« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nagrody Starosty Ostrołęckiego. Do kogo trafiły?

Tradycyjnie na ostatniej sesji rady powiatu w 2018 roku Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł przyznał nagrody okolicznościowe utalentowanym sportowcom z powiatu ostrołęckiego. W obecnym sezonie trafiły one do trójki lekkoatletów, kolarza i karateki.


Nagrodzone zostały trzy lekkoatletki. Pierwszą z nich jest Magdalena Żebrowska, która obecnie reprezentuje Podlasie Białystok, ale pochodzi z gminy Lelis i jest wychowanką OKLA Ostrołęka. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego w tym roku po raz trzeci wywalczyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w skoku w dal, a także reprezentowała Polskę w Pucharze Świata w Londynie.

Reklama

 

Kolejną nagrodzoną zawodniczką jest Magdalena Olszewska. Wychowanka OKLA Ostrołęka swoją karierę rozpoczynała pod okiem Marianny Pędzich, a w ostatnich latach trenowała pod okiem trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. Na swoim koncie ma wiele sporo sukcesów, w tym brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Z racji podjęcia studiów w Warszawie od nowego sezonu będzie reprezentować AZS AWF Warszawa.

 

Trzecią nagrodzoną zawodniczką OKLA Ostrołęka jest Katarzyna Butler. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w 2018 roku zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski LZS w biegu na 800 m i 1500 m. Zawodniczka reprezentująca gminę Myszyniec to kolejny duży talent w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki.

 

Nagrodzona została także zawodniczka MKKK Shinkyokushin Oliwia Sobiech. Zawodniczka prowadzona przez sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca z powodzeniem rywalizowała w sezonie 2018 zapisując na swoim koncie m.in. brązowy medal XIX Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Tarnowskich Górach.


Lubudu

Nagrodzony został także reprezentant Klubu Kolarskiego 24h Andrzej Truszkowski z Rzekunia, który pokonał w ciągu dwóch tygodni 2060 km, aby rowerem wspólnie z kolegą z Zdzisławem Piotrowskim z Ostrołęki dotrzeć do Watykanu.

 

W 2017 roku nagrodzeni zostali Norbert Duszak, Beata Opęchowska, Jakub Niziński i Szymon Niziński (wszyscy Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin), Kornelia Sucheckiej, Marta Łada i Daniel Gadomski (wszyscy UKS Siódemka Ostrołęka) oraz Klaudia Baczewska (Biegam Bo Lubię Ostrołęka).

Odsłon: 5756
Komentarzy: 5
05:00, 22.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

» Wasze komentarze

Ostrołęka @ 09:26, 22.12.2018r. IP: *

Brawo dla laureatów za osiągnięcia!
Niejasne są tylko twierdzenia radnych i zarządu, że nagrodzeni mogą być wyłącznie mieszkańcy powiatu. Podobno mieszkańcy miasta Ostrołęki nie mogą? Od wielu lat widać, że jednak mogą.
Proszę nie zrozumieć, że jest to coś złego - bardzo dobrze, że są nagradzani z powiatu i z Ostrołęki, bo często działają na terenie powiatu lecz niezrozumiałe jest powszechne mówienie, że starosta nie może nagradzać nikogo z Ostrołęki.
Widać, że może i bardzo dobrze.

Babunia @ 10:19, 22.12.2018r. IP: *.*.147.100

Proponuję lepiej zapoznać się z informacjami na temat reprezentowanego klubu przez Żebrowską i dodać informację o obecnym trenerze, który prowadzi ją już 4 rok.

sport @ 10:39, 22.12.2018r. IP: *.*.207.126

Gratulację Ostrołękka jako miasto średniej wielkości powinni stawiać właśnie dyscypliny takie a kopana nie dość że bardzo droga sukcesów brak i nie będzie przykład z miast innych

Barbara @ 20:24, 22.12.2018r. IP: *.*.47.129

Pan Starosta zapomniał o SENIORCE EWIE BARTOSIK . Powinna być nagradzana za swoje sukcesy. Zasługuje na nagrodę!!!

Brawo @ 22:31, 22.12.2018r. IP: *

Szkoda, że nie ma zawodnikow fight academy, ktorzy dumnie reprezentuja powiat.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo