Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska.

Reklama Kornelia Suchecka zakończyła konkurs trójskoku z wynikiem 12,09 m. Najlepszy rezultat osiągnięty przez podopieczną trenera Marka Mierzejewskiego w tym roku, pozwolił na wywalczenie ósmego miejsca wśród seniorek i piątego miejsca w klasyfikacji młodzieżowców (do lat 23). Wygrała Adrianna Szóstak z AZS Poznań zaliczając 13,28 m.

Na dystansie 800 m rywalizował Daniel Gadomski (obecnie AZS-AWF Warszawa). Były podopieczny Dariusza Dąbrowskiego w UKS Siódemka awansował do finału, w którym był piąty (1:55.12).

W konkursie skoku w dal mogliśmy za to kibicować Magdalenie Żebrowskiej z Lelisa, która przygodę z lekkoatletyką rozpoczynała w OKLA Ostrołęka pod okiem trenera Bartosza Witkowskiego. Zawodniczka KS Podlasie Białystok była ósma z wynikiem 5,92 m.