« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 17 lutego 2019 r., imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klub badmintonowy powstanie w Ostrołęce

W lutym, w Ostrołęce zostanie powołane do życia stowarzyszenie promujące grę w badmintona. Jego inicjatorzy mają w planach rozpoczęcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację turniejów, również dla dorosłych pasjonatów tej gry. 


Reklama Amatorzy gry w badmintona z Ostrołęki rozgrywają swoje mecze w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a część z nich regularnie bierze udział w turniejach. W ubiegłym roku reprezentanci Ostrołęki rywalizowali w zawodach m.in. w Warszawie, Giżycku i Legionowie. Kilkanaście osób z Ostrołęki wzięło udział w turnieju “Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”, który odbył się w Łysych. Organizatorem tego turnieju był Mariusz Bacławski, który zamierza promować grę w badmintona również w Ostrołęce.


- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Przychylnie do naszej inicjatywy odniósł się m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, więc wierzymy w to, że wkrótce dzieci i młodzież z Ostrołęki będą mogły trenować grę w badmintona. Po feriach odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania stowarzyszenia - powiedział nam Mariusz Bacławski.Stowarzyszenie jeszcze nie powstało, a efekty działania pasjonatów badmintona już są widoczne. W hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 “wyklejane” są właśnie dwa boiska do gry w badmintona. Do tej pory taki kort był tylko jeden, w hali w Wojciechowicach.


- Dwa stałe korty dają nam możliwość organizowania turniejów w Ostrołęce, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić - dodał Mariusz Bacławski, który zachęca osoby zainteresowane rozwojem badmintona w Ostrołęce do kontaktu pod numerem telefonu: 509 981 719.


(cez)

Odsłon: 1982
Komentarzy: 6
15:53, 30.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Nowe imprezy na sportowej mapie Ostrołęki

Kilkadziesiąt imprez sportowych znalazło się na liście projektów, które uzyskały wsparcie miasta w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Przedstawiamy jak podzielono 100 000 zł z budżetu na sport. 

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Miejskie pieniądze na sport podzielone!

Znamy już wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku w Ostrołęce. Prezydent Łukasz Kulik zatwierdził propozycję przygotowaną przez komisję konkursową, której przewodniczył wiceprezydent Maciej Kleczkowski.

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Srebro i brąz sztangistów UKS Atleta w Siedlcach

Sztangistki UKS Atleta dzielnie rywalizowały o medale wagowych Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w Podnoszeniu Ciężarów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Kotowska i Nikola Strzelczyk, zdobywając dla naszego miasta dwa medale.

» Wasze komentarze

Amator @ 19:33, 30.01.2019r. IP: *.*.168.231

Wspaniale. Gratuluję pomysłu a sport polecam.

squash @ 22:39, 30.01.2019r. IP: *.*.24.145

Przepraszam, badminton to samo co kometka?
A może badbinkton ?

Lucek @ 07:33, 31.01.2019r. IP: *.*.168.70

Chłopie nie kompromituj się.....

czytelnik @ 07:58, 31.01.2019r. IP: *.*.99.167

dobry pomysł

Lessi @ 09:16, 31.01.2019r. IP: *.*.40.213

Fajnie, pomaga to u dzieci i mlodziezy wyrobic sprawnosc ruchową. Polecam takze jako dodatek dla malych sportowcow np pilkarzy

luke @ 09:54, 31.01.2019r. IP: *.*.49.18

sport dla wszystkich , nie taki łatwy jak by się mogło wydawać, powodzenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo