« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 19 listopada 2019 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł ciężką pracą po znaczące sukcesy

Angelika Wikieł świetnymi wynikami zakończyła sezon 2018, zdobywając dwa medale Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Reprezentantka Klubu Pływackiego Narew w zawodach w Lublinie udowodniła, że drzemie w niej wciąż bardzo duży potencjał.


Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów w sezonie nie były usłane różami. Brak możliwości odpowiednich treningów, symboliczne wsparcie w okresie przygotowawczym od władz miasta, nie napawały optymizmem. Mimo to dzięki pomocy ze strony swojej siostry Manueli, która została trenerką podjęła wyzwanie.

Reklama

 

- Poprzedni sezon 2017 po powrocie do Ostrołęki był dla mnie rokiem przetarcia pod wodzą mojej nowej trenerki - siostry Manueli - mówi Angelika Wikieł. - Rozpoczęłam treningi w nowym klubie, w rodzinnym mieście. Dla mnie Zimowe Mistrzostwa Polski były wdrożeniem do startów, a najważniejszy będzie start w Letnich Mistrzostwach Polski w maju 2019 roku.

 

Przed zawodniczką Klubu Pływackiego teraz kilka miesięcy przygotowań i najważniejsza impreza w maju 2019 roku.
- Dla Angeliki to był okres sprawdzający i nie traktowaliśmy tego startu, jako najważniejsza imprezę - podkreśla trenerka KP Narew Manuela Wikieł. - Szykujemy się na przyszły rok, na maj 2019, gdzie Angelika powalczy nie tylko o medale, ale również jako studentka o kwalifikację na uniwersjadę.

 

Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów nie były usłane różami, a największym problemem był brak toru na basenie w określonych godzinach.
- Angelika trenuje praktycznie codziennie od godz. 6.00 do 8.00, a popołudniowy trening ma dopiero o godz. 19.00 - mówi trenerka KP Narew. - Po zakończonym treningu, nie ma czasu na nic innego, jak szybką kolację i sen, żeby zregenerować się i pojawić na porannym treningu.

 

W Lublinie Angelika Wikieł świetnie radziła sobie w porannych eliminacjach, ale w popołudniowym finale brakowało trochę sił.
- Zawody potwierdziły, że ten wieczorny trening jest zbyt późny i organizm nie może przyzwyczaić się do dwóch mocnych startów w ciągu dnia - stwierdza Angelika Wikieł. - Rano płynęłam oszczędzając siły, dobrze technicznie. Popołudniu chciałam to powtórzyć, ale organizm nie funkcjonował już tak, jak powinien.Tuż przed mistrzostwami Polski z pomocną dłoń wyciągnął klub UŚKS Ostrołęka, który na trzy tygodnie przed zawodami przekazał swój tor dla Angeliki.

- UŚKS Ostrołęka odstąpił swój jeden tor i ostatnia faza przygotowań wygląda tak, jak powinny całe przygotowania - mówi Angelika Wikieł.

 

Klub Pływacki Narew chciałby także w nadchodzącym sezonie rozpocząć szkolenie z młodymi zawodniczkami i zawodnikami, aby w przyszłości następczyń sióstr Wikieł było znacznie więcej.
- Ubolewamy nad tym, że nie mamy chociaż drugiego toru, gdzie Manuela ma duże pojęcie jako zawodniczka i trener nowej ery - mówi Angelika. - Ja jako zawodniczka jeszcze trenująca chciałabym im pokazać, wprowadzić w świat pływacki, aby nie musieli wyjeżdżać z domu i również trenując w Ostrołęce odnosić znaczące sukcesy.

 

Angelika Wikieł z miasta Ostrołęki otrzymuje skromne stypendium w wysokości 250 zł, które nie wystarczy nawet na zakup niezbędnego sprzętu. Sama musi także opłacić wejście na basen, aby móc trenować.
- Cieszę się, że Manuela wraz z zarządem Narwi próbują stworzyć mi warunki, abym mogła trenować i reprezentować miasto na zawodach międzynarodowych. Chcemy jeszcze bardziej rozsławiać Ostrołękę. Bardzo mi przykro, że jest tak ciężko i nawet na strój, w którym wystąpiłam w Mistrzostwach Polski była specjalna zbiórka pieniędzy, bo nie było mnie stać, aby go kupić.

 

Więcej o planach i możliwościach rozwoju pływackich talentów w Ostrołęce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Dlaczego mimo treningów wielu dzieci, tylko nieliczni odnoszą sukcesy w ogólnopolskich imprezach?

Odsłon: 8517
Komentarzy: 1
09:51, 29.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Po raz ósmy UKS Piątka Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w otwartych pływackich mistrzostwach miasta. W zmaganiach weźmie wielu młodych adeptów pływania z kilkunastu klubów z różnych miejscowości. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Ostrołęki.

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Hubert Nakielski, zawodnik WOPR-OS Ostrołęka, reprezentuje nasz kraj na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Siódma edycja wydarzenia odbywa się w chińskim Wuhan. W stolicy prowincji Hubei ostrołęczanin zdobył już trzy medale.

Squatina z rekordami i medalami w Warszawie

Squatina z rekordami i medalami w Warszawie

Dobry występ po wakacyjnej przerwie odnotowała ostrołęcka Squatina. Podczas pierwszego weekendu października pływacy klubu z Ostrołęki wzięli udział w czwartej edycji pływackiego festiwalu sprinterskiego na 50-metrowej pływalni Warszawianki.

Czternaście medali WOPR-OS w Redzie (zdjęcia)

Czternaście medali WOPR-OS w Redzie (zdjęcia)

Kolejny udany start zanotowali zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrołęki. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli czternaście medali - cztery złote, siedem srebrnych i trzy brązowe oraz uzyskali wiele wartościowych wyników.

Młodzi pływacy UKS Piątka z medalami

Młodzi pływacy UKS Piątka z medalami

Z czterema medalami, trzema srebrnymi i jednym brązowym, wrócili z Ciechanowa zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka. Po dwa medale zdobyli Natalia Skórzewska i Maciej Romanowski. Z dobrej strony zaprezentował się również Szymon Pliszka.

» Wasze komentarze

Uuu @ 14:20, 29.12.2018r. IP: *.*.125.25

Serce się kraje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo