« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Norbert Majkowski z nagrodą ministra sportu

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził szkoleniowca ostrołęckiego Olimpu Norberta Majkowskiego kwotą 10 000 zł! Wartościowe wyróżnienie trafiło do bardzo pracowitego trenera ze względu na duży wkład w wychowanie mistrza świata Grzegorza Łomacza.


- Pierwsi trenerzy nie byli dotychczas wystarczająco doceniani, często nikt nie zauważał ich zasług. Tymczasem to oni w olbrzymiej mierze stoją za sukcesami naszych reprezentantów. Chcemy wynagrodzić ich wysiłek i trud - mówi Witold Bańka, inicjator pomysłu. - To oni zarażają miłością do sportu i pasją. Motywują i uczą. Do dziś ich zasługi nie były należycie podkreślane. Teraz to zmieniamy. Wierzę, że projekt "Pierwszy Trener" sprawi, że poczują się docenieni - dodaje.

Reklama

 

Nagroda dla ostrołęckiego szkoleniowca Norberta Majkowskiego ma być zachętą do spoglądania na szkolenie zawodników perspektywicznie.
- Dwadzieścia lat pracuje z dziećmi i młodzieżą i po raz pierwszy otrzymałem taką nagrodę, dlatego nie ukrywam, że jest bardzo szczęśliwy - mówi Norbert Majkowski. - Nagroda 10 000 zł brutto z pewnością jest istotna, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ktoś wreszcie chciał docenić trenerów, którzy włożyli pracę w rozwój talentów, które teraz z powodzeniem walczą o medale mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich czy mistrzostw Europy.

 

Trener Norbert Majkowski z Grzegorzem Łomaczem pracował przez blisko pięć lat i z pewnością miał niewątpliwie bardzo dużym wpływ na dalszy rozwój jego kariery.
- Cieszę się bardzo, że miałem możliwość trenowania Grzegorza Łomacza, który teraz może być przykładem dla młodego pokolenia siatkarzy w naszym mieście - mówi szkoleniowiec złotego medalisty mistrzostw świata w siatkówce. - Prowadzę obecnie rocznik 2004 i młodsi w UKS Olimp Ostrołęka, cały czas wyszukując kolejnych talentów na miarę przyszłego reprezentanta Polski.


JBB

Poczynając od 2018 roku, każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzyma jednorazowy ekwiwalent w wysokości 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca będą uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich.

 

Szkoleniowiec będzie mógł otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobywanych medali, będzie mógł wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz.

Odsłon: 6766
Komentarzy: 4
10:07, 23.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Volley z kompletem punktów! (zdjęcia, wideo)

Volley z kompletem punktów! (zdjęcia, wideo)

Z dobrej strony zaprezentowali się siatkarze Volleya we wczorajszym meczu ligowym rozegranym w hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Podopieczni trenera Arkadiusza Piasty pokonali UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 3:0.

Volley zmierzy się z Olimpijczykiem Mszczonów

Volley zmierzy się z Olimpijczykiem Mszczonów

Niezwykle ważne spotkanie czeka podopiecznych trenera Arkadiusza Piasty w sobotnie popołudnie. W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce siatkarze ostrołęckiego Volleya podejmą UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.

Volley z kolejnym zwycięstwem! Tym razem ostrołęczanie wygrali w Płocku

Volley z kolejnym zwycięstwem! Tym razem ostrołęczanie wygrali w Płocku

Podopieczni trenera Arkadiusza Piasty na dobre zadomowili się na parkietach IV ligi mazowieckiej w grupie 1. We wczorajszym pojedynku ostrołęccy siatkarze pokonali na wyjeździe MUKS Volley Płock 3:0 i odnieśli siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Volley wygrywa w trzech setach

Volley wygrywa w trzech setach

Podczas wczorajszego popołudni w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrali siatkarze ostrołęckiego Volleya. Podopieczni trenera Arkadiusza Piasty nie dali szans rywalom ze stolicy kraju.

Zaległe starcie przed siatkarzami Volleya

Zaległe starcie przed siatkarzami Volleya

W czwartkowe popołudnie podopieczni trenera Arkadiusza Piasty rozegrają zaległe spotkanie w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie 1. Rywalem ostrołęckiego Volleya będzie WKS Astra Warszawa. Mecz wyjątkowo odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Partyzantów.

» Wasze komentarze

Olimp @ 11:39, 23.12.2018r. IP: *.*.83.28

Gratulacje Norbi! Ciężka praca się zwraca :)

F. K. D W @ 14:22, 23.12.2018r. IP: *.*.5.222

Gratulacje Norbi
Wszystkiego dobrego i tak trzymaj !!!
Przy okazji spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Dla Ciebie , Magdy i Chłopaków

Super @ 15:26, 23.12.2018r. IP: *

Skromny trener z wielką pasją do siatkowki. Brawo.

Kierownik;) @ 02:32, 25.12.2018r. IP: *.*.209.239

Gratuluję !!!
I życzę dalszych sukcesów w pracy - oby jak najwięcej takich ludzi!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo