« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klub badmintonowy powstanie w Ostrołęce

W lutym, w Ostrołęce zostanie powołane do życia stowarzyszenie promujące grę w badmintona. Jego inicjatorzy mają w planach rozpoczęcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację turniejów, również dla dorosłych pasjonatów tej gry. 


Reklama Amatorzy gry w badmintona z Ostrołęki rozgrywają swoje mecze w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a część z nich regularnie bierze udział w turniejach. W ubiegłym roku reprezentanci Ostrołęki rywalizowali w zawodach m.in. w Warszawie, Giżycku i Legionowie. Kilkanaście osób z Ostrołęki wzięło udział w turnieju “Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”, który odbył się w Łysych. Organizatorem tego turnieju był Mariusz Bacławski, który zamierza promować grę w badmintona również w Ostrołęce.


- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Przychylnie do naszej inicjatywy odniósł się m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, więc wierzymy w to, że wkrótce dzieci i młodzież z Ostrołęki będą mogły trenować grę w badmintona. Po feriach odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania stowarzyszenia - powiedział nam Mariusz Bacławski.Stowarzyszenie jeszcze nie powstało, a efekty działania pasjonatów badmintona już są widoczne. W hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 “wyklejane” są właśnie dwa boiska do gry w badmintona. Do tej pory taki kort był tylko jeden, w hali w Wojciechowicach.


- Dwa stałe korty dają nam możliwość organizowania turniejów w Ostrołęce, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić - dodał Mariusz Bacławski, który zachęca osoby zainteresowane rozwojem badmintona w Ostrołęce do kontaktu pod numerem telefonu: 509 981 719.


(cez)

Odsłon: 6038
Komentarzy: 6
15:53, 30.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Amator @ 19:33, 30.01.2019r. IP: *.*.168.231

Wspaniale. Gratuluję pomysłu a sport polecam.

squash @ 22:39, 30.01.2019r. IP: *.*.24.145

Przepraszam, badminton to samo co kometka?
A może badbinkton ?

Lucek @ 07:33, 31.01.2019r. IP: *.*.168.70

Chłopie nie kompromituj się.....

czytelnik @ 07:58, 31.01.2019r. IP: *.*.99.167

dobry pomysł

Lessi @ 09:16, 31.01.2019r. IP: *.*.40.213

Fajnie, pomaga to u dzieci i mlodziezy wyrobic sprawnosc ruchową. Polecam takze jako dodatek dla malych sportowcow np pilkarzy

luke @ 09:54, 31.01.2019r. IP: *.*.49.18

sport dla wszystkich , nie taki łatwy jak by się mogło wydawać, powodzenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo