« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł ciężką pracą po znaczące sukcesy

Angelika Wikieł świetnymi wynikami zakończyła sezon 2018, zdobywając dwa medale Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Reprezentantka Klubu Pływackiego Narew w zawodach w Lublinie udowodniła, że drzemie w niej wciąż bardzo duży potencjał.


Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów w sezonie nie były usłane różami. Brak możliwości odpowiednich treningów, symboliczne wsparcie w okresie przygotowawczym od władz miasta, nie napawały optymizmem. Mimo to dzięki pomocy ze strony swojej siostry Manueli, która została trenerką podjęła wyzwanie.

Reklama

 

- Poprzedni sezon 2017 po powrocie do Ostrołęki był dla mnie rokiem przetarcia pod wodzą mojej nowej trenerki - siostry Manueli - mówi Angelika Wikieł. - Rozpoczęłam treningi w nowym klubie, w rodzinnym mieście. Dla mnie Zimowe Mistrzostwa Polski były wdrożeniem do startów, a najważniejszy będzie start w Letnich Mistrzostwach Polski w maju 2019 roku.

 

Przed zawodniczką Klubu Pływackiego teraz kilka miesięcy przygotowań i najważniejsza impreza w maju 2019 roku.
- Dla Angeliki to był okres sprawdzający i nie traktowaliśmy tego startu, jako najważniejsza imprezę - podkreśla trenerka KP Narew Manuela Wikieł. - Szykujemy się na przyszły rok, na maj 2019, gdzie Angelika powalczy nie tylko o medale, ale również jako studentka o kwalifikację na uniwersjadę.

 

Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów nie były usłane różami, a największym problemem był brak toru na basenie w określonych godzinach.
- Angelika trenuje praktycznie codziennie od godz. 6.00 do 8.00, a popołudniowy trening ma dopiero o godz. 19.00 - mówi trenerka KP Narew. - Po zakończonym treningu, nie ma czasu na nic innego, jak szybką kolację i sen, żeby zregenerować się i pojawić na porannym treningu.

 

W Lublinie Angelika Wikieł świetnie radziła sobie w porannych eliminacjach, ale w popołudniowym finale brakowało trochę sił.
- Zawody potwierdziły, że ten wieczorny trening jest zbyt późny i organizm nie może przyzwyczaić się do dwóch mocnych startów w ciągu dnia - stwierdza Angelika Wikieł. - Rano płynęłam oszczędzając siły, dobrze technicznie. Popołudniu chciałam to powtórzyć, ale organizm nie funkcjonował już tak, jak powinien.


JBB

Tuż przed mistrzostwami Polski z pomocną dłoń wyciągnął klub UŚKS Ostrołęka, który na trzy tygodnie przed zawodami przekazał swój tor dla Angeliki.

- UŚKS Ostrołęka odstąpił swój jeden tor i ostatnia faza przygotowań wygląda tak, jak powinny całe przygotowania - mówi Angelika Wikieł.

 

Klub Pływacki Narew chciałby także w nadchodzącym sezonie rozpocząć szkolenie z młodymi zawodniczkami i zawodnikami, aby w przyszłości następczyń sióstr Wikieł było znacznie więcej.
- Ubolewamy nad tym, że nie mamy chociaż drugiego toru, gdzie Manuela ma duże pojęcie jako zawodniczka i trener nowej ery - mówi Angelika. - Ja jako zawodniczka jeszcze trenująca chciałabym im pokazać, wprowadzić w świat pływacki, aby nie musieli wyjeżdżać z domu i również trenując w Ostrołęce odnosić znaczące sukcesy.

 

Angelika Wikieł z miasta Ostrołęki otrzymuje skromne stypendium w wysokości 250 zł, które nie wystarczy nawet na zakup niezbędnego sprzętu. Sama musi także opłacić wejście na basen, aby móc trenować.
- Cieszę się, że Manuela wraz z zarządem Narwi próbują stworzyć mi warunki, abym mogła trenować i reprezentować miasto na zawodach międzynarodowych. Chcemy jeszcze bardziej rozsławiać Ostrołękę. Bardzo mi przykro, że jest tak ciężko i nawet na strój, w którym wystąpiłam w Mistrzostwach Polski była specjalna zbiórka pieniędzy, bo nie było mnie stać, aby go kupić.

 

Więcej o planach i możliwościach rozwoju pływackich talentów w Ostrołęce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Dlaczego mimo treningów wielu dzieci, tylko nieliczni odnoszą sukcesy w ogólnopolskich imprezach?

Odsłon: 9136
Komentarzy: 1
09:51, 29.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy ostrołęckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli trzynaście medali - 7 złotych i 6 srebrnych.

» Wasze komentarze

Uuu @ 14:20, 29.12.2018r. IP: *.*.125.25

Serce się kraje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo