« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klub badmintonowy powstanie w Ostrołęce

W lutym, w Ostrołęce zostanie powołane do życia stowarzyszenie promujące grę w badmintona. Jego inicjatorzy mają w planach rozpoczęcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację turniejów, również dla dorosłych pasjonatów tej gry. 


Reklama Amatorzy gry w badmintona z Ostrołęki rozgrywają swoje mecze w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, a część z nich regularnie bierze udział w turniejach. W ubiegłym roku reprezentanci Ostrołęki rywalizowali w zawodach m.in. w Warszawie, Giżycku i Legionowie. Kilkanaście osób z Ostrołęki wzięło udział w turnieju “Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości”, który odbył się w Łysych. Organizatorem tego turnieju był Mariusz Bacławski, który zamierza promować grę w badmintona również w Ostrołęce.


- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach. Przychylnie do naszej inicjatywy odniósł się m.in. przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, więc wierzymy w to, że wkrótce dzieci i młodzież z Ostrołęki będą mogły trenować grę w badmintona. Po feriach odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania stowarzyszenia - powiedział nam Mariusz Bacławski.


JBB

Stowarzyszenie jeszcze nie powstało, a efekty działania pasjonatów badmintona już są widoczne. W hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 “wyklejane” są właśnie dwa boiska do gry w badmintona. Do tej pory taki kort był tylko jeden, w hali w Wojciechowicach.


- Dwa stałe korty dają nam możliwość organizowania turniejów w Ostrołęce, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić - dodał Mariusz Bacławski, który zachęca osoby zainteresowane rozwojem badmintona w Ostrołęce do kontaktu pod numerem telefonu: 509 981 719.


(cez)

Odsłon: 6653
Komentarzy: 6
15:53, 30.01.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

Amator @ 19:33, 30.01.2019r. IP: *.*.168.231

Wspaniale. Gratuluję pomysłu a sport polecam.

squash @ 22:39, 30.01.2019r. IP: *.*.24.145

Przepraszam, badminton to samo co kometka?
A może badbinkton ?

Lucek @ 07:33, 31.01.2019r. IP: *.*.168.70

Chłopie nie kompromituj się.....

czytelnik @ 07:58, 31.01.2019r. IP: *.*.99.167

dobry pomysł

Lessi @ 09:16, 31.01.2019r. IP: *.*.40.213

Fajnie, pomaga to u dzieci i mlodziezy wyrobic sprawnosc ruchową. Polecam takze jako dodatek dla malych sportowcow np pilkarzy

luke @ 09:54, 31.01.2019r. IP: *.*.49.18

sport dla wszystkich , nie taki łatwy jak by się mogło wydawać, powodzenia :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo