« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 marca 2019 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmiany w sportowym budżecie Ostrołęki

Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku
Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku

W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej finansowanych z budżetu Ostrołęki. Pieniędzy do podziału będzie mniej niż w latach ubiegłych. W środę odbędzie się spotkanie z władzami miasta w tej sprawie.


Reklama Kwota zapisana w budżecie Ostrołęki w pozycji "dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom" wynosi 1 061 700 zł. Taka kwota pojawiła się w projekcie budżetu Ostrołęki przygotowanym jeszcze przez ekipę ustępującego prezydenta Janusza Kotowskiego. W latach poprzednich do podziału było 1 400 000 zł. 

 

- Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie - wyjaśnił podczas sesji budżetowej 31 grudnia Janusz Kotowski.

 

Duży klub siatkarski, o którym mowa to ASPS Net Ostrołęka, który na "szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej mężczyzn" w 2018 roku otrzymał z budżetu miasta wsparcie w kwocie 338 300 zł. Siatkarze w II lidze grali tylko do maja. Klub nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 2018/19.

 

Na niższą kwotę dotacji na sport zwróciła uwagę Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta, która wystosowała wniosek do prezydenta w tej sprawie. Łukasz Kulik w odpowiedzi zapewnił, że jeśli w budżecie miasta w 2019 roku znajdą się wolne środki, to trafią one do klubów sportowych.


Energas

Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat postępowania konkursowego podczas spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miasta.

 

Po tym spotkaniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Warto wiedzieć, że od daty ogłoszenia konkursu do jego rozstrzygnięcia muszą upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W związku z tym, środki finansowe na konta wnioskujących podmiotów nie trafią wcześniej niż na początku lutego.

 

(cez)

Odsłon: 3299
Komentarzy: 3
09:54, 07.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Wśród licznych interpelacji składanych przez radnych do prezydenta miasta Łukasza Kulika znalazło się zapytanie radnego Jacka Łuby w sprawie “wyników analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu”. Jaka była odpowiedź?

Młodzi sportowcy wyróżnieni (zdjęcia)

Młodzi sportowcy wyróżnieni (zdjęcia)

Czterech młodych sportowców odebrało wyróżnienia z rąk starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła podczas czwartkowej sesji rady powiatu. Wszyscy z powodzeniem reprezentowali powiat zarówno, na zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Gimnastycy z całej Polski przyjadą do Ostrołęki

Gimnastycy z całej Polski przyjadą do Ostrołęki

Coraz większą popularnością cieszą się treningi gimnastyki w UKS Bee Hero Ostrołęka, na czele którego stoi Grzegorz Mulinek. Nowy klub na sportowej mapie Ostrołęki będzie też organizatorem ogólnopolskiego turnieju gimnastyki, który już w kwietniu odbędzie się w hali Gołasia. 

I Krajowy Turniej Gimnastyki z Bee Hero

I Krajowy Turniej Gimnastyki z Bee Hero

UKS Bee Hero organizuje pierwszy Krajowy Turniej Gimnastyki. Impreza została zaplanowana na sobotę, 6 kwietnia w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. W zawodach wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z gimnastyki rekreacyjnej z całego kraju.

Medale UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza

Medale UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza

Siedmiu reprezentantów miał ostrołęcki klub UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza do lat 23, które w odbyły się w niedzielę, 3 marca w Ciechanowie. Podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego zdobyli dla Ostrołęki trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

» Wasze komentarze

powiat @ 16:26, 07.01.2019r. IP: *.*.60.151

sukcesy sportowe powinny być decydujące najsprawiedliwiej by było

.. @ 17:14, 07.01.2019r. IP: *.*.180.90

Czy pan Kulik zrobił kontrole w klubie Netu , i na co szedły te pieniądze w klubie ? Bo szanowny pan Nowaczyk wisi siatkarzom kilka pensji których nie zamierza wypłacić i telefonów nie odbierając. To kontroli jak widać nie było.

Zdzich @ 09:56, 09.01.2019r. IP: *.*.5.32

Co się dzieje w tym mieście, znikają stare z tradycjami kluby, piłkarska Narew i teraz siatkarze.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo