« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 27 maja 2019 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pracowity styczeń w UKS Siódemka

Serię startów w nowym roku mają już za sobą lekkoatleci UKS Siódemka. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego rywalizowali na mityngach w Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie, Toruniu i Spale.


Reklama W ostatni weekend zawodniczki UKS Siódemka rywalizowały w dwóch mityngach halowych. W Toruniu najlepiej spisała się Kornelia Suchecka, która zajęła siódme miejsce w trójskoku z wynikiem 11,71m.  W biegu na 400m ósma była Paulina Pilarska (62,33s). Nowe rekordy życiowe ustanowiły Dominika Dąbrowska, Aleksandra Kuklińska, Magdalena Lenkiewicz i Kamila Zera.


Na mityngu w Spale rywalizację w trójskoku na drugim miejscu zakończyła Kornelia Suchecka (11,65m). Trzecia była Marta Łada (11,52m), dla której ten start był zwieńczeniem zgrupowania kadry narodowej juniorów.Kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 wywalczyła w Spale Nikolina Dziadak osiągając 10,19m w trójskoku (rekord życiowy). Dobre wyniki, na miarę “życiówek”, osiągnęły też Natalia Kinalska i Oliwia Budziłek.


- Przed nami kolejne starty. Już w najbliższy weekend jedziemy do Warszawy i do Torunia - mówi trener Marek Mierzejewski. - Nie mamy odpowiednich warunków do treningu w Ostrołęce, więc dzięki dużej liczbie startów możemy przeprowadzić trening techniczny w hali. Tak musimy sobie radzić, a już w lutym nasze zawodniczki będą rywalizowały w Mistrzostwach Polski - dodał szkoleniowiec w UKS Siódemka.

 

(cez)

Odsłon: 5813
Komentarzy: 0
13:54, 25.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Półmaraton: Biegi dla dzieci (zdjęcia, wyniki)

Półmaraton: Biegi dla dzieci (zdjęcia, wyniki)

Starty najmłodszych biegaczy otworzyły rywalizację sportową podczas XXV Półmaratonu Kurpiowskiego. Dzieci pobiegły na dystansach 100, 400 i 800 m. Wszyscy, którzy dotarli na metę mogli odebrać medale identyczne jak uczestnicy półmaratonu.

Półmaraton: Ważne informacje przed biegiem

Półmaraton: Ważne informacje przed biegiem

W niedzielę ulicami Ostrołęki pobiegną uczestnicy XXV Półmaratonu Kurpiowskiego i III Kurpiowskiej Dzięsiątki. Odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży oraz akcja charytatywna "Biegnę dla Norberta". Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu od 9:30 do 13:00.

Półmaraton: Szczęśliwa trasa i numer Dąbrowskiego

Półmaraton: Szczęśliwa trasa i numer Dąbrowskiego

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia wygrał dwie ostatnie edycje Półmaratonu Kurpiowskiego. W ubiegłym roku zwyciężył z wynikiem 1:09:45 pokonując rywali z Polski, Ukrainy i Białorusi. Czy w najbliższą niedzielę wygra po raz kolejny na ulicach Ostrołęki?

Półmaraton: Święto biegaczy w Ostrołęce

Półmaraton: Święto biegaczy w Ostrołęce

Biegi dla dzieci i młodzieży, atrakcje dla kibiców oraz III Kurpiowska Dziesiątka będą towarzyszyły jubileuszowej edycji Półmaratonu Kurpiowskiego, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Ostrołęce. Na biegaczy czeka 27 tys. złotych w puli nagród.

Lekkoatletyka: Wieloboje i mityng w stolicy

Lekkoatletyka: Wieloboje i mityng w stolicy

Zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka startowały w ostatni weekend na zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Szóste miejsce w siedmioboju wywalczyła juniorka Paulina Pilarska.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo