Czwartek, 25 kwietnia 2019 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Polska mistrzem świata, złoto dla Łomacza!

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali Brazylię w finale mistrzostw świata w Turynie 3:0. Życiowy sukces osiągnął ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, a postawa wychowanka Olimpu i trenera Norberta Majkowskiego była najważniejszym wydarzeniem we wrześniu 2018 roku.

Reklama Złoty medal mistrzostw świata to zdecydowanie największe osiągnięcie w reprezentacyjnych występach Grzegorza Łomacza. Ostrołęczanin w 2015 roku zdobył brązowy medal Pucharu Świata, z sukcesami walczył w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a wcześniej będą jeszcze młodzieżowcem zdobył srebrny medal na Letniej Uniwersjadzie. Pierwszy sukces w barwach reprezentacji Polski osiągnął w 2005 roku, zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów.

Grzegorz Łomacz z sukcesami walczy także w rozgrywkach klubowych. W 2018 roku z obecnym klubem Skrą Bełchatów zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Wcześniej występował m.in. w Jastrzębskim Węglu, Treflu Gdańsk i Cuprum Lubin.