« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Norbert Majkowski z nagrodą ministra sportu

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził szkoleniowca ostrołęckiego Olimpu Norberta Majkowskiego kwotą 10 000 zł! Wartościowe wyróżnienie trafiło do bardzo pracowitego trenera ze względu na duży wkład w wychowanie mistrza świata Grzegorza Łomacza.


- Pierwsi trenerzy nie byli dotychczas wystarczająco doceniani, często nikt nie zauważał ich zasług. Tymczasem to oni w olbrzymiej mierze stoją za sukcesami naszych reprezentantów. Chcemy wynagrodzić ich wysiłek i trud - mówi Witold Bańka, inicjator pomysłu. - To oni zarażają miłością do sportu i pasją. Motywują i uczą. Do dziś ich zasługi nie były należycie podkreślane. Teraz to zmieniamy. Wierzę, że projekt "Pierwszy Trener" sprawi, że poczują się docenieni - dodaje.

Reklama

 

Nagroda dla ostrołęckiego szkoleniowca Norberta Majkowskiego ma być zachętą do spoglądania na szkolenie zawodników perspektywicznie.
- Dwadzieścia lat pracuje z dziećmi i młodzieżą i po raz pierwszy otrzymałem taką nagrodę, dlatego nie ukrywam, że jest bardzo szczęśliwy - mówi Norbert Majkowski. - Nagroda 10 000 zł brutto z pewnością jest istotna, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś wreszcie chciał docenić trenerów, którzy włożyli pracę w rozwój talentów, które teraz z powodzeniem walczą o medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy.

 

Trener Norbert Majkowski z Grzegorzem Łomaczem pracował przez blisko pięć lat i z pewnością miał niewątpliwie bardzo dużym wpływ na dalszy rozwój jego kariery.
- Cieszę się bardzo, że miałem możliwość trenowania Grzegorza Łomacza, który teraz może być przykładem dla młodego pokolenia siatkarzy w naszym mieście - mówi szkoleniowiec złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce. - Prowadzę obecnie rocznik 2004 i młodsi w UKS Olimp Ostrołęka, cały czas wyszukując kolejnych talentów na miarę przyszłego reprezentanta Polski.Poczynając od 2018 roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzyma jednorazowy ekwiwalent w wysokości 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca będą uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich.

 

Szkoleniowiec będzie mógł otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobywanych medali, będzie mógł wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz.

Odsłon: 3579
Komentarzy: 4
10:07, 23.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Siatkarki z I LO ze złotem (zdjęcia, wideo)

Siatkarki z I LO ze złotem (zdjęcia, wideo)

Złote medale i puchar prezydenta miasta Ostrołęki po raz kolejny wywalczył siatkarki I LO. W decydującym spotkaniu pokonały rywalki z II LO 2:0. W nagrodę odebrały medale z rąk wiceprezydenta miasta Macieja Kleczkowskiego, który gratulował im świetnej postawy.

Grzegorz Łomacz w Drużynie Roku 2018! (wideo)

Grzegorz Łomacz w Drużynie Roku 2018! (wideo)

Reprezentacja Polski siatkarzy została wybrana Drużyną Roku 2018 w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. To kolejny sukces, który może zapisać na swoim koncie Grzegorz Łomacz, siatkarz z Ostrołęki. Transmisję z Gali Finałowej przeprowadziła Telewizja Polsat.

Siatkarki Nike powracają na ligowe parkiety

Siatkarki Nike powracają na ligowe parkiety

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety III ligi powrócą siatkarki Nike Ostrołęka. Podopieczne trenera Tomasza Pakieły już w piątkowy wieczór w konfrontacji przed własną publicznością w sali sportowej ZSZ nr 1 zmierzą się z GLKS Nadarzyn.

Polska mistrzem świata, złoto dla Łomacza!

Polska mistrzem świata, złoto dla Łomacza!

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali Brazylię w finale mistrzostw świata w Turynie 3:0. Życiowy sukces osiągnął ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, a postawa wychowanka Olimpu i trenera Norberta Majkowskiego była najważniejszym wydarzeniem we wrześniu 2018 roku.

II liga bez siatkarzy Energi Net Ostrołęka

II liga bez siatkarzy Energi Net Ostrołęka

Siatkarze Energi Net Ostrołęka nie zostali zgłoszeni do rozgrywek II ligi na zbliżający się sezon rozgrywek II ligi. Taka wiadomość obiegła nasze miasto i okazała się smutnym końcem rywalizacji drużyny prowadzonej przez trenera Mateusza Mielnika.

» Wasze komentarze

Olimp @ 11:39, 23.12.2018r. IP: *.*.83.28

Gratulacje Norbi! Ciężka praca się zwraca :)

F. K. D W @ 14:22, 23.12.2018r. IP: *.*.5.222

Gratulacje Norbi
Wszystkiego dobrego i tak trzymaj !!!
Przy okazji spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Dla Ciebie , Magdy i Chłopaków

Super @ 15:26, 23.12.2018r. IP: *

Skromny trener z wielką pasją do siatkowki. Brawo.

Kierownik;) @ 02:32, 25.12.2018r. IP: *.*.209.239

Gratuluję !!!
I życzę dalszych sukcesów w pracy - oby jak najwięcej takich ludzi!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo