« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.


Reklama Tomasz Dąbkowski (sekretarz OTS Korona): - Tegoroczny podział środków jest adekwatny do potrzeb głównie mniejszych klubów. Tym właśnie klubom bardzo pomogły konsultacje, które zostały przeprowadzone przed podziałem środków. Dostrzeżono ich potrzeby i w miarę racjonalnie zweryfikowano. Przy obecnych funduszach brakuje jednak pieniędzy dla tych największych, czyli dla klubów takich jak Korona czy Nike. Mam na uwadze jednak to, że nie obecna władza jest winna zmniejszeniu środków na sport o blisko 400 tys. zł, czyli o około 30 procent, tylko jest to efekt decyzji poprzedników.

Warto zwrócić uwagę na koszty wynajmu obiektów sportowych. Mam nadzieję, że w niedługim czasie zostaną podjęte stosowne decyzje które zarówno nam jak i innym klubom pozwolą na zmniejszenie  tych kosztów.

Jestem pewien, że jeżeli nadal godnie będziemy reprezentować nasze miasto na szczeblu IV ligi to deklaracja pana prezydenta podczas wręczania pucharu za zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu okręgu, o wsparciu dla drużyny seniorów nie będzie tylko pustymi słowami i będzie przez miasto zrealizowana.  


Dariusz Piersa (prezes OTPS Nike): - Jako prezes klubu nie chcę komentować podziału środków miejskich na sport, ale jako osoba prywatna mogę powiedzieć, że jestem tym podziałem zniesmaczony. Nie rozumiem dlaczego nie wzięto pod uwagę argumentów, które przedstawiliśmy w trakcie konsultacji w Urzędzie Miasta. Zbliża się posiedzenie zarządu OTPS Nike i na nim podejmiemy decyzje dotyczące dalszej działalności klubu.Arkadiusz Ludwiczak (prezes UKS Fight Academy): - Jako klub jesteśmy zadowoleni, że nasza działalność sportowa została w końcu doceniona. Dotacja miejska pozwoli na większy rozwój klubu i zawodników. W planach mamy seminaria z najlepszymi zawodnikami i trenerami w kraju i nie tylko. Dotacja pomoże także utrzymać i doposażyć naszą salę treningową by można było trenować w profesjonalnych warunkach. Dotychczasowa dotacja umożliwiała wyjazdy tylko na jednodniowe zawody, teraz możemy w końcu pozwolić sobie na dalsze wyjazdy i walkę o większe trofea. To bardzo ważne by stawiać sobie nowe cele. Oczywiście dotacja to nie jedyne źródło finansowania klubu jednak będzie bardzo pomocna przy dalszym szkoleniu i rozwoju.


Dariusz Małkowski (prezes WOPR-OS): - Biorąc pod uwagę otrzymywane dotacje w ubiegłych latach to z tegorocznej dotacji jestem bardzo zadowolony. Bardzo mnie cieszy, że osiągane wyniki przez moich zawodników zostały w końcu docenione. Zdaję sobie sprawę, że podobnie jak w przypadku wielu innych klubów otrzymana w tym roku dotacja nie spełnia naszych oczekiwań w stu procentach. Niemniej jednak w przypadku WOPR-OS otrzymana kwota na pewno pozwoli spokojnie realizować planowane zadania w 2019 roku i zostanie głównie przeznaczona na wyjazdy i starty w zawodach oraz na doposażenie klubu w sprzęt treningowy i startowy.

Mając na uwadze osiągnięcia moich zawodników w ostatnich latach, a w szczególności Huberta Nakielskiego – wielokrotnego Mistrza Polski, Mistrza Europy i Mistrza Świata, już pod koniec zeszłego roku podjąłem decyzję o organizacji  w 2019 roku Grand Prix Polski właśnie w Ostrołęce. Mam nadzieję, że możliwość zaprezentowania się moich zawodników w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z kraju będzie również dodatkową atrakcją dla mieszkańców naszego miasta. Stąd też bardzo się cieszę, że również na realizację tego celu otrzymaliśmy od władz miasta Ostrołęki dotację, która co prawda stanowi około 30 procent wszystkich kosztów to niemniej jednak w znacznym stopniu przyczyni się dobrego przeprowadzenia zawodów.

 

(cez)

Odsłon: 9521
Komentarzy: 8
18:23, 13.02.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Niebieski @ 09:59, 14.02.2019r. IP: *.*.2.174

A co tu komentować. Pieniędzy mało i tyle a teraz kluby radźcie sobie jak możecie. Masakra. Siatkarki robią wyniki - uciąć, korona wyżej od narwi nie może być - uciąć.

Alin @ 10:35, 14.02.2019r. IP: *.*.112.134

Filozofia komisji da. Podziału pustego

Lepszemu zabrać słabszemu dodać.

I jak klubowi apn czy Jantar czy voley się należało tak narewce trzeba było dać po awansie a koronce zabrać
Po spadku. W Ostrołęce tylko taniec.

Korona @ 12:42, 14.02.2019r. IP: *.*.178.3

Panie Dąbkowski co pan pier.... w jakim sposób poprzednicy są winni zmniejszeniu dotacji na sport skoro tę dotację uchwaliła obecna rada miasta w grudniu 2018 roku? więc to obecny prezydent i obecni radni odpowiadają za ustaloną kwotę dotacji, jak i jej szczegółowy podział...
wyłącz chłopie TVN i przestań wierzyć w kłamstwa, które Ci koledzy przy piwie opowiadają... a najlepiej przestań pić...

Do Korona @ 15:13, 14.02.2019r. IP: *.*.2.174

Puknij się w czoło. Podczas sesji 31.12.2018 r ustępujący prezydent Janusz Kotowski wytłumaczył dlaczego zmniejszona została kwota z 1 400 000zł na 1 061 700 zł.
Cytat:
"Zaproponowano mniejszą kwotę, dlatego że nie będzie wniosku klubu, który dotychczas dostawał dużą dotację. Stąd można powiedzieć, że środki są zachowane na poziomie z lat poprzednich zakładając, że duży klub siatkarski który uzyskiwał największą dotację z miasta o tę dotację w tym roku ubiegać się nie będzie" - wyjaśnił podczas sesji budżetowej Janusz Kotowski.

haha @ 17:59, 14.02.2019r. IP: *.*.89.207

Całkiem zabawne tłumaczenie osoby powyżej, tylko żeby taki przedruk artykułu wziąć za dobrą monetę trzeba nie zupełnie nie wiedzieć, że 31.12.2018 Pan Kotowski już nie był Prezydentem, a zwykłym radnym i jego wyjaśnienia to jedno, a głosowanie to drugie. Tego dnia, a także dziś większość w radzie mają ludzie związani z nową władzą i jakby chcieli dać 500 000 więcej to by dali i to przegłosowali, ale nie chcieli i nie dali, a po prostu jest im wygodnie zwalać wszystko na poprzedników...

Zefir @ 06:35, 15.02.2019r. IP: *.*.223.49

Może ktoś przedstawi podział środków dla Korony i Narwi w latach poprzednich i wytłumaczy skąd były taki ogromne dysproporcje...

wstyd @ 08:32, 15.02.2019r. IP: *.*.178.3

Tomeczku nowa władza pluje Ci w twarz taką dotacją, a Ty mówisz, że deszcz pada...
i jeszcze wazelinisz się składając winę na poprzedników...
pamiętaj, że ludzie nie szanują takich co sami się nie szanują...

Adams @ 10:21, 15.02.2019r. IP: *.*.238.120

Pan Dąbkowski podobno jest już oficjalnie prezesem Korony, poprawcie to. W dokumentach złożonych w UM figuruje jako prezes

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo