« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 25 kwietnia 2019 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.


- Cieszymy się, że rozmowy podjęte jakiś czas temu, udało się doprowadzić do owocnego końca - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. - Dziękuję prezesowi Mariuszowi Nicewiczowi oraz Adamowi Szyszce, zawodnikowi z Kadzidła, który od dłuższego czasu zabiegał o podjęcie tej ciekawej idei. Wyścigi wraków to bardzo widowiskowe zawody. Kuszą dużą publiczność. Ustaliliśmy szczegóły. Miejsce wskazane przeze mnie przypadło do gustu prezesowi Nicewiczowi.

Reklama

 

Impreza ma zostać przeprowadzona na terenie przy ulicy Lokalnej i zakończyć cykl kurpiowskich wyścigów.
- Uzgodniliśmy, że zawody w Kadzidle, zakończą cykl kurpiowskich "wyścigów wraków" - dodaje włodarz gminy Kadzidło. - Cykl ten stanie się nieoficjalnymi Mistrzostwami Kurpiowszczyzny. To dla nas ciekawa forma promocji. Obok kultury kurpiowskiej warto tę naszą przestrzeń urozmaicać o zupełnie nowe, choćby najbardziej zaskakujące, elementy. Dziękuję naszym partnerom za dobre rozmowy i zaufanie. Do zobaczenia podczas "wyścigów wraków" w Kadzidle.

 

W zawodach rywalizują wraki samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000 złotych. Chętnych do rywalizacji nie zabrakło w Dawii i Wykrocie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z zawodów.Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków wystartowała w Dawii

 

Odsłon: 7438
Komentarzy: 3
09:03, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

KS Badminton Ostrołęka wchodzi do gry

KS Badminton Ostrołęka wchodzi do gry

Turniejem z okazji Dni Ostrołęki zainauguruje swoją działalność KS Badminton Ostrołęka. Na czele klubu stoi Mariusz Bacławski, który postawił sobie za cel rozwijanie tej dyscypliny sportu w Ostrołęce. Pasjonaci badmintona mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. 

Udany start drużyny młodych atletów

Udany start drużyny młodych atletów

Drużyna młodych sportowców startująca w barwach UKS Atleta Ostrołęka rywalizowała w zawodach wieloboju atletycznego, które odbyły się w Nowym Dworze Maz. W klasyfikacji drużynowej I Rzutu Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym wywalczyli czwarte miejsce. 

Udany turniej gimnastyków (zdjęcia, wideo)

Udany turniej gimnastyków (zdjęcia, wideo)

I Krajowy Turniej Gimnastyki w Ostrołęce przeszedł do historii. W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych sportowców z całego kraju. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Mulinka z UKS Bee Hero, którzy wywalczyli osiem medali.

Gimnastyka korekcyjna z UKS Future is Now

Gimnastyka korekcyjna z UKS Future is Now

UKS Future is Now przeprowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompesacyjnej. Projekt zostanie zrealizowany w ramach programu "Pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci 2019" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

I Krajowy Turniej Gimnastyki już w sobotę (program)

I Krajowy Turniej Gimnastyki już w sobotę (program)

W sobotę o godz. 11:00 w hali im. Arkadiusza Gołasia rozpocznie się I Krajowy Turniej Gimnastyki zorganizowany przez UKS Bee Hero Ostrołęka. Będzie to pierwsza tego typu impreza sportowa w naszym mieście z udziałem ponad 200 zawodników z całego kraju.

» Wasze komentarze

Piter @ 14:52, 04.12.2018r. IP: *.*.214.129

Byłem zawodnikiem w obydwu rajdach i mogę powiedzieć że miejsca wybrane do organizacji były Oki ale tor niestety nie dało się normalnie jeździć na tych kurpiowskich piaskach. Na przyszłość zadbajcie o zagęszczenie gruntu pod tego typu impreze

Uczestniczka @ 23:21, 04.12.2018r. IP: *.*.168.100

Powiem tak. Zauważ kto organizuje :) to tylko od tego zależy

Rebus @ 05:59, 06.12.2018r. IP: *

Dla zwycięzców wycinanka Kurpiowska

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo