Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Znakomitą dyspozycję zaprezentował Oskar Żebrowski, podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szuster poprawił rekord życiowy i wynikiem 16.72 m zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą 6 kg. Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nie zdobył medalu, ale uzyskał pierwszą klasę sportową.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszy wynik osiągnął Kornel Warszawski (KS Agros Zamość) - 18.98 m. Drugą lokatę zajął Wojciech Marok (UKS Orkan Środa Wlkp.) - 18.61 m, a trzecią Oskar Kokoszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 18.17 m.

W zawodach kibice liczyli w tej samej konkurencji na dobry występ drugiego zawodnika OKLA Ostrołęka Damiana Niedźwieckiego, jednak nie zaliczył żadnej próby i nie został sklasyfikowany.

W biegu na 1500 m wzięła udział Katarzyna Butler, która zajęła dziesiąte miejsce z rezultatem 4:55.89. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego poprawiła halowy rekord życiowy. Mistrzynią Polski na tym dystansie została Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin) - 4:30.41.

W Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (8-10 lutego) startują także reprezentanci UKS Siódemka: Marta Łada (trójskok), Paulina Pilarska (400 m) i Magdalena Lenkiewicz (60 m i 200 m). Ich starty podsumujemy w poniedziałkowej odsłonie naszego serwisu sportowego.