Środa, 17 lipca 2019 r., imieniny Anety, Aleksego, Julietty

Mikołajki na sportowo z UKS Clan (zdjęcia, wideo)

Już po raz ósmy Uczniowski Klub Sportowy Clan zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej "Mikołajki na sportowo" na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz Polaków mieszkających na Ukrainie. Chętnych do udziału w imprezie nie brakowało.

Impreza tradycyjnie została przeprowadzona w hali widowisko-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, a także integracja międzypokoleniowa.

Podczas imprezy dzieci, młodzież, a także dorośli mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych i wygrać nagrody. Dodatkowo można było zbadać ciśnienie i określić wskaźnik BMI. W ramach imprezy doszło do pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach, przygotowanych przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja Oddział w Ostrołęce.

W ramach imprezy odbył się również bieg wokół hali im. Arkadiusza Gołasia. Wyróżnienia czekały dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach we wszystkich kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Mikołajki na sportowo z UKS Clan Ostrołęka

Odsłon: 4976
07:45, 08.12.2018r.

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.