« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł ciężką pracą po znaczące sukcesy

Angelika Wikieł świetnymi wynikami zakończyła sezon 2018, zdobywając dwa medale Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Reprezentantka Klubu Pływackiego Narew w zawodach w Lublinie udowodniła, że drzemie w niej wciąż bardzo duży potencjał.


Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów w sezonie nie były usłane różami. Brak możliwości odpowiednich treningów, symboliczne wsparcie w okresie przygotowawczym od władz miasta, nie napawały optymizmem. Mimo to dzięki pomocy ze strony swojej siostry Manueli, która została trenerką podjęła wyzwanie.

Reklama

 

- Poprzedni sezon 2017 po powrocie do Ostrołęki był dla mnie rokiem przetarcia pod wodzą mojej nowej trenerki - siostry Manueli - mówi Angelika Wikieł. - Rozpoczęłam treningi w nowym klubie, w rodzinnym mieście. Dla mnie Zimowe Mistrzostwa Polski były wdrożeniem do startów, a najważniejszy będzie start w Letnich Mistrzostwach Polski w maju 2019 roku.

 

Przed zawodniczką Klubu Pływackiego teraz kilka miesięcy przygotowań i najważniejsza impreza w maju 2019 roku.
- Dla Angeliki to był okres sprawdzający i nie traktowaliśmy tego startu, jako najważniejsza imprezę - podkreśla trenerka KP Narew Manuela Wikieł. - Szykujemy się na przyszły rok, na maj 2019, gdzie Angelika powalczy nie tylko o medale, ale również jako studentka o kwalifikację na uniwersjadę.

 

Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów nie były usłane różami, a największym problemem był brak toru na basenie w określonych godzinach.
- Angelika trenuje praktycznie codziennie od godz. 6.00 do 8.00, a popołudniowy trening ma dopiero o godz. 19.00 - mówi trenerka KP Narew. - Po zakończonym treningu, nie ma czasu na nic innego, jak szybką kolację i sen, żeby zregenerować się i pojawić na porannym treningu.

 

W Lublinie Angelika Wikieł świetnie radziła sobie w porannych eliminacjach, ale w popołudniowym finale brakowało trochę sił.
- Zawody potwierdziły, że ten wieczorny trening jest zbyt późny i organizm nie może przyzwyczaić się do dwóch mocnych startów w ciągu dnia - stwierdza Angelika Wikieł. - Rano płynęłam oszczędzając siły, dobrze technicznie. Popołudniu chciałam to powtórzyć, ale organizm nie funkcjonował już tak, jak powinien.


Esprit

Tuż przed mistrzostwami Polski z pomocną dłoń wyciągnął klub UŚKS Ostrołęka, który na trzy tygodnie przed zawodami przekazał swój tor dla Angeliki.

- UŚKS Ostrołęka odstąpił swój jeden tor i ostatnia faza przygotowań wygląda tak, jak powinny całe przygotowania - mówi Angelika Wikieł.

 

Klub Pływacki Narew chciałby także w nadchodzącym sezonie rozpocząć szkolenie z młodymi zawodniczkami i zawodnikami, aby w przyszłości następczyń sióstr Wikieł było znacznie więcej.
- Ubolewamy nad tym, że nie mamy chociaż drugiego toru, gdzie Manuela ma duże pojęcie jako zawodniczka i trener nowej ery - mówi Angelika. - Ja jako zawodniczka jeszcze trenująca chciałabym im pokazać, wprowadzić w świat pływacki, aby nie musieli wyjeżdżać z domu i również trenując w Ostrołęce odnosić znaczące sukcesy.

 

Angelika Wikieł z miasta Ostrołęki otrzymuje skromne stypendium w wysokości 250 zł, które nie wystarczy nawet na zakup niezbędnego sprzętu. Sama musi także opłacić wejście na basen, aby móc trenować.
- Cieszę się, że Manuela wraz z zarządem Narwi próbują stworzyć mi warunki, abym mogła trenować i reprezentować miasto na zawodach międzynarodowych. Chcemy jeszcze bardziej rozsławiać Ostrołękę. Bardzo mi przykro, że jest tak ciężko i nawet na strój, w którym wystąpiłam w Mistrzostwach Polski była specjalna zbiórka pieniędzy, bo nie było mnie stać, aby go kupić.

 

Więcej o planach i możliwościach rozwoju pływackich talentów w Ostrołęce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Dlaczego mimo treningów wielu dzieci, tylko nieliczni odnoszą sukcesy w ogólnopolskich imprezach?

Odsłon: 10358
Komentarzy: 1
09:51, 29.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Uuu @ 14:20, 29.12.2018r. IP: *.*.125.25

Serce się kraje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo