« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zmiany w sportowym budżecie Ostrołęki

Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku
Do ASPS Net trafiła najwyższa dotacja w 2018 roku

W najbliższych dniach powinien zostać ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej finansowanych z budżetu Ostrołęki. Pieniędzy do podziału będzie mniej niż w latach ubiegłych. W środę odbędzie się spotkanie z władzami miasta w tej sprawie.


Reklama Kwota zapisana w budżecie Ostrołęki w pozycji "dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom" wynosi 1 061 700 zł. Taka kwota pojawiła się w projekcie budżetu Ostrołęki przygotowanym jeszcze przez ekipę ustępującego prezydenta Janusza Kotowskiego. W latach poprzednich do podziału było 1 400 000 zł. 

 

- Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie - wyjaśnił podczas sesji budżetowej 31 grudnia Janusz Kotowski.

 

Duży klub siatkarski, o którym mowa to ASPS Net Ostrołęka, który na "szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej mężczyzn" w 2018 roku otrzymał z budżetu miasta wsparcie w kwocie 338 300 zł. Siatkarze w II lidze grali tylko do maja. Klub nie przystąpił do rozgrywek w sezonie 2018/19.

 

Na niższą kwotę dotacji na sport zwróciła uwagę Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta, która wystosowała wniosek do prezydenta w tej sprawie. Łukasz Kulik w odpowiedzi zapewnił, że jeśli w budżecie miasta w 2019 roku znajdą się wolne środki, to trafią one do klubów sportowych.Przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych będą mogli dowiedzieć się więcej na temat postępowania konkursowego podczas spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miasta.

 

Po tym spotkaniu zostanie ogłoszony konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Warto wiedzieć, że od daty ogłoszenia konkursu do jego rozstrzygnięcia muszą upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W związku z tym, środki finansowe na konta wnioskujących podmiotów nie trafią wcześniej niż na początku lutego.

 

(cez)

Odsłon: 3805
Komentarzy: 3
09:54, 07.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowy turniej sołectw w Lelisie

Sportowy turniej sołectw w Lelisie

Na stadionie w Lelisie, w niedzielny upalny dzień, odbyła się pierwsza edycja sportowego turnieju sołectw pn. "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Do rywalizacji stanęło dziewięć drużyn. Najważniejsza jednak była dobra zabawa dla każdego, czyli uczestników i kibiców.

Dodatkowa kasa dla klubów w mieście i powiecie

Dodatkowa kasa dla klubów w mieście i powiecie

Rządowy Program "Klub" edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3 732 małych i średnich klubów sportowych. W bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł. Sprawdź, kto otrzymał dofinansowanie.

Szachowe zmagania dzieci w SP nr 10. Dołącz

Szachowe zmagania dzieci w SP nr 10. Dołącz

XIII Międzyszkolny Turniej Szachowy Pamięci Patrona Szkoły Św. Janowi Pawłowi II zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 10. Do rywalizacji w zawodach przystąpi dzieci i młodzież z podziałem na cztery kategorie. Wciąż można dołączyć do rywalizacji.

Ringo: Turniej Kurpiowski Jantar w Lelisie

Ringo: Turniej Kurpiowski Jantar w Lelisie

Ponad 160 zawodników reprezentujących dziesięć szkół i klubów sportowych wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Turniej Ringo "Kurpiowski Jantar", który został rozegrany 1 czerwca na stadionie w Lelisie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Przemysław Duszak.

Turniej z okazji Dnia Dziecka w Obierwi

Turniej z okazji Dnia Dziecka w Obierwi

Pięć zespołów wzięło udział w turnieju piłki nożnej, który z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w Obierwi. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lelisie, a drugie miejsce zajął Klub Aktywnych Dzieciaków. Królem strzelców turnieju został  Filip Parzych.

» Wasze komentarze

powiat @ 16:26, 07.01.2019r. IP: *.*.60.151

sukcesy sportowe powinny być decydujące najsprawiedliwiej by było

.. @ 17:14, 07.01.2019r. IP: *.*.180.90

Czy pan Kulik zrobił kontrole w klubie Netu , i na co szedły te pieniądze w klubie ? Bo szanowny pan Nowaczyk wisi siatkarzom kilka pensji których nie zamierza wypłacić i telefonów nie odbierając. To kontroli jak widać nie było.

Zdzich @ 09:56, 09.01.2019r. IP: *.*.5.32

Co się dzieje w tym mieście, znikają stare z tradycjami kluby, piłkarska Narew i teraz siatkarze.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo