« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klub badmintonowy powstanie w Ostrołęce

W lutym, w Ostrołęce zostanie powołane do życia stowarzyszenie promujące grę w badmintona. Jego inicjatorzy mają w planach rozpoczęcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację turniejów, również dla dorosłych pasjonatów tej gry. 


Reklama Amatorzy gry w badmintona z Ostrołęki rozgrywają swoje mecze w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a część z nich regularnie bierze udział w turniejach. W ubiegłym roku reprezentanci Ostrołęki rywalizowali w zawodach m.in. w Warszawie, Giżycku i Legionowie. Kilkanaście osób z Ostrołęki wzięło udział w turnieju “Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”, który odbył się w Łysych. Organizatorem tego turnieju był Mariusz Bacławski, który zamierza promować grę w badmintona również w Ostrołęce.


- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Przychylnie do naszej inicjatywy odniósł się m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, więc wierzymy w to, że wkrótce dzieci i młodzież z Ostrołęki będą mogły trenować grę w badmintona. Po feriach odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania stowarzyszenia - powiedział nam Mariusz Bacławski.


JBB

Stowarzyszenie jeszcze nie powstało, a efekty działania pasjonatów badmintona już są widoczne. W hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 “wyklejane” są właśnie dwa boiska do gry w badmintona. Do tej pory taki kort był tylko jeden, w hali w Wojciechowicach.


- Dwa stałe korty dają nam możliwość organizowania turniejów w Ostrołęce, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić - dodał Mariusz Bacławski, który zachęca osoby zainteresowane rozwojem badmintona w Ostrołęce do kontaktu pod numerem telefonu: 509 981 719.


(cez)

Odsłon: 3170
Komentarzy: 6
15:53, 30.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

KS Badminton Ostrołęka wchodzi do gry

KS Badminton Ostrołęka wchodzi do gry

Turniejem z okazji Dni Ostrołęki zainauguruje swoją działalność KS Badminton Ostrołęka. Na czele klubu stoi Mariusz Bacławski, który postawił sobie za cel rozwijanie tej dyscypliny sportu w Ostrołęce. Pasjonaci badmintona mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. 

Udany start drużyny młodych atletów

Udany start drużyny młodych atletów

Drużyna młodych sportowców startująca w barwach UKS Atleta Ostrołęka rywalizowała w zawodach wieloboju atletycznego, które odbyły się w Nowym Dworze Maz. W klasyfikacji drużynowej I Rzutu Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym wywalczyli czwarte miejsce. 

Udany turniej gimnastyków (zdjęcia, wideo)

Udany turniej gimnastyków (zdjęcia, wideo)

I Krajowy Turniej Gimnastyki w Ostrołęce przeszedł do historii. W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych sportowców z całego kraju. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Mulinka z UKS Bee Hero, którzy wywalczyli osiem medali.

Gimnastyka korekcyjna z UKS Future is Now

Gimnastyka korekcyjna z UKS Future is Now

UKS Future is Now przeprowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompesacyjnej. Projekt zostanie zrealizowany w ramach programu "Pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci 2019" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

I Krajowy Turniej Gimnastyki już w sobotę (program)

I Krajowy Turniej Gimnastyki już w sobotę (program)

W sobotę o godz. 11:00 w hali im. Arkadiusza Gołasia rozpocznie się I Krajowy Turniej Gimnastyki zorganizowany przez UKS Bee Hero Ostrołęka. Będzie to pierwsza tego typu impreza sportowa w naszym mieście z udziałem ponad 200 zawodników z całego kraju.

» Wasze komentarze

Amator @ 19:33, 30.01.2019r. IP: *.*.168.231

Wspaniale. Gratuluję pomysłu a sport polecam.

squash @ 22:39, 30.01.2019r. IP: *.*.24.145

Przepraszam, badminton to samo co kometka?
A może badbinkton ?

Lucek @ 07:33, 31.01.2019r. IP: *.*.168.70

Chłopie nie kompromituj się.....

czytelnik @ 07:58, 31.01.2019r. IP: *.*.99.167

dobry pomysł

Lessi @ 09:16, 31.01.2019r. IP: *.*.40.213

Fajnie, pomaga to u dzieci i mlodziezy wyrobic sprawnosc ruchową. Polecam takze jako dodatek dla malych sportowcow np pilkarzy

luke @ 09:54, 31.01.2019r. IP: *.*.49.18

sport dla wszystkich , nie taki łatwy jak by się mogło wydawać, powodzenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo