« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Damian Świerdzewski z pasmem dobrych wyników

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki, świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.


Damian Świerdzewski trasie o długości 21.097 km potrafił narzucić mocne tempo i jak równy z równym rywalizować ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Dąbrowskim, a także zawodnikami z Ukrainy i Białorusi. Ostatecznie linię mety przekroczył na najlepszym w karierze piątym miejscu ze świetnymi wynikiem 1:11:01.

Reklama

 

Utalentowany zawodnik startujący pod szyldem Następny Krok z powodzeniem rywalizował również w mniejszych biegach rozgrywanych w kraju. W Ostrołęce zajął drugie miejsce w tradycyjnie przeprowadzonym bieg Tropem Wilczym na dystansie 5 km z czasem 15 minut i 37 sekund.

 

Zawodnik reprezentujący Następny Krok zajął także drugie miejsce w Krakowskim Biegu na dystansie 10 km z czasem 31:11 sekund, będącym nowym rekordem życiowym. Trzecią lokatę w wywalczył w IX Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim na 10 km - 32:45. Na ósmej pozycji ukończył 11. PKO Poznań Półmaraton z czasem 1:10:53. W City Run w Białymstoku na 5 km zajął czwarte miejsce z rezultatem 15 minut i 18 sekund.

 

Damian Świerdzewski zadebiutował także w biegu górskim Maraton Karkonoski, gdzie zajął drugą lokatę z czasem 1:30:20. W dziewiątej edycji PGE Bieg Siedleckiego Jacka zajął czwarte miejsce z czasem 1:10:17. Po zakończonym sezonie pozostał niedosyt, bo kontuzji wyeliminowała go z kilku jesiennych biegów, w tym maratonu.

 

Damian Świerdzewski czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści TC.NAJLEPSZY.250 na numer 71068. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2018. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.

Odsłon: 873
Komentarzy: 0
04:00, 12.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karatecy liczną grupą w Sportowcu Roku 2018

Karatecy liczną grupą w Sportowcu Roku 2018

Karatecy mają powody do zadowolenia. W sezonie 2018 zapisali na swoim koncie pasmo sukcesów, godnie reprezentując swoje kluby i cały region. Kto obecnie jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w rankingu spośród wszystkich karateków? Sprawdź.

Sportowiec Roku 2018. Który piłkarz z nagrodą?

Sportowiec Roku 2018. Który piłkarz z nagrodą?

Kto okaże się najlepszym piłkarzem w plebiscycie Sportowiec Roku 2018 w Regionie. Czytelnicy naszego portalu oddają kolejne głosy, a najwyższej sklasyfikowany sportowiec w kategorii piłka nożna odbierze podczas uroczystej gali dodatkową nagrodę.

Sportowiec Roku 2018 w Regionie. Aktualny ranking

Sportowiec Roku 2018 w Regionie. Aktualny ranking

W naszym serwisie sportowym zaprezentowaliśmy już wszystkich 64 kandydatów do miana Sportowca Roku 2018 w Regionie. Zawodniczki i zawodnicy walczą o uznanie Czytelników, ale również atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów naszego plebiscytu.

Przemysław Zyśk z sukcesami na zawodowym ringu

Przemysław Zyśk z sukcesami na zawodowym ringu

Przemysław Zyśk to bardzo utalentowany pięściarz, który przez lata osiągał świetnie wyniki w boksie amatorskim reprezentując Victorię Ostrołęka. Wychowanek trenera Mieczysława Mierzejewskiego w ostatnich dwóch lat z powodzeniem rywalizuje na zawodowych ringach.

Paweł Zdrojewski ambitnie walczył w II lidze

Paweł Zdrojewski ambitnie walczył w II lidze

Siatkarze Energi Net Ostrołęka z powodzeniem rywalizowali o dobre wyniki na parkietach II ligi, a czołową postacią zespołu był Paweł Zdrojewski. Młody i bardzo perspektywiczny zawodnik był pierwszoplanową postacią w zespole ambitnie walczącym o awans.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo