Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Magdalena Żebrowska ósma w HMP w Toruniu

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska zajęła ósme miejsce w konkursie skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Podczas zawodów w Toruniu zawodniczka KS Podlasie Białystok nie przekroczyła 6.00 m.

Reklama Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego konkurs zaliczyła próbą na odległość 4.15 m, dwie próby spaliła, a w pozostałych skokach notowała dobre wyniki - 5.92 m, 5.90 m, 5.92 m, jednak nie potrafiła przekroczyć 6.00 m i konkurs zakończyła na ósmej lokacie.

Niezwykle emocjonująca była rywalizacja o medale. Zwyciężyła Joanna Kuryło z KS AZS AWF Wrocław z wynikiem 6.14 m, tuż przed Karoliną Młodawską z KKL Kielce - 6.13 m i Weroniką Grzelak z LKS Górnik Wałbrzych - 6.11 m.

Dla zawodniczki pochodzącej z gminy Lelis bardzo udany był miniony sezon, w którym po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, a także wzięła udział w międzypaństwowym meczu w Londynie.