« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 kwietnia 2019 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Moja Ostrołęka

Aktualności

HMP Masters: Potrójnie złota Ewa Bartosik

W sobotę, już po raz 28. odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Masters. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć Ewy Bartosik, startującej w barwach OKLA Ostrołęka. Nasza reprezentantka zdobyła trzy złote medale oraz ustanowiła rekord Polski w skoku w dal.


Reklama W toruńskiej hali Arena wystartowało 434 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w trzynastu lekkoatletycznych konkurencjach. W tym gronie doskonale spisała się Ewa Bartosik z Ostrołęki.


Zawodniczka OKLA wygrała w trzech konkurencjach: biegu na 60 m (9,51 s), trójskoku (8,16 m) oraz skoku w dal (3,79 m). W ostatniej konkurencji poza zdobyciem złotego medalu, Ewa Bartosik ustanowiła też nowy halowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.


JBB

Teraz przed naszą reprezentantką przygotowania do Mistrzostw Świata Masters. Odbędą się one 24-30 marca, również w Toruniu.

 

(cez)

Odsłon: 2666
Komentarzy: 3
19:35, 25.02.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

W niedzielę, 14 kwietnia ostrołęckimi ulicami pobiegną uczestnicy V Biegu Papieskiego. Do udziału w biegu na dystansie 3 km zgłosiło się 250 osób. Imprezę organizuje UKS Clan, pod patronatem prezydenta Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego.

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Kazimierz Puławski z Łysych wystartował w 12. Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, które w ostatni weekend odbyły się Supraślu. Ultramaratończyk z Kurpi w ciągu doby przebiegł dystans 154 km i 951 m. Jak zapowiada, będzie chciał ten wynik poprawić.

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

W Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki trenuje obecnie około 50 osób, w tym 30 zawodników z licencją. Pracuje z nimi pięciu szkoleniowców. O sytuacji w klubie oraz warunkach treningowych rozmawialiśmy z nowym prezesem OKLA, Konradem Szusterem.

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Przemysław Dąbrowski zapowiadał walkę o dobry wynik podczas startu w maratonie w Łodzi i słowa dotrzymał. Biegacz z gminy Rzekuń zameldował się na mecie jako czwarty z czasem 02:22:05. To już kolejny dobry start naszego reprezentanta w tym roku.

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Piąta edycja przełajowego "Biegu szalonego Kurpsia" przeszła do historii. W biegu głównym na 10km zwyciężył Piotr Wiśniewski z Ostrołęki, a wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Barbara Wojnar (BBL Ostrołęka). Na przełaj pobiegli dorośli, młodzież i dzieci.

» Wasze komentarze

XYZ @ 13:38, 26.02.2019r. IP: *.*.33.6

Wielkie gratulacje Pani Ewo!
Jest Pani wzorem dla młodszych i znakomitym przykładem tego, że pasja nie ma ograniczeń wiekowych.
Powodzenia i dalszych sukcesów!

luk @ 21:04, 26.02.2019r. IP: *.*.49.67

Brawa,
Niedoceniany fenomen sportowy w naszym mieście. I nie tylko w mieście, bo pani Ewa to poziom światowy w swoich kategoriach

Bajka @ 22:08, 26.02.2019r. IP: *.*.33.63

Brawo Ewa. Gratulacje. Może władze miasta docenią Twoje wspaniałe wyniki - nagrodami. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo