« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.


Rywalizacja o miejsca na podium była niezwykle zacięta i emocjonująca Paweł Szeligowski zdobył 6.0 pkt, Kacper Rydel 5.5 pkt, a trzeci Tadeusz Hryszkiewicz z Wyszkowa również 5.5 pkt.

Reklama

Kolejne miejsca zajęli Jarosław Święcicki z Ostrołęki - 5.5 pkt, Jakub Firmuga z Łomży - 5.5 pkt, Oliwia Zioło z Zielonki - 5.0 pkt, Zbigniew Zajewski z Ostrołęki - 5.0 pkt, Mateusz Motyl z Zielonki - 5.0 pkt, Ryszard Jastrzębski z Korczak - 4.5 pkt, a dziesiątkę najlepszych zawodników domknął Zygmunt Szczepanek z Ostrołęki - 4.5 pkt.

 

W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsc decydowały kolejno średni Buchholz, pełny Buchholz, progresja i liczba zwycięstw.

Celem imprezy była popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, podnoszenie umiejętności gry w szachy. Dla najlepszych zawodników czekały puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. W sumie w rywalizacji wzięło udział 38 szachistów z całego regionu.


Foton

Zawody zostały po raz kolejny przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiału filmowego z turniejowej rywalizacji.

 

Zobacz zdjęcia:
V Turniej Szach-Mat w Goworowie

 

Odsłon: 1294
Komentarzy: 0
09:07, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków (zdjęcia, wideo)

Finał Polskiej Ligi Wraków został przeprowadzony na torze w Piątnicy. Zawodnicy rywalizowali ponownie w dwóch kategoriach, a pełen błota tor był sporym utrudnieniem w kolejnych wyścigach. Mikołajkowy Wrak Race cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Rekordowe dźwiganie UKS Atleta w Siedlcach

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka mają na swoim koncie kolejny udany start. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza. Zawody w podnoszeniu ciężarów zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Weterani UKS Atleta rywalizowali w Trzciance

Reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali w Trzciance w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters. W zmaganiach zaprezentowali się zawodnicy z całego kraju, a ostrołęcki klub reprezentowali z powodzeniem Justyna Niedźwiecka i Karol Janczewski.

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków opanują Kurpie (zdjęcia, wideo)

Wyścigi wraków na Kurpiach zagościły po raz pierwszy i zanosi się na to, że zagoszczą na dłużej. Po bardzo udanych imprezach w Dawii i Wykrocie, swój akces dołączenia do serii zawodów zgłosiła także gmina Kadzidło. Teren pod imprezę został już zaakceptowany.

Zacięte partie o 'Złotą Wieżę' (zdjęcia, wideo)

Zacięte partie o "Złotą Wieżę" (zdjęcia, wideo)

Szachiści z kilkunastu miejscowości rywalizowali w ósmej już edycji zawodów o "Złotą Wieżę" w Lelisie. W zawodach organizowanych w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu zmagania były zacięte nie tylko w gronie seniorów, ale także dzieci i młodzieży.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo