« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.


- Cieszymy się, że rozmowy podjęte jakiś czas temu, udało się doprowadzić do owocnego końca - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. - Dziękuję prezesowi Mariuszowi Nicewiczowi oraz Adamowi Szyszce, zawodnikowi z Kadzidła, który od dłuższego czasu zabiegał o podjęcie tej ciekawej idei. Wyścigi wraków to bardzo widowiskowe zawody. Kuszą dużą publiczność. Ustaliliśmy szczegóły. Miejsce wskazane przeze mnie przypadło do gustu prezesowi Nicewiczowi.

Reklama

 

Impreza ma zostać przeprowadzona na terenie przy ulicy Lokalnej i zakończyć cykl kurpiowskich wyścigów.
- Uzgodniliśmy, że zawody w Kadzidle, zakończą cykl kurpiowskich "wyścigów wraków" - dodaje włodarz gminy Kadzidło. - Cykl ten stanie się nieoficjalnymi Mistrzostwami Kurpiowszczyzny. To dla nas ciekawa forma promocji. Obok kultury kurpiowskiej warto tę naszą przestrzeń urozmaicać o zupełnie nowe, choćby najbardziej zaskakujące, elementy. Dziękuję naszym partnerom za dobre rozmowy i zaufanie. Do zobaczenia podczas "wyścigów wraków" w Kadzidle.

 

W zawodach rywalizują wraki samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000 złotych. Chętnych do rywalizacji nie zabrakło w Dawii i Wykrocie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z zawodów.


Energas

Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków wystartowała w Dawii

 

Odsłon: 6781
Komentarzy: 3
09:03, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Kilkadziesiąt imprez sportowych znalazło się na liście projektów, które uzyskały wsparcie miasta w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Przedstawiamy jak podzielono 100 000 zł z budżetu na sport. 

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Znamy już wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Prezydent Łukasz Kulik zatwierdził propozycję przygotowaną przez komisję konkursową, której przewodniczył wiceprezydent Maciej Kleczkowski.

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Sztangistki UKS Atleta dzielnie rywalizowały o medale wagowych Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w Podnoszeniu Ciężarów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, zdobywając dla naszego miasta dwa medale.

» Wasze komentarze

Piter @ 14:52, 04.12.2018r. IP: *.*.214.129

Byłem zawodnikiem w obydwu rajdach i mogę powiedzieć że miejsca wybrane do organizacji były Oki ale tor niestety nie dało się normalnie jeździć na tych kurpiowskich piaskach. Na przyszłość zadbajcie o zagęszczenie gruntu pod tego typu impreze

Uczestniczka @ 23:21, 04.12.2018r. IP: *.*.168.100

Powiem tak. Zauważ kto organizuje :) to tylko od tego zależy

Rebus @ 05:59, 06.12.2018r. IP: *

Dla zwycięzców wycinanka Kurpiowska

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo