« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Szach-mat dla Szeligowskiego (zdjęcia, wideo)

Już po raz piąty szachiści z całego regionu rywalizowali w turnieju Szach-mat w Goworowie. W rywalizacji najlepszy okazał się Paweł Szeligowski z Łomży, który odniósł pięć zwycięstw i zanotował dwa remisy. Drugą lokatę zajął Kacper Rydel z Wąsewa.


Rywalizacja o miejsca na podium była niezwykle zacięta i emocjonująca Paweł Szeligowski zdobył 6.0 pkt, Kacper Rydel 5.5 pkt, a trzeci Tadeusz Hryszkiewicz z Wyszkowa również 5.5 pkt.

Reklama

Kolejne miejsca zajęli Jarosław Święcicki z Ostrołęki - 5.5 pkt, Jakub Firmuga z Łomży - 5.5 pkt, Oliwia Zioło z Zielonki - 5.0 pkt, Zbigniew Zajewski z Ostrołęki - 5.0 pkt, Mateusz Motyl z Zielonki - 5.0 pkt, Ryszard Jastrzębski z Korczak - 4.5 pkt, a dziesiątkę najlepszych zawodników domknął Zygmunt Szczepanek z Ostrołęki - 4.5 pkt.

 

W przypadku równej ilości punktów o kolejności miejsc decydowały kolejno średni Buchholz, pełny Buchholz, progresja i liczba zwycięstw.

Celem imprezy była popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, podnoszenie umiejętności gry w szachy. Dla najlepszych zawodników czekały puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. W sumie w rywalizacji wzięło udział 38 szachistów z całego regionu.


Foton

Zawody zostały po raz kolejny przeprowadzone w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i materiału filmowego z turniejowej rywalizacji.

 

Zobacz zdjęcia:
V Turniej Szach-Mat w Goworowie

 

Odsłon: 2427
Komentarzy: 0
09:07, 04.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Kilkadziesiąt imprez sportowych znalazło się na liście projektów, które uzyskały wsparcie miasta w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Przedstawiamy jak podzielono 100 000 zł z budżetu na sport. 

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Znamy już wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Prezydent Łukasz Kulik zatwierdził propozycję przygotowaną przez komisję konkursową, której przewodniczył wiceprezydent Maciej Kleczkowski.

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Sztangistki UKS Atleta dzielnie rywalizowały o medale wagowych Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w Podnoszeniu Ciężarów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, zdobywając dla naszego miasta dwa medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo