« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Norbert Majkowski z nagrodą ministra sportu

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził szkoleniowca ostrołęckiego Olimpu Norberta Majkowskiego kwotą 10 000 zł! Wartościowe wyróżnienie trafiło do bardzo pracowitego trenera ze względu na duży wkład w wychowanie mistrza świata Grzegorza Łomacza.


- Pierwsi trenerzy nie byli dotychczas wystarczająco doceniani, często nikt nie zauważał ich zasług. Tymczasem to oni w olbrzymiej mierze stoją za sukcesami naszych reprezentantów. Chcemy wynagrodzić ich wysiłek i trud - mówi Witold Bańka, inicjator pomysłu. - To oni zarażają miłością do sportu i pasją. Motywują i uczą. Do dziś ich zasługi nie były należycie podkreślane. Teraz to zmieniamy. Wierzę, że projekt "Pierwszy Trener" sprawi, że poczują się docenieni - dodaje.

Reklama

 

Nagroda dla ostrołęckiego szkoleniowca Norberta Majkowskiego ma być zachętą do spoglądania na szkolenie zawodników perspektywicznie.
- Dwadzieścia lat pracuje z dziećmi i młodzieżą i po raz pierwszy otrzymałem taką nagrodę, dlatego nie ukrywam, że jest bardzo szczęśliwy - mówi Norbert Majkowski. - Nagroda 10 000 zł brutto z pewnością jest istotna, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś wreszcie chciał docenić trenerów, którzy włożyli pracę w rozwój talentów, które teraz z powodzeniem walczą o medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy.

 

Trener Norbert Majkowski z Grzegorzem Łomaczem pracował przez blisko pięć lat i z pewnością miał niewątpliwie bardzo dużym wpływ na dalszy rozwój jego kariery.
- Cieszę się bardzo, że miałem możliwość trenowania Grzegorza Łomacza, który teraz może być przykładem dla młodego pokolenia siatkarzy w naszym mieście - mówi szkoleniowiec złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce. - Prowadzę obecnie rocznik 2004 i młodsi w UKS Olimp Ostrołęka, cały czas wyszukując kolejnych talentów na miarę przyszłego reprezentanta Polski.Poczynając od 2018 roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzyma jednorazowy ekwiwalent w wysokości 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca będą uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich.

 

Szkoleniowiec będzie mógł otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobywanych medali, będzie mógł wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz.

Odsłon: 5361
Komentarzy: 4
10:07, 23.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Polska lepsza od Argentyny po tie-braku

Polska lepsza od Argentyny po tie-braku

Siatkarze reprezentacji Polski w spotkaniu Ligi Narodów odnieśli zwycięstwo nad Argentyną 3:2. Konfrontacja z udziałem ostrołęczanina Grzegorza Łomacza była niezwykle zacięta i bardzo emocjonująca, a w tie-braku Biało-czerwoni obronili dwie piłki meczowe.

Siatkówka: Kolejne wyróżnienie dla Martyny

Siatkówka: Kolejne wyróżnienie dla Martyny

Martyna Werpachowska reprezentująca OTPS Nike Ostrołęka została powołana na Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (S. O. S.), który odbędzie się w Elblągu - poinformował w czwartek ostrołęcki klub.

Liga Narodów: Dobry początek, grał Łomacz

Liga Narodów: Dobry początek, grał Łomacz

Reprezentacja Polski w siatkówce zwyciężyła na inaugurację tegorocznej Ligi Narodów. Zespół Vitala Heynena pokonał w katowickim spodku Australię 3:1. W składzie biało-czerwonych nie zabrakło rozgrywającego Grzegorza Łomacza z Ostrołęki.

Siatkówka: Srebrne medale dla SP 5 Ostrołęka

Siatkówka: Srebrne medale dla SP 5 Ostrołęka

Doskonale spisała się reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce w finałowym turnieju Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zespół prowadzony przez Renisława Dmochowskiego wywalczył drugie miejsce na Mazowszu.

Finał OOM: Brązowy medal dla Mazowsza

Finał OOM: Brązowy medal dla Mazowsza

Reprezentacja województwa mazowieckiego w żeńskiej siatkówce zajęła trzecie miejsce podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W kadrze Mazowsza zagrała Martyna Werpachowska z Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Olimp @ 11:39, 23.12.2018r. IP: *.*.83.28

Gratulacje Norbi! Ciężka praca się zwraca :)

F. K. D W @ 14:22, 23.12.2018r. IP: *.*.5.222

Gratulacje Norbi
Wszystkiego dobrego i tak trzymaj !!!
Przy okazji spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Dla Ciebie , Magdy i Chłopaków

Super @ 15:26, 23.12.2018r. IP: *

Skromny trener z wielką pasją do siatkowki. Brawo.

Kierownik;) @ 02:32, 25.12.2018r. IP: *.*.209.239

Gratuluję !!!
I życzę dalszych sukcesów w pracy - oby jak najwięcej takich ludzi!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo