Wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

UKS Piątka z pierwszymi medalami na koncie

Pływacy UKS Piątka Ostrołęka bardzo udanie zaprezentowali się w pierwszych w nowym sezonie zawodach pływackich. Podopieczni Andrzeja Pyskły wystartowali w II Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.

Reklama Magda Kowalska wywalczyła złoty medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:10.16 oraz brązowy medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:03.04. Ponadto zajęła czwarte miejsce na 200 m stylem dowolnym.

Na drugim i trzecim stopniu podium stanęła Natalia Skórzewska, zdobywając srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:35.11 oraz brązowy medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:40.04.

W zawodach po raz pierwszy uczestniczył Szymon Pliszka zajmując szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym, ósme na 100 m stylem klasycznym oraz dziesiąte na 100 m stylem dowolny.

Do zmagań na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie przystąpiło 331 zawodnikó z 37 klubów z Mazowsza.