« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.


- Cieszymy się, że rozmowy podjęte jakiś czas temu, udało się doprowadzić do owocnego końca - mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. - Dziękuję prezesowi Mariuszowi Nicewiczowi oraz Adamowi Szyszce, zawodnikowi z Kadzidła, który od dłuższego czasu zabiegał o podjęcie tej ciekawej idei. Wyścigi wraków to bardzo widowiskowe zawody. Kuszą dużą publiczność. Ustaliliśmy szczegóły. Miejsce wskazane przeze mnie przypadło do gustu prezesowi Nicewiczowi.

Reklama

 

Impreza ma zostać przeprowadzona na terenie przy ulicy Lokalnej i zakończyć cykl kurpiowskich wyścigów.
- Uzgodniliśmy, że zawody w Kadzidle, zakończą cykl kurpiowskich "wyścigów wraków" - dodaje włodarz gminy Kadzidło. - Cykl ten stanie się nieoficjalnymi Mistrzostwami Kurpiowszczyzny. To dla nas ciekawa forma promocji. Obok kultury kurpiowskiej warto tę naszą przestrzeń urozmaicać o zupełnie nowe, choćby najbardziej zaskakujące, elementy. Dziękuję naszym partnerom za dobre rozmowy i zaufanie. Do zobaczenia podczas "wyścigów wraków" w Kadzidle.

 

W zawodach rywalizują wraki samochodów osobowych o wartości nie przekraczającej 1000 złotych. Chętnych do rywalizacji nie zabrakło w Dawii i Wykrocie. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z zawodów.


JBB

Zobacz zdjęcia:
Pierwsza runda Polskiej Ligi Wraków wystartowała w Dawii

 

Odsłon: 9242
Komentarzy: 3
09:03, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Kibice wreszcie mogą wrócić na stadiony

Za nami pierwszy weekend po wprowadzeniu stanu epidemicznego z udziałem kibiców na sportowych arenach. Na każdym wydarzeniu będzie mogła być zajęta 1/4 przygotowanych miejsc, które muszą być specjalnie oznaczone. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Sportowe Wakacje+. Do kogo trafi 10 mln zł?

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że już niebawem ruszy nowy program Ministerstwa Sportu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. Na Sportowe Wakacje+ ma zostać przeznaczone jeszcze w tym roku 10 mln zł.

» Wasze komentarze

Piter @ 14:52, 04.12.2018r. IP: *.*.214.129

Byłem zawodnikiem w obydwu rajdach i mogę powiedzieć że miejsca wybrane do organizacji były Oki ale tor niestety nie dało się normalnie jeździć na tych kurpiowskich piaskach. Na przyszłość zadbajcie o zagęszczenie gruntu pod tego typu impreze

Uczestniczka @ 23:21, 04.12.2018r. IP: *.*.168.100

Powiem tak. Zauważ kto organizuje :) to tylko od tego zależy

Rebus @ 05:59, 06.12.2018r. IP: *

Dla zwycięzców wycinanka Kurpiowska

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo