« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Damian Świerdzewski z pasmem dobrych wyników

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki, świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.


Damian Świerdzewski trasie o długości 21.097 km potrafił narzucić mocne tempo i jak równy z równym rywalizować ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Dąbrowskim, a także zawodnikami z Ukrainy i Białorusi. Ostatecznie linię mety przekroczył na najlepszym w karierze piątym miejscu ze świetnymi wynikiem 1:11:01.

Reklama

 

Utalentowany zawodnik startujący pod szyldem Następny Krok z powodzeniem rywalizował również w mniejszych biegach rozgrywanych w kraju. W Ostrołęce zajął drugie miejsce w tradycyjnie przeprowadzonym bieg Tropem Wilczym na dystansie 5 km z czasem 15 minut i 37 sekund.

 

Zawodnik reprezentujący Następny Krok zajął także drugie miejsce w Krakowskim Biegu na dystansie 10 km z czasem 31:11 sekund, będącym nowym rekordem życiowym. Trzecią lokatę w wywalczył w IX Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim na 10 km - 32:45. Na ósmej pozycji ukończył 11. PKO Poznań Półmaraton z czasem 1:10:53. W City Run w Białymstoku na 5 km zajął czwarte miejsce z rezultatem 15 minut i 18 sekund.

 

Damian Świerdzewski zadebiutował także w biegu górskim Maraton Karkonoski, gdzie zajął drugą lokatę z czasem 1:30:20. W dziewiątej edycji PGE Bieg Siedleckiego Jacka zajął czwarte miejsce z czasem 1:10:17. Po zakończonym sezonie pozostał niedosyt, bo kontuzji wyeliminowała go z kilku jesiennych biegów, w tym maratonu.

 

Damian Świerdzewski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.250 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.



Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.

Odsłon: 1302
Komentarzy: 0
04:00, 12.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Super Sportowiec dla Grzegorza Łomacza (wideo)

Super Sportowiec dla Grzegorza Łomacza (wideo)

Po raz pierwszy w historii plebiscytu Sportowiec Roku w Regionie została przyznana specjalna nagroda kapituły pn. Super Sportowiec. Warto docenić niebywały sukces siatkarza Grzegorza Łomacza, który został mistrzem świata w siatkówce.

Majkowski: Jestem zaskoczony wyróżnieniem (wideo)

Majkowski: Jestem zaskoczony wyróżnieniem (wideo)

Podczas Gali Sportowiec Roku w Regionie wyróżnienie i nagroda dla Trenera Roku 2018 trafiła do Norberta Majkowskiego. Długoletnia praca szkoleniowa z młodzieżą i sukcesy Grzegorza Łomacza były podstawą do przyznania prestiżowej nagrody.

Sokoły 3x3 z nagrodą dla Drużyny Roku (wideo)

Sokoły 3x3 z nagrodą dla Drużyny Roku (wideo)

Drużyna męskiej koszykówki 3x3 Sokoły Ostrów Mazowiecka ma za sobą rewelacyjny sezon. Podczas Gali Sportowiec Roku 2018 w Regionie zespół został nagrodzony przez kapitułę plebiscytu za swoją ciężką pracę i osiągnięcia tytułem Drużyny Roku 2018.

Ludwiczak: To dla mnie duże wyróżnienie (wideo)

Ludwiczak: To dla mnie duże wyróżnienie (wideo)

Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów została uznana Imprezą Roku 2018. Wyróżnienie trafił do rąk prezesa Uczniowskiego Klubu Fight Academy Ostrołęka podczas Gali Sportowiec Roku 2018 w Regionie w Centrum Bankietowym "Warszawska 34".

Niewiadomska: To motywacja do rozwoju (wideo)

Niewiadomska: To motywacja do rozwoju (wideo)

Po raz kolejny podczas Gali Sportowiec Roku w Regionie nagrodzone zostało Sportowe Odkrycie. W sezonie 2018 kapituła uznała, że na wyróżnienie zasługuje zawodniczka Academia Gorila Ostrów Mazowiecka Aleksandra Niewiadomska.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz




Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin





Najnowsze wideo