Środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

UKS Olimp szósty w rywalizacji na Mazowszu

Zespół młodzików UKS Olimp Ostrołęka udanie zakończył sezon ligowy. Drużyna prowadzona przez trenera Norberta Majkowskiego zajęła szóste miejsce w rywalizacji na Mazowszu. Teraz przed siatkarzami z Ostrołęki występy na turniejach w Grudziądzu i Ostrołęce.

Reklama - Przed sezonem postawiliśmy sobie za cel awans do turnieju półfinałowego i udało się go zrealizować - mówi trener Majkowski. - Wygranie dwóch spotkań w półfinałach to dodatkowa nagroda za pół roku przygotowań, w trakcie którego rozegraliśmy ponad 40 spotkań wyjazdowych - dodaje.

UKS Olimp pokonał KPS Siedlce (2:1) oraz UKS Piątka Wołomin (2:0) w trakcie turnieju półfinałowego Mistrzostw Mazowsza Młodzików rozegranego 16-17 lutego w Warszawie. Te zwycięstwa zapewniły ostrołęckiej drużynie szóste miejsce w rywalizacji na Mazowszu.

- Zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty, należy docenić wyrzeczenia jakie wiążą się z rozgrywkami dla siatkarzy z Ostrołęki. Każde spotkanie to dla nas wyjazd min. 120 km od Ostrołęki, często wyjeżdżaliśmy na mecze o świcie, a zimą nawet w nocy. Najważniejsze, że gra w piłkę siatkową sprawia chłopakom dużo radości, dobrze się czują razem w grupie i razem pokonują różnego rodzaju trudności. Trenowanie siatkówki, oprócz aspektów, sportowych, to również kształtowanie charakteru i "szkoła życia" - podkreśla trener Norbert Majkowski.

JBB

Młodzików UKS Olimp czekają jeszcze turnieje towarzyskie. W dniach 8-10 marca zespół jedzie na turniej do Grudziądza, a 10-12 maja zagra w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.