« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł ciężką pracą po znaczące sukcesy

Angelika Wikieł świetnymi wynikami zakończyła sezon 2018, zdobywając dwa medale Zimowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowców. Reprezentantka Klubu Pływackiego Narew w zawodach w Lublinie udowodniła, że drzemie w niej wciąż bardzo duży potencjał.


Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów w sezonie nie były usłane różami. Brak możliwości odpowiednich treningów, symboliczne wsparcie w okresie przygotowawczym od władz miasta, nie napawały optymizmem. Mimo to dzięki pomocy ze strony swojej siostry Manueli, która została trenerką podjęła wyzwanie.

Reklama

 

- Poprzedni sezon 2017 po powrocie do Ostrołęki był dla mnie rokiem przetarcia pod wodzą mojej nowej trenerki - siostry Manueli - mówi Angelika Wikieł. - Rozpoczęłam treningi w nowym klubie, w rodzinnym mieście. Dla mnie Zimowe Mistrzostwa Polski były wdrożeniem do startów, a najważniejszy będzie start w Letnich Mistrzostwach Polski w maju 2019 roku.

 

Przed zawodniczką Klubu Pływackiego teraz kilka miesięcy przygotowań i najważniejsza impreza w maju 2019 roku.
- Dla Angeliki to był okres sprawdzający i nie traktowaliśmy tego startu, jako najważniejsza imprezę - podkreśla trenerka KP Narew Manuela Wikieł. - Szykujemy się na przyszły rok, na maj 2019, gdzie Angelika powalczy nie tylko o medale, ale również jako studentka o kwalifikację na uniwersjadę.

 

Przygotowania Angeliki Wikieł do najważniejszych zawodów nie były usłane różami, a największym problemem był brak toru na basenie w określonych godzinach.
- Angelika trenuje praktycznie codziennie od godz. 6.00 do 8.00, a popołudniowy trening ma dopiero o godz. 19.00 - mówi trenerka KP Narew. - Po zakończonym treningu, nie ma czasu na nic innego, jak szybką kolację i sen, żeby zregenerować się i pojawić na porannym treningu.

 

W Lublinie Angelika Wikieł świetnie radziła sobie w porannych eliminacjach, ale w popołudniowym finale brakowało trochę sił.
- Zawody potwierdziły, że ten wieczorny trening jest zbyt późny i organizm nie może przyzwyczaić się do dwóch mocnych startów w ciągu dnia - stwierdza Angelika Wikieł. - Rano płynęłam oszczędzając siły, dobrze technicznie. Popołudniu chciałam to powtórzyć, ale organizm nie funkcjonował już tak, jak powinien.Tuż przed mistrzostwami Polski z pomocną dłoń wyciągnął klub UŚKS Ostrołęka, który na trzy tygodnie przed zawodami przekazał swój tor dla Angeliki.

- UŚKS Ostrołęka odstąpił swój jeden tor i ostatnia faza przygotowań wygląda tak, jak powinny całe przygotowania - mówi Angelika Wikieł.

 

Klub Pływacki Narew chciałby także w nadchodzącym sezonie rozpocząć szkolenie z młodymi zawodniczkami i zawodnikami, aby w przyszłości następczyń sióstr Wikieł było znacznie więcej.
- Ubolewamy nad tym, że nie mamy chociaż drugiego toru, gdzie Manuela ma duże pojęcie jako zawodniczka i trener nowej ery - mówi Angelika. - Ja jako zawodniczka jeszcze trenująca chciałabym im pokazać, wprowadzić w świat pływacki, aby nie musieli wyjeżdżać z domu i również trenując w Ostrołęce odnosić znaczące sukcesy.

 

Angelika Wikieł z miasta Ostrołęki otrzymuje skromne stypendium w wysokości 250 zł, które nie wystarczy nawet na zakup niezbędnego sprzętu. Sama musi także opłacić wejście na basen, aby móc trenować.
- Cieszę się, że Manuela wraz z zarządem Narwi próbują stworzyć mi warunki, abym mogła trenować i reprezentować miasto na zawodach międzynarodowych. Chcemy jeszcze bardziej rozsławiać Ostrołękę. Bardzo mi przykro, że jest tak ciężko i nawet na strój, w którym wystąpiłam w Mistrzostwach Polski była specjalna zbiórka pieniędzy, bo nie było mnie stać, aby go kupić.

 

Więcej o planach i możliwościach rozwoju pływackich talentów w Ostrołęce w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Dlaczego mimo treningów wielu dzieci, tylko nieliczni odnoszą sukcesy w ogólnopolskich imprezach?

Odsłon: 7846
Komentarzy: 1
09:51, 29.12.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Treningi pływania dla dzieci i młodzieży

Treningi pływania dla dzieci i młodzieży

Sekcja pływania ostrołęckiej Narwi rozpoczęła nabór dzieci i młodzieży chcących doskonalić swoje umiejętności pływackie. Szkolenie odbywać się będzie pod okiem utytułowanej pływaczki Manueli Wikieł - wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w stylu dowolnym.

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Młodzi pływacy ostrołęckiej Squatiny wystąpili w czerwcu w trzech silnie obsadzonych zawodach - letnich mistrzostwach Warszawy, wielkim finale "OMDO" w Warszawie i ogólnopolskim drużynowym wieloboju pływackim w Ciechanowie. Jak wypadli?

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli osiemnaście medali w Letnich Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w trakcie zawodów drugiej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się w niedzielę w Słupsku. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego dobyli dwanaście medali.

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą pływacy z ostrołęckiej Squatiny. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyli dwanaście medali na imprezach pływackich rozgrywanych w Pułtusku oraz w Warszawie gdzie odbywały się zawody z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka".

» Wasze komentarze

Uuu @ 14:20, 29.12.2018r. IP: *.*.125.25

Serce się kraje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo