach. Na przyszłość zadbajcie o zagęszczenie gruntu pod tego typu impreze

Uczestniczka @ 23:21, 04.12.2018r. IP: *.*.168.100

Powiem tak. Zauważ kto organizuje :) to tylko od tego zależy

Rebus @ 05:59, 06.12.2018r. IP: *

Dla zwycięzców wycinanka Kurpiowska

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo