« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 lutego 2020 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Damian Świerdzewski z pasmem dobrych wyników

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki, świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.


Damian Świerdzewski trasie o długości 21.097 km potrafił narzucić mocne tempo i jak równy z równym rywalizować ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Dąbrowskim, a także zawodnikami z Ukrainy i Białorusi. Ostatecznie linię mety przekroczył na najlepszym w karierze piątym miejscu ze świetnymi wynikiem 1:11:01.

Reklama

 

Utalentowany zawodnik startujący pod szyldem Następny Krok z powodzeniem rywalizował również w mniejszych biegach rozgrywanych w kraju. W Ostrołęce zajął drugie miejsce w tradycyjnie przeprowadzonym bieg Tropem Wilczym na dystansie 5 km z czasem 15 minut i 37 sekund.

 

Zawodnik reprezentujący Następny Krok zajął także drugie miejsce w Krakowskim Biegu na dystansie 10 km z czasem 31:11 sekund, będącym nowym rekordem życiowym. Trzecią lokatę w wywalczył w IX Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim na 10 km - 32:45. Na ósmej pozycji ukończył 11. PKO Poznań Półmaraton z czasem 1:10:53. W City Run w Białymstoku na 5 km zajął czwarte miejsce z rezultatem 15 minut i 18 sekund.

 

Damian Świerdzewski zadebiutował także w biegu górskim Maraton Karkonoski, gdzie zajął drugą lokatę z czasem 1:30:20. W dziewiątej edycji PGE Bieg Siedleckiego Jacka zajął czwarte miejsce z czasem 1:10:17. Po zakończonym sezonie pozostał niedosyt, bo kontuzji wyeliminowała go z kilku jesiennych biegów, w tym maratonu.

 

Damian Świerdzewski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.250 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.

Odsłon: 1548
Komentarzy: 0
04:00, 12.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowiec Roku 2019: Nagroda specjalna dla MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka (wideo)

Sportowiec Roku 2019: Nagroda specjalna dla MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka (wideo)

Podczas naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2019 nagroda specjalna przyznana przez Jerzego Bauera, burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, za wybitne osiągnięcia w sporcie w 2019 roku trafiła do drużyny piłkarskiej - MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka.

Sportowiec Roku 2019: Przemysław Dąbrowski Ambasadorem Regionu (wideo)

Sportowiec Roku 2019: Przemysław Dąbrowski Ambasadorem Regionu (wideo)

Ambasadorem Regionu 2019 został Przemysław Dąbrowski. Wyróżnienie specjalne do doświadczonego lekkoatlety trafiło podczas uroczystej gali naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2019 w Centrum Bankietowo-Usługowym "Warszawska 34" w Ostrołęce.

Sportowiec Roku 2019: Julia Morawska najmłodszą uczestniczką plebiscytu (wideo)

Sportowiec Roku 2019: Julia Morawska najmłodszą uczestniczką plebiscytu (wideo)

Od kilku lat Julia Morawska z powodzeniem rywalizuje na zawodach w cheerleadingu sportowym. W naszym plebiscycie Sportowiec Roku 2019 z rąk przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego odebrała nagrodę dla najmłodszej uczestniczki.

Sportowiec Roku 2019: Wyróżnienie dla Michała Bukowskiego (wideo)

Sportowiec Roku 2019: Wyróżnienie dla Michała Bukowskiego (wideo)

Podczas gali Sportowiec Roku 2019 został wyróżniony Michał Bukowski. Za popularyzację biegania długodystansowego oraz udział w maratonach nagrodę ostrołęczaninowi wręczył Mariusz Rynkiewicz, dyrektor Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB Łyse.

Sportowiec Roku 2019: Wyróżnienie dla Marka Karczewskiego (wideo)

Sportowiec Roku 2019: Wyróżnienie dla Marka Karczewskiego (wideo)

Podczas gali naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2019 nie brakowało dodatkowych wyróżnień. Nagroda specjalna od Marcina Grabowskiego, kierownika ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, trafiła do Marka Karczewskiego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo