Wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Złoty medal Mistrzostw Mazowsza dla Gladiatora

Mateusz Kubeł (granatowe kimono) w trakcie treningu

Sukcesem kończy się 2018 rok dla UKS Gladiator Ostrołęka. Zapewnił go Mateusz Kubeł, który wywalczył złoty medal Mistrzostw Mazowsza w MMA. Zawody towarzyszyły Mistrzostwom Polski MMA 2018 Full Contact i Senior, które odbyły się 16 grudnia w Sochaczewie.

Reklama Podopieczny trenera Wojciecha Dudkowskiego rywalizował w kategorii juniorów do 70 kg, a na drodze do finału musiał pokonać trzech zawodników. - Mateusz wszystkie walki eliminacyjne wygrał przed czasem, poddając zawodników dźwigniami - relacjonuje Dudkowski.

W finale 17-letni reprezentant UKS Gladiator zmierzył się z Tymoteuszem Rogalskim z Fit&Fun MMA Team Warszawa. - To była moja najtrudniejsza walka. Rywal miał doświadczenie z tajskiego boksu i bardzo dobrze prezentował się w "stójce", dlatego musiałem szybko sprowadzić walkę do parteru - mówi Mateusz Kubeł.

Ta taktyka przyniosła rezultat w postaci zakończenia walki kolejną dźwignią na stopę rywala, co zapewniło złoty medal Mistrzostw Mazowsza.

- Mateusz ma już na koncie kilkanaście turniejowych walk, które toczył zarówno w formule mma, jak i w brazylijskim jiu jitsu. Teraz to doświadczenie zaprocentowało - ocenił Wojciech Dudkowski.