« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 17 lipca 2019 r., imieniny Anety, Aleksego, Julietty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobre wyniki w Warszawie i Toruniu

W poniedziałek rozpoczął się obóz zawodników UKS Siódemka w Spale. Przed nim lekkoatleci z Ostrołęki startowali w Warszawie i Toruniu, gdzie osiągnęli dobre wyniki i poprawili swoje rekordy życiowe. To dobry prognostyk przed mistrzowskimi imprezami w lutym. 


Reklama W sobotę, 26 stycznia na mityngu w Warszawie startowali juniorzy młodsi i młodzicy z Siódemki. - Dobrze wypadli Nikolina Dziadak, która wynikiem 10,12m zajęła czwarte miejsce konkursie trójskoku, w tej samej konkurencji piąta była Oliwia Budziłek z wynikiem 9,75m - relacjonuje trener Marek Mierzejewski.


Warto zauważyć czwarte miejsce i rekord życiowy w skoku w dal młodziczek, które wywalczyła Angeliki Murach (4,14m) oraz piąte miejsce w biegu na 1000m młodziczek wywalczone przez Julitę Trzaskę (3:58,35). Rekordy życiowe poprawiły również Wiktoria Pyskło (8,90s w biegu na 60m), Aleksandra Kuklińska (1:54,87s w biegu na 600m) oraz Izabela Marcińczyk (9,04s w biegu na 60m).


Dzień później, w Toruniu rywalizowali już juniorzy i seniorzy. Piąte miejsce i najlepszy tegoroczny wynik w trójskoku (11,74m) osiągnęła Marta Łada. Tuż za nią była Kornelia Suchecka (11,70m) .- Dwa rekordy życiowe poprawiła Magdalena Lenkiewicz , która przebiegła 60m w czasie 8,16s, a w biegu na 200m uzyskała czas 27,34s. Nowy rekordy życiowe mają także: Paulina Pilarska w biegu na 400m (61,82s) oraz Karol Rogoziński,który dystans 1000m przebiegł w czasie 2:41,74s poprawiając „życiówkę” prawie o dwie sekundy - informuje trener Mierzejewski.


W poniedziałek rozpoczął się tygodniowy obóz UKS Siódemka w Spale. Przed zawodnikami z Ostrołęki również obóz zaplecza kadry narodowej PZLA, a w lutym starty na Halowych Mistrzostwach Polski.


(cez)

Odsłon: 4083
Komentarzy: 0
12:49, 29.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo