« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rok 2018 pełen wyjątkowych wydarzeń w sporcie

Kończący się 2018 rok był niezwykle bogaty w osiągnięcia zawodniczek i zawodników z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Sportowcy z całego regionu dostarczali nam wiele emocji, a organizatorzy imprez ciężko pracowali, aby przygotować ciekawe wydarzenia.


W naszym serwisie sportowym przypominamy najważniejsze sukcesy poszczególnych zawodniczek i zawodników, którzy aspirują do miana Sportowca Roku 2018 w Regionie. Z pewnością nasi czytelnicy chętnie przypomną sobie imprezy i wydarzenia, które przyciągały największą uwagę kibiców.

Reklama


Z rozgrywkach piłkarskich z powodzeniem radzili sobie piłkarze ostrołęckiej Korony, którzy do końca sezonu walczyli o pierwszą lokatę w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej - grupie północnej. Jesienią Korona Ostrołęka wywalczyła Puchar Polski w okręgu Ciechanów-Ostrołęka.

 

Sukcesy na swoim koncie zapisali także piłkarze Narwi 1962 Ostrołęka, którzy po reaktywacji powrócili na odpowiednie tory, wywalczyli awans do A klasy, a teraz są na dobrej drodze, aby powalczyć o kolejny awans, już do ligi okręgowej.

 

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki ambitnie rywalizowali o wysokie miejsce w rozgrywkach II ligi. O awans do II ligi walczyły także siatkarki Nike, jednak plany odnośnie gry na drugoligowych parkietach muszą odłożyć na kolejny rok. Również tenisiści Rzekunianki Rzekuń mimo zwycięstwa w rozgrywkach IV ligi, w barażach nie uzyskali awansu do III ligi.


Lubudu

W minionym roku 2018 nie brakowało także porażek. Piłkarki Jantaru Ostrołęka zanotowały spadek do III ligi. Największą porażką ostrołęckiego sportu jest z pewnością brak zespołu seniorów w siatkówce. Z II ligi wycofał się zespół Energi Net Ostrołęka, a za klubem wciąż ciągną się długi.

Sporty drużynowe z pewnością miały swoje pięć minut, ale bardzo duże sukcesy i zainteresowanie kibiców skupiały również wyniki osiągane przez przedstawicieli sportów indywidualnych.

 

W ciągu najbliższych dni przypomnimy również wydarzenia, którymi żyło miasto, jak rywalizacja w Półmaratonie Kurpiowskim, Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów, czy też zdobycie przez Grzegorza Łomacza tytułu mistrza świata.

 

Które sukcesy w 2018 roku ostrołęckich sportowców najbardziej Was cieszyły, które zapamiętacie na długo?

Odsłon: 4289
Komentarzy: 1
09:10, 27.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

Złoto Płodziszewskiego, brąz Osowieckiego

W mistrzostwach województwa mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów wystartowało trzech zawodników UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwiedzkiego, Zenona Grądzkiego oraz Jakuba Borkowskiego wywalczyli w sumie dwa medale. Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Płodziszewski.

A może zumba kids w Kadzidle?

A może zumba kids w Kadzidle?

Już 22 września odbędzie się pierwszy trening Zumby Kids. Trenerka Elżbieta Greloch-Sęk zaprasza wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Szkoły Podstawowej w Kadzidle. Z pewnością warto posłać swoją pociechę, by spróbowała świetnie rozwijających się zajęć ruchowych.

Dwa medale Bartka Kubła

Dwa medale Bartka Kubła

Bartosz Kubeł pochodzący z Ostrołęki dwukrotnie wchodził na podium podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. 23-latek ze stolicy wrócił z dwoma medalami.

 

Gosia Laska w złocie i srebrze

Gosia Laska w złocie i srebrze

Znakomity występ Małgorzaty Laski podczas zawodów federacji IFBB. Zmagania odbyły się w miniony weekend podczas międzynarodowych targów FIWE-TRADESHOW branży fitness&wellness. Przedstawicielka Ostrołęki wróciła ze stolicy z trzema medalami.

» Wasze komentarze

Koroniarz @ 20:11, 27.12.2018r. IP: *.*.35.56

Cieszy nasz puchar ale przy sukcesie Huberta Nakielskiego wymiekamy. Chwała Bohaterom Panie Hubercie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo