« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmiany w sportowym budżecie Ostrołęki

Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku
Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku

W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej finansowanych z budżetu Ostrołęki. Pieniędzy do podziału będzie mniej niż w latach ubiegłych. W środę odbędzie się spotkanie z władzami miasta w tej sprawie.


Reklama Kwota zapisana w budżecie Ostrołęki w pozycji "dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom" wynosi 1 061 700 zł. Taka kwota pojawiła się w projekcie budżetu Ostrołęki przygotowanym jeszcze przez ekipę ustępującego prezydenta Janusza Kotowskiego. W latach poprzednich do podziału było 1 400 000 zł. 

 

- Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie - wyjaśnił podczas sesji budżetowej 31 grudnia Janusz Kotowski.

 

Duży klub siatkarski, o którym mowa to ASPS Net Ostrołęka, który na "szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej mężczyzn" w 2018 roku otrzymał z budżetu miasta wsparcie w kwocie 338 300 zł. Siatkarze w II lidze grali tylko do maja. Klub nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 2018/19.

 

Na niższą kwotę dotacji na sport zwróciła uwagę Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta, która wystosowała wniosek do prezydenta w tej sprawie. Łukasz Kulik w odpowiedzi zapewnił, że jeśli w budżecie miasta w 2019 roku znajdą się wolne środki, to trafią one do klubów sportowych.Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat postępowania konkursowego podczas spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miasta.

 

Po tym spotkaniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Warto wiedzieć, że od daty ogłoszenia konkursu do jego rozstrzygnięcia muszą upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W związku z tym, środki finansowe na konta wnioskujących podmiotów nie trafią wcześniej niż na początku lutego.

 

(cez)

Odsłon: 2716
Komentarzy: 3
09:54, 07.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Czterdzieści organizacji sportowych otrzymało w 2018 roku wsparcie miasta w realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku o środki z budżetu Ostrołęki będzie wnioskowało więcej klubów, również nowych. 

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jakie kryteria powinny decydować przy podziale miejskiej dotacji na sport? Na to pytanie starają się odpowiedzieć przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Ostrołęce w trakcie spotkań odbywających w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Kluby i stowarzyszenia mają czas, aby przedstawić swoje oferty do 4 lutego 2019 roku. Warto złożyć wniosek już dziś.

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku. W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin. Na początek były to kluby piłkarskie. 

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Szereg pomysłów i propozycji przedstawili w trakcie spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych z Ostrołęki. Czy ta lista sportowych zadań zostanie zrealizowana przez nowe władze miasta? 

» Wasze komentarze

powiat @ 16:26, 07.01.2019r. IP: *.*.60.151

sukcesy sportowe powinny być decydujące najsprawiedliwiej by było

.. @ 17:14, 07.01.2019r. IP: *.*.180.90

Czy pan Kulik zrobił kontrole w klubie Netu , i na co szedły te pieniądze w klubie ? Bo szanowny pan Nowaczyk wisi siatkarzom kilka pensji których nie zamierza wypłacić i telefonów nie odbierając. To kontroli jak widać nie było.

Zdzich @ 09:56, 09.01.2019r. IP: *.*.5.32

Co się dzieje w tym mieście, znikają stare z tradycjami kluby, piłkarska Narew i teraz siatkarze.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo