« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.


- Cieszymy się, że rozmowy podjęte jakiś czas temu, udało się doprowadzić do owocnego końca - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. - Dziękuję prezesowi Mariuszowi Nicewiczowi oraz Adamowi Szyszce, zawodnikowi z Kadzidła, który od dłuższego czasu zabiegał o podjęcie tej ciekawej idei. Wyścigi wraków to bardzo widowiskowe zawody. Kuszą dużą publiczność. Ustaliliśmy szczegóły. Miejsce wskazane przeze mnie przypadło do gustu prezesowi Nicewiczowi.

Reklama

 

Impreza ma zostać przeprowadzona na terenie przy ulicy Lokalnej i zakończyć cykl kurpiowskich wyścigów.
- Uzgodniliśmy, że zawody w Kadzidle, zakończą cykl kurpiowskich "wyścigów wraków" - dodaje włodarz gminy Kadzidło. - Cykl ten stanie się nieoficjalnymi Mistrzostwami Kurpiowszczyzny. To dla nas ciekawa forma promocji. Obok kultury kurpiowskiej warto tę naszą przestrzeń urozmaicać o zupełnie nowe, choćby najbardziej zaskakujące, elementy. Dziękuję naszym partnerom za dobre rozmowy i zaufanie. Do zobaczenia podczas "wyścigów wraków" w Kadzidle.

 

W zawodach rywalizują wraki samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000 złotych. Chętnych do rywalizacji nie zabrakło w Dawii i Wykrocie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z zawodów.Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków wystartowała w Dawii

 

Odsłon: 5402
Komentarzy: 3
09:03, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków został przeprowadzony na torze w Piątnicy. Zawodnicy rywalizowali ponownie w dwóch kategoriach, a pełen błota tor był sporym utrudnieniem w kolejnych wyścigach. Mikołajkowy Wrak Race cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka mają na swoim koncie kolejny udany start. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Zawody w podnoszeniu ciężarów zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali w Trzciance w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters. W zmaganiach zaprezentowali się zawodnicy z całego kraju, a ostrołęcki klub reprezentowali z powodzeniem Justyna Niedźwiecka i Karol Janczewski.

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.

Zacięte partie o 'Złotą Wieżę' (zdjęcia, wideo)

Zacięte partie o "Złotą Wieżę" (zdjęcia, wideo)

Szachiści z kilkunastu miejscowości rywalizowali w ósmej już edycji zawodów o "Złotą Wieżę" w Lelisie. W zawodach organizowanych w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu zmagania były zacięte nie tylko w gronie seniorów, ale także dzieci i młodzieży.

» Wasze komentarze

Piter @ 14:52, 04.12.2018r. IP: *.*.214.129

Byłem zawodnikiem w obydwu rajdach i mogę powiedzieć że miejsca wybrane do organizacji były Oki ale tor niestety nie dało się normalnie jeździć na tych kurpiowskich piaskach. Na przyszłość zadbajcie o zagęszczenie gruntu pod tego typu impreze

Uczestniczka @ 23:21, 04.12.2018r. IP: *.*.168.100

Powiem tak. Zauważ kto organizuje :) to tylko od tego zależy

Rebus @ 05:59, 06.12.2018r. IP: *

Dla zwycięzców wycinanka Kurpiowska

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo