« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klub badmintonowy powstanie w Ostrołęce

W lutym, w Ostrołęce zostanie powołane do życia stowarzyszenie promujące grę w badmintona. Jego inicjatorzy mają w planach rozpoczęcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację turniejów, również dla dorosłych pasjonatów tej gry. 


Reklama Amatorzy gry w badmintona z Ostrołęki rozgrywają swoje mecze w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a część z nich regularnie bierze udział w turniejach. W ubiegłym roku reprezentanci Ostrołęki rywalizowali w zawodach m.in. w Warszawie, Giżycku i Legionowie. Kilkanaście osób z Ostrołęki wzięło udział w turnieju “Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”, który odbył się w Łysych. Organizatorem tego turnieju był Mariusz Bacławski, który zamierza promować grę w badmintona również w Ostrołęce.


- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Przychylnie do naszej inicjatywy odniósł się m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, więc wierzymy w to, że wkrótce dzieci i młodzież z Ostrołęki będą mogły trenować grę w badmintona. Po feriach odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania stowarzyszenia - powiedział nam Mariusz Bacławski.


JBB

Stowarzyszenie jeszcze nie powstało, a efekty działania pasjonatów badmintona już są widoczne. W hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 “wyklejane” są właśnie dwa boiska do gry w badmintona. Do tej pory taki kort był tylko jeden, w hali w Wojciechowicach.


- Dwa stałe korty dają nam możliwość organizowania turniejów w Ostrołęce, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić - dodał Mariusz Bacławski, który zachęca osoby zainteresowane rozwojem badmintona w Ostrołęce do kontaktu pod numerem telefonu: 509 981 719.


(cez)

Odsłon: 4340
Komentarzy: 6
15:53, 30.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Na specjalnie przygotowanym torze w Kadzidle zostanie przeprowadzona szósta runda tegorocznej Polskiej Ligi Wraków. W rywalizacji wezmą udział kierowcy, których samochody nie przekraczają wartości tysiąca złotych. Kibice mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" kontynuuje przedwojenne tradycje zawodów o nazwie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" organizowanych od 1932 roku przez Związek Strzelecki. Kolejna już edycja wydarzenia została zaplanowana na niedzielę 18 sierpnia w Kadzidle.

Triumf ostrołęckich załóg w Mikołajkach

Triumf ostrołęckich załóg w Mikołajkach

Dwie ostrołęckie załogi biorą udział w żeglarskim Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Czwarta edycja tegorocznych regat została zakończona sukcesem. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały wysokie umiejętności i zajęły najwyższe miejsca na podium.

Zajęcia badmintona dla dzieci i młodzieży

Zajęcia badmintona dla dzieci i młodzieży

Klub Sportowy Badminton Ostrołęka zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia. W każdy czwartek miłośnicy badmintona trenują w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jaracza w Ostrołęce. Dołącz do klubu już dziś!

Dariusz Morka najlepszy w strzelectwie (zdjęcia)

Dariusz Morka najlepszy w strzelectwie (zdjęcia)

Na strzelnicy w Troszynie rywalizowano w otwartych zawodach pn. "Chwała Bohaterom Warszawy". Celem wydarzenia było upamiętnienie wydarzeń z 1 sierpnia 1944 roku. Po raz pierwszy zawodnicy walczyli w strzelectwie dynamicznym. Kto wygrał?

» Wasze komentarze

Amator @ 19:33, 30.01.2019r. IP: *.*.168.231

Wspaniale. Gratuluję pomysłu a sport polecam.

squash @ 22:39, 30.01.2019r. IP: *.*.24.145

Przepraszam, badminton to samo co kometka?
A może badbinkton ?

Lucek @ 07:33, 31.01.2019r. IP: *.*.168.70

Chłopie nie kompromituj się.....

czytelnik @ 07:58, 31.01.2019r. IP: *.*.99.167

dobry pomysł

Lessi @ 09:16, 31.01.2019r. IP: *.*.40.213

Fajnie, pomaga to u dzieci i mlodziezy wyrobic sprawnosc ruchową. Polecam takze jako dodatek dla malych sportowcow np pilkarzy

luke @ 09:54, 31.01.2019r. IP: *.*.49.18

sport dla wszystkich , nie taki łatwy jak by się mogło wydawać, powodzenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo