« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 23 marca 2019 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Norbert Majkowski z nagrodą ministra sportu

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził szkoleniowca ostrołęckiego Olimpu Norberta Majkowskiego kwotą 10 000 zł! Wartościowe wyróżnienie trafiło do bardzo pracowitego trenera ze względu na duży wkład w wychowanie mistrza świata Grzegorza Łomacza.


- Pierwsi trenerzy nie byli dotychczas wystarczająco doceniani, często nikt nie zauważał ich zasług. Tymczasem to oni w olbrzymiej mierze stoją za sukcesami naszych reprezentantów. Chcemy wynagrodzić ich wysiłek i trud - mówi Witold Bańka, inicjator pomysłu. - To oni zarażają miłością do sportu i pasją. Motywują i uczą. Do dziś ich zasługi nie były należycie podkreślane. Teraz to zmieniamy. Wierzę, że projekt "Pierwszy Trener" sprawi, że poczują się docenieni - dodaje.

Reklama

 

Nagroda dla ostrołęckiego szkoleniowca Norberta Majkowskiego ma być zachętą do spoglądania na szkolenie zawodników perspektywicznie.
- Dwadzieścia lat pracuje z dziećmi i młodzieżą i po raz pierwszy otrzymałem taką nagrodę, dlatego nie ukrywam, że jest bardzo szczęśliwy - mówi Norbert Majkowski. - Nagroda 10 000 zł brutto z pewnością jest istotna, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś wreszcie chciał docenić trenerów, którzy włożyli pracę w rozwój talentów, które teraz z powodzeniem walczą o medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy.

 

Trener Norbert Majkowski z Grzegorzem Łomaczem pracował przez blisko pięć lat i z pewnością miał niewątpliwie bardzo dużym wpływ na dalszy rozwój jego kariery.
- Cieszę się bardzo, że miałem możliwość trenowania Grzegorza Łomacza, który teraz może być przykładem dla młodego pokolenia siatkarzy w naszym mieście - mówi szkoleniowiec złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce. - Prowadzę obecnie rocznik 2004 i młodsi w UKS Olimp Ostrołęka, cały czas wyszukując kolejnych talentów na miarę przyszłego reprezentanta Polski.Poczynając od 2018 roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzyma jednorazowy ekwiwalent w wysokości 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca będą uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich.

 

Szkoleniowiec będzie mógł otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobywanych medali, będzie mógł wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz.

Odsłon: 4558
Komentarzy: 4
10:07, 23.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Super Sportowiec w półfinale Ligi Mistrzów!

Super Sportowiec w półfinale Ligi Mistrzów!

PGE Skra Bełchatów z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie, po dramatycznym boju, awansowała do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji potrzebny był “złoty set”, w którym górą był polski zespół.

III liga: Straty można odrobić w Ostrołęce

III liga: Straty można odrobić w Ostrołęce

Nie udało się siatkarkom Nike przedłużyć fantastycznej serii zwycięstw w III lidze. Podopieczne Tomasza Pakieły, w pierwszym meczu finałowym przegrały na wyjeździe z AZS LSW Warszawa. Rewanż w sobotę, 23 marca w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. 

Pakieła: Pojedziemy i powalczymy w Warszawie

Pakieła: Pojedziemy i powalczymy w Warszawie

W sobotę wieczorem siatkarki OTPS Nike rozegrają pierwszy mecz finałowy w III ligi. Rywalem ostrołęckiego zespołu będzie AZS LSW Warszawa. Zapowiada się wyrównane spotkanie w hali OSiR przy ul. Gładkiej w Warszawie. Początek o godz. 20:00.

Finał III ligi w hali im. Arkadiusza Gołasia

Finał III ligi w hali im. Arkadiusza Gołasia

Po dłuższej przerwie ligowa siatkówka wraca do hali im. Arkadiusza Gołasia. W sobotę, 23 marca OTPS Nike Ostrołęka zagra w niej mecz finałowy III ligi. Rywalem ostrołęckiego zespołu będzie AZS LSW Warszawa. Początek finałowej rywalizacji już w sobotę w stolicy.

Pewny awans Nike do finału III ligi (zdjęcia, wideo)

Pewny awans Nike do finału III ligi (zdjęcia, wideo)

Nie było wątpliwości kto jest lepszy w półfinałowej parze Nike Ostrołęka - Iskra Warszawa w III lidze siatkówki. Podopieczne trenera Tomasza Pakieły awansowały bez straty seta. Mecz finałowy zespół Nike chciałby zagrać w hali im. Arkadiusza Gołasia. 

» Wasze komentarze

Olimp @ 11:39, 23.12.2018r. IP: *.*.83.28

Gratulacje Norbi! Ciężka praca się zwraca :)

F. K. D W @ 14:22, 23.12.2018r. IP: *.*.5.222

Gratulacje Norbi
Wszystkiego dobrego i tak trzymaj !!!
Przy okazji spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Dla Ciebie , Magdy i Chłopaków

Super @ 15:26, 23.12.2018r. IP: *

Skromny trener z wielką pasją do siatkowki. Brawo.

Kierownik;) @ 02:32, 25.12.2018r. IP: *.*.209.239

Gratuluję !!!
I życzę dalszych sukcesów w pracy - oby jak najwięcej takich ludzi!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo